Jump to content


Pioneer pojačalo A-50-K


ivanp

Recommended Posts

  • 1 month later...
14 minuta ranije, ivanp said:

1553495347_stekeri01.jpg.ea5874893bcb818c2c29945151ee4330.jpg

Dakle kupio sam na Aliju shtekere za kabl. Kopija već nečega. Izgledaju solidno, prilično su teški, masivni. Obradovaću mog Pioneera a kasnije ću probati da stavim neki Lapp.

Stavi odmah onaj širmovani LIYCY 3x1,5 ili 3x2,5mm2, nemoj gubiti vreme sa običnim (3x nešto) kablovima.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ivanp said:

Nixie pomagaj. Ja nigde ne mogu da nađem 3x2,5? Mator, ćorav, oba !!?
Ili možda misliš da je 3x1,5 sasvim ok?

Ja sam uzeo LIYCY 3x1,5mm2, i čujno je bolji od običnog kabla 3x2,5mm2. Napominjem da je taj kabal dosta krući od neširmovanih kablova, tako da uzmi slobodno 3x1,5, pa posle menjaj kad smisliš nešto bolje. Taj presek je dovoljan za bilo koji kućni audio uređaj što se tiče strujnog kapaciteta, tačnije do 16A koliko je deklarisana šuko utičnica nema problema, a to je snaga preko 3kW. Ne verujem da je zbir snaga uređaja kod tebe veći od 1kW.

Ako praviš strujnu letvu, a potrošači nisu veliki, isto je dovoljno 3x1,5, u težim slučajevima 3x2,5, ali treba voditi računa o žicama u zidu, od osiguračke kutije do šuko utičnice se danas stavlja obično 3x2,5 a nekada je stavljano samo 3x1,5.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...