Jump to content


Pioneer pojačalo A-50-K


ivanp

Recommended Posts

Ok  Uzvarb, drago mi je da ima nekog iskustva. Pa interesantno mi je to pojačalo. Ima i novija varijanta A-50 sa DAC om. Pitanje je kako ti se čini? Da li možeš mirno da živiš sa njim? Ja sam skroman po pitanju HiFi ja. Spolja izgleda sjajno, na slikama, sa tim sexi zvučničkim terminalima.......... pa me interesuje kako zvuči.

Ovo A-50 nije preskupo ni novo. Izgleda da je uvoznik uvezo na tone.:)

Link to comment
Share on other sites

Novija serija je dobila sufikse DA, ne smem da tvrdim nista, ali se meni cini da je razlika kod A-70 i A-70DA da ovaj drugi ima podrsku za DSD, opticki ulaz i da je to kraj razlikama, sa naravno novom vecom cenom. Opet kazem to je moje misljenje zasnovano na guglanju. Sto se tice zvuka, ja sam za A-70 dobio preporuke od pouzdanog coveka koji je imao prilike da se sretne sa njim odmah po pojavljivanju na trzistu. Jos onda sam resio da ga kupim i taman sam spremio lovu kad se pojavio sony da9000es kojeg naprosto nisam mogao da ne kupim. Od tad je proslo poprilicno vremena i znao sam da cu pre ili kasnije imati A-70 pa makar i ne valjao. Jednostavno morao sam ga cuti i prouciti.

Zvucno je odlican, zamerke nemam. U odnosu na Sony FA1200ES kojeg je zamenio ima malo detaljniji zvuk, sony je nijansu muzikalniji. Pioneer  ima izuzetno kontrolisan bas, jak, ali ne i prenaglasen. ono sto bi moglo da zasmeta je kad je pojacan preko pola i pojacani visoki na ton kontrolama postaje cujan sum na visokotoncima. Naravno pricam o situaciji bez signala na ulazu, pri prisutnom signalu to je nemoguce cuti. Narvno da se to u normalnoj upotrebi ne cuje. Na toj jacini zvuk je izuzetno jak. Napravljen je kao tenk, stvarno je u tom segmetu nemoguce naci zamerku osim volume pota koji iskreno ne prati kvalitet ostaka pojacala. Sreca pa se to ne manifestuje u pojacanju, kanali se jednako pojacavaju i odziv je dobar. Nego jednostavno osecaj koji se ima u ruci dok se okrece je jednostavno los. ovo se ne odnosi na balans i ton kontrole nego na glavni volume pot. Dalje, da nema dimovanje onih odvratnih plavih dioda mislim da bi ih odmah povadio. Upotreba tih kriminalnih plavih sljastecih dioda u hi fi bi trebalo zabraniti. Mnogo bi tu bolje sele neke koje ne bodu oci tako i koje sijaju preciznije. Mozda su moje oci defektne, ali jednostavno ovo sija tako da sa daljine nema preciznost. Ne mogu da nadjem pravu rec....

DAC je fenomenalan, ali nije poenta da se tu zadrzavam nesto jer tebe interesuje varijanta bez njega, ali eto da napomenem da USB ulaz uz Album player pravi znacajnu kvalitativnu razliku i konacno slusam komp kao izvor , a ne samo kao informacionu spravu sistema. Ako te jos nesto zanima pitaj.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, uzvarb said:

odvratnih plavih dioda

Plave LED treba da rade na na jako malim strujama da bi moglo u njih da se gleda, kod mene recimo sve rade na 0,3mA, ali ja to sam radim pa mogu da podesim. Ako je struja nekoliko mA (pojedini fabrički uređaji i raznorazni sa Aliexpress-a), to ne može da se podnese koliko šljašti, oči vadi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Pioneer A50i N70 su zaista dobra pojačala. Oba su rađena u D klasi ali sa jednom bitnom izmjenom koja im omogućava da sviraju dobro. Naime, u izlazu u tzv Low Pass filteru postoje čak tri zavojnice. Posebno kolo testira impedansu priključenih zvučnika i na osnovu dobijenih rezultata uključuje odgovarajući kalem. Ovo je prijeko potrebno kod D klase pojačala jer, ako zvučnici nisu upareni sa Low Pass filterom u izlazu, onda dolazi do izobličenja koja idu čak i preko 1%. Na kraju, šteta je što Pioneer nije uradio izlaz u B klasi ali je ipak zadržao simetrično napajanje za D klasu. Zaista dobra pojačala i vrijede svaku paru. Glavna razlika između modela 50 i 70 je u kvalitetnijim kondenzatorima i skupljim kalemovima u izlazu, boljem i okopljenom transformatoru u modelu 70 , boljem DAC modulu, posebnom transformatoru za napajanje ulazne sekcije i predpojačala kod modela 70 kao i rigidnijem i težem kućištu. Ipak, na kraju, model A50 je zaista ok za novac koliko se prodaje.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 28.7.2018. at 8:06, Nixie said:

Plave LED treba da rade na na jako malim strujama da bi moglo u njih da se gleda, kod mene recimo sve rade na 0,3mA, ali ja to sam radim pa mogu da podesim. Ako je struja nekoliko mA (pojedini fabrički uređaji i raznorazni sa Aliexpress-a), to ne može da se podnese koliko šljašti, oči vadi.

Kad švajsuješ nešto a LEDovke jako sijaju možeš da ih ili atenuiraš ili staviš iza tamnog stakla ( zavisno od dizajna. Npr lcd ekran, Ir risiver i ledovka).

Tako da od viška glava ne boli. Ne valja kad su slabe.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, siroma said:

Kad švajsuješ nešto a LEDovke jako sijaju možeš da ih ili atenuiraš ili staviš iza tamnog stakla ( zavisno od dizajna. Npr lcd ekran, Ir risiver i ledovka).

Tako da od viška glava ne boli. Ne valja kad su slabe.

Ma kupio sam one matirane, te su podnošljivije od clear.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
On 28.7.2018. at 7:57, uzvarb said:

 

..................Napravljen je kao tenk, stvarno je u tom segmetu nemoguce naci zamerku osim volume pota koji iskreno ne prati kvalitet ostaka pojacala. Sreca pa se to ne manifestuje u pojacanju, kanali se jednako pojacavaju i odziv je dobar. Nego jednostavno osecaj koji se ima u ruci dok se okrece je jednostavno los. ovo se ne odnosi na balans i ton kontrole nego na glavni volume pot. ...............

Dakle ja već dva meseca imam A-50-K. Odličan je!

Meni je zasmetalo nešto drugo. Kao da napojni kabl ne naleže dobro u ležište i kao da je labav (nije).

Potegnem ja do Amazona i naručim neki Poneer ov kabl od AVR a. Nekog iz više klase ybmlga?!~!

Danas je stigao i legao ko dpenanošu!!DSCN4161.JPG.d8b6ca0fdcdda254757655b03a13db24.JPG

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, zek said:

Trebalo je da napraviš kršteni strujni kabl, umesto što si uzeo taj sa Amazona koji je tanušan kao za stonu lampu i još imaš i taj adapter koji je uvek slaba tačka u konekciji.;)

Vidi, ....... nije tanušan ko za stonu lampu. Isti je ko originalni. Ali deo koji ulazi u pojačalo je ljuCki!
Doći će na red jednog dana i neki bolji kabl za napajanje. Važno je da ja više nemam opsesivno kompulsivni poremećaj glede kabla.:D
A što se tiče vazduha oko izvođača, će vidimo.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Originalni je samo na izgled delovao kao da ne ulazi do kraja, jer je deo koji ulazi u pojacalo duzi. On svakako dosegne do kraja i dezi lepo u konektoru. 

Ja se jos nisam sa tim igrao jer me naprosto obeshrabruje to da promenom jednog kabla necu mnogo da uradim, a da menjam na svim spravama je nemoguca ( preskupa ) misija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...