Jump to content


Zanimljive slike


Dacho

Recommended Posts

5 sati ranije, sondek said:

Taj naslon mi je uvek bio problematican za audiofilsko slusanje muzike, osim toga fotelja jeste lepa.

Ako se bas ne zavalis do balcaka ili si bas nizak - naslon je ispod nivoa usiju.

Ne bih se bunio da imam viska para i mozda i bitnije - gde da je posadim.

eames-chair-ottoman.jpg?w=1200&h=600&cro

Link to comment
Share on other sites

Удобна јесте, ту нема дилеме. Јасно је зашто је класика / стандард.

Цена оригинала (well, садашња верзија у производњи Herman Miller-а) ми је недоступна - радије бих имао резерву за нови Devialet ако овај цркне.

Веома солидне реплике су испод 1.5 киле евра, али ипак тражи простор.

Link to comment
Share on other sites

Najpovoljnije replike iz Češke i Francuske su od 500-600€.(zavisno od vrste drveta i boje)

S544b02f462c244ed94909f8e68de0a98F.jpg?w

Ne šalju u Srbistan.:( ali šalju u grčku. Ako je provučem bez karine to je najpovoljnije

Ima neki u Bg koji ih dovlače i cena je 87 000 RSD. Što opet nije strašno , izbegava se šverc.

"original" 8000-11000$ (nema više original drvo)

quasi replike 4000

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Ako se bas ne zavalis do balcaka ili si bas nizak - naslon je ispod nivoa usiju.

Ne bih se bunio da imam viska para i mozda i bitnije - gde da je posadim.

eames-chair-ottoman.jpg?w=1200&h=600&cro

My bad ...povlacim rec. Uvek na slikama prazna pa sam mislio da je naslon mnogo visi...

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Iron man said:

Najpovoljnije replike iz Češke i Francuske su od 500-600€.(zavisno od vrste drveta i boje)

S544b02f462c244ed94909f8e68de0a98F.jpg?w

Ne šalju u Srbistan.:( ali šalju u grčku. Ako je provučem bez karine to je najpovoljnije

Ima neki u Bg koji ih dovlače i cena je 87 000 RSD. Što opet nije strašno , izbegava se šverc.

"original" 8000-11000$ (nema više original drvo)

quasi replike 4000

Imate baš dobre replike u Novom sadu. Moj drugar je išao da ih vidi, a on se ozbiljno razume u proizvodnju, materijale... 

Link to comment
Share on other sites

Moj prijatelj u Parizu ima naravno originalnu i u zadnjih 15-ak godina svaki put kad sam tamo, odsedam u njegovoj kuci i naravno koristim je 100% . Izuzetno udobna i odlicna je za slusanje muzike, kao i za citanje,.... Ko kaze da nije dobra = kiselo grozdje. 

Sto se tice replika, sedeo par puta u Sofiji i u Srbiji, neudobne, ne bih nikome preporucio. Tako je to sa svim replikama, pa i sa replikama namestaja. 

IMG_20150416_080808.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, vladovid said:

odlicna je za slusanje muzike

Свакако да је одлична. За слушалице.

П.С. Када се каже "оригинална", мисли се на Herman Miller-ову верзију, или оригиналну (произведену) од Чарлса Имса? Ако јесте Имсова, онда је то непроценљив комад.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, InSides said:

П.С. Када се каже "оригинална", мисли се на Herman Miller-ову верзију, или оригиналну (произведену) од Чарлса Имса? Ако јесте Имсова, онда је то непроценљив комад.

Since its introduction, the chair has been in continuous production by MillerKnoll in the USA. Later, Vitra (in cooperation with the German furniture company Fritz Becker KG) began producing the chair for the European market.

Ja mislim da je ova kod prijatelja Miller-ova, kupljena je devedestih godina  (inace u kuci  ima i namestaj iz 18.veka i jos neke zanimljive stvari)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...