Jump to content


Strujni kabal,iskustva?


Khan

Recommended Posts

11 sati ranije, vladovid said:

Alpha 3 = 70-80 eur/metar,

Alpha Nano = 40 eur/metar,

FI 11 konektori (shuko + IEC) = 55-60 komplet za jedan kabl

To su cene, ako ti je to skupo ja ne znam sta je jeftino

Nisam znao da su cene tako niske,mislio sam da nije ispod 200-250eu po kablu

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, vdzele said:

Ja od kada sve kablove posmatram kao i svaku drugu audio komponentu zvuk mi se osetno poboljšao.

Jednostavno izvlače maksimum iz uređaja.

Da,pa eto to je jedan od razloga zasto sam i pokrenuo temu i odlucio da promenim main power cord,zbog ljudi koji cuju razliku. Puno skeptika pise o tome kako su to banalne price i da stvarno nema nikakve veze,na stranim forumima sam citao kako im je audioquest pokvario zvuk i dao neprirodan ton sistema pa su vratili obican kabal,puno razlicitih iskustava i prica,tako da bih zeleo da se uverim licno.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, zflazar said:

sorry nisam gledao cenu novih komponenti u radnji nego na hifishark-u. Nisam imao nameru ni u jednom trenutku da podcenjujem cenovno tvoje sprave. 

...uz to matematika za kablove mi ostaje ista: 10-15% od cene komponente.

No hard feellings. To je i moj plan bio,do 15%. Ali bih poslusao i skuplje cisto da cujem maksimum koji mogu izvuci iz uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

Nisam imao iskustva sa Audioquestom, ali sam imao iskustva sa PVC izolacijom i mogu samo da kažem da može provodnik da bude od vanzemaljske legure, PVC ima da mu isisa svu melodiju i milozvučnost.

Takođe ne bih veličao ni teflon kao prvi dialektrik u dodiru sa provodnikom. Ume donekle da "osuši" zvuk, da malkice obriše melodičnost i toplinu pa da detalji neznatno dominiraju, kao da udavi dah u reprodukciji i skrati tople tonove, šta god to bilo. Neko bi rekao da malkice počne da naginje analitičnom zvuku. što naprimer nije loše za zatvorenije i trome sisteme.

Ja ne pravim kompromise i izbegavam ispravljanje "limarije". Zato sam se i odlučio za samogradnju sistema i sve imperfekcije rešavam "on the face of the place" izborom racionalno neophodnih najboljih komponenti  :)

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, vladovid said:

U Srbiji nemas zvanicnog uvoznika za Furutech, po ovim cenama sam kupovao u Bugarskoj i Hrvatskoj. Stos je da je kupovina malo veca (1000-2000 eur), znaci skupi se nekoliko drugara koji su zainteresovani i eto povoljne cene. Ne sekiraj se, trgovci i na ovoj prepolovljenoj ceni (u odnosu na zvanicnu) zaradjuju, a sta tek rade kad neko plati punu cenu .......

To su verovatno kopije tj fals kablovi .

Pa makar roba bila i svercovana nema sanse da se na 50% kataloske cene zaradi. Znam o cemu pricam.

Pun internet kopija Kimber, XLO i ostalih...

Ko ne veruje , neka kupi.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Sonichammer said:

To su verovatno kopije tj fals kablovi .

Pa makar roba bila i svercovana nema sanse da se na 50% kataloske cene zaradi. Znam o cemu pricam.

Pun internet kopija Kimber, XLO i ostalih...

Ko ne veruje , neka kupi.

Na tvoju veliku zalost nisu fals, kupljeni su uvek licno od zvanicnog zastupnika u obe zemlje, a sto ti zelis da sakrijes koiike su marze u hi-fi industriji (jer si prodavac) to je samo tvoj problem

I naravno, ja ovde pricam o novim kablovima i konektorima, da neko ne shvati da su u pitanju polovne stvari.

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe da budes drzak i da se neotesano ponasas. To sto ne raspolazes cinjenicama i verujes carsijskim pricama ne daje ti za pravo da budes nekulturan u komunikaciji mada, primetio sam da imas taj manir.

Bas zato sto sam prodavac i ovlasceni distributer za znacajan broj brendova odgovorno tvrdim da ako se odredjena roba legalno uveze, plate svi troskovi tipa transport, carina, porez, spedicija... takva roba ner moze da tosta 50% maloprodaje cene i da se jos i zaradi. Najcesce, roba opterecena svim pomenutim troskovima u nabavci kosta preko 50% MP cene.

Ako je tebi milo da verujes da to nije tako, to je ok ali nije ok da druge u to ubedjujes i time ih dovodis u zabludu.

Ja ovo otvoreno kazem i nemam sta da krijem.

Sta je uzrok niskoj ceni za pomenutu robu ne znam. To, kao sto sam rekao, moze biti da nije original tj da je fals, moze biti da je svercovana pa nisu placene dazbine prema doticnoj drzavi, moze biti da prodavac "cisti" lagrer pa daje robu po nabnoj ceni ili cak i spod nabavne cene - imali smo pre par godina takav primer i na domacem trzistu kad su se Rega , Sonus Faberi drugi uredjaji nudili cak i sa 60% popusta.

Razlozi mogu biti raznoliki ali je svakako cinjenica da to ne spada u "normalne" tokove prodaje i da nije stvar svakodnevne prakse.

Dakle, da ponovim, treba biti oprezan pri takvoj kupovini.

Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno ne znam sta je tvoj problem, u svemu  vidis neku prevaru, teoriju zavere i slicno. Dakle da ti jos jednom ponovim, posto su svi ostali shvatilil, kablovi i konektori su kupljeni licno kod zastupnika. Znaci nema carsijskih prica - izvadio sam novac i platio - to nije prica nego cinjenica.

I svi proizvodi koji su kupljeni su i dalje u produkciji, niko ne cisti lager, roba nije svercovana, kupljena je u EU, nije falsifikat.

I da, bilo bi kulturno da mi se izvinis za tvoje pisanje o meni

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemam problem ja, problem je opsti sto svako pokusava da svoje iskustvo, “semu”, “kombinaciju” svede na opstu, apsolutnu i jedinu istinu a to nije tako.

Izjavama tipa “tvoj je problem”, “pokusavas da sakrijes istinu”, “tebe boli” i sl sveo si diskusiju na licni nivo i sad jos trazis izvinjenje....

Neodmeren si u iznosenju misljenja, pricas stvari o kojima ocigledno nista ne znas a kad ti neko na to skrene paznju ti se vredjas i trazis izvinjenje. Neverovatno stvarno.

 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, vladovid said:

Ja stvarno ne znam sta je tvoj problem, u svemu  vidis neku prevaru, teoriju zavere i slicno. Dakle da ti jos jednom ponovim, posto su svi ostali shvatilil, kablovi i konektori su kupljeni licno kod zastupnika. Znaci nema carsijskih prica - izvadio sam novac i platio - to nije prica nego cinjenica.

I svi proizvodi koji su kupljeni su i dalje u produkciji, niko ne cisti lager, roba nije svercovana, kupljena je u EU, nije falsifikat.

I da, bilo bi kulturno da mi se izvinis za tvoje pisanje o meni

 

 

Ok.

Može li da se zna od koga može da se kupi Furutech, da sa carinom i pdv-om izađe 50% cene koja se vrti kod distributera po EU.

I da li mora kontigent ili može i komadno.

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, RingeRaja said:

Ok.

Može li da se zna od koga može da se kupi Furutech, da sa carinom i pdv-om izađe 50% cene koja se vrti kod distributera po EU.

I da li mora kontigent ili može i komadno.

Hvala unapred.

 

On 07/23/2018 at 23:04, vladovid said:

U Srbiji nemas zvanicnog uvoznika za Furutech, po ovim cenama sam kupovao u Bugarskoj i Hrvatskoj. Stos je da je kupovina malo veca (1000-2000 eur), znaci skupi se nekoliko drugara koji su zainteresovani i eto povoljne cene. Ne sekiraj se, trgovci i na ovoj prepolovljenoj ceni (u odnosu na zvanicnu) zaradjuju, a sta tek rade kad neko plati punu cenu .......

Naravucenije, ako nemozes da skupis nekoliko ortaka, mozes nekoliko ljubicastih evro novcanica.

Ne tako davno, bio slican GB za Acrolink strujne kablove o cemu se pisalo ovde na forumu.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, RingeRaja said:

Ljubičaste nemam, a i da imam ne bih trošio toliko na hifi “kozmetiku”

U svakom slučaju hvala, promakao mi post, nisam video.

Potpuno se slazem...mislim da bi bilo suludo dati preko 500eu za jedan strujni kabal,ne podcenjujem niciji ni kvalitet proizvods ni kupovnu moc kupca,samo mislim da je do 300eu i previse za jedan strujni kabalm

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

kod bilo kojih kablova je uvek problem što "drugačije" ne znači uvek i "bolje" ( a ako definicije boljeg se i lome koplja u ovom hobiju)...može se, dakle, desiti da postoji nekakva razlika, ali to ne znači automatski na bolje...možda dobiješ otvoreniji zvuk sa više detalja koji te zamori na duže staze i nije za duže slušanje...nije jednostavno reći nakon prvih nekoliko minuta uh, ovo je prava stvar...zavisi i kakvu prezentaciju voliš, čuti sve po svaku cenu nije uvek ultimativno rešenje...otprilike ljudi to i traže kad menjaju uređaje/kablove, da uvek čuju "više" nečega...

 

imao sam prilike da se jedno vreme družim sa distributerima/uvoznicima i donosio sam kući kablove u speciajlnim kutijama koji su kao vatrogasno crevo, i neke malo manje impozantne, i strujne, i audioquest strujne sam probao i ne znam...ako možeš da probaš bez obaveze i ustanoviš da ti je ok, samo napred... ja bih pare trošio na nešto drugo...

Link to comment
Share on other sites

On 31.7.2018. at 23:22, Khan said:

Kupih ovo pre nedelju dana,danas mi stiglo,testirao veceras,neverovatno cujna razlika u poboljsanju zvuka,bas me interesuje koliko ce jos moci da ide na "bolje" kad se stave kvalitetniji strujni kablovi.

20180731_230536.jpg

Ukoliko je unutar letve "star earth" povezivanje uticnica vrlo moguce da ti je poboljsanje do toga. Ja sam uradio takvo povezivanje kablova (uz pomoc Graham hidre) osetio se vrlo cujan i pozitivan napredak po celom f.opsegu, da ne izdvajam nista posebno. Hidra je napravljena od istog tipa kabla kao sto su i pre nje korisceni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da, sve komponente koje učestvuju u distribuciji struje do hifi uredjaja prave razliku (konektori, kablovi, ukljucujuci i ove u zidu, pripadajuca instalacija u nadleznosti elektro distribucije, kondicioneri, razdvojni trafoi...), teško je uraditi evaluaciju bilo kojih kablova jer njihov uticaj je uvek u sprezi sa ostatkom hifi sistema i lancom distribucije. Tu jednostavno treba probati i proceniti odnos dobijeno/cena u odnosu na čitav hifi projekat, s obzirom na rezon da treba ulagati tamo gde se za novce dobije najviše.

Što se strujnih kablova tiče moje iskustvo je da prave manju razliku od interkonekta i zvučničkih, i da je sa njima najbolje baviti se kad je kompletan sistem posložen a vlasnik sa njim potpuno zadovoljan te ima želju da još malo poboljša rezolutnost sistema.  Ovo kažem pod pretpostavkom da se u nameštanju sistema ne koriste kablovi premalog preseka i nesrecno isprepletani sa signalnim.

Link to comment
Share on other sites

On 9.11.2022. at 12:04, hifista said:

Što se strujnih kablova tiče moje iskustvo je da prave manju razliku od interkonekta i zvučničkih, i da je sa njima najbolje baviti se kad je kompletan sistem posložen a vlasnik sa njim potpuno zadovoljan te ima želju da još malo poboljša rezolutnost sistema...

Ovo svakako stoji i to bi trebalo poštivati za vlastito dobro (čitaj: da se ne baca novac "usput"). Uz to što strujaši prave najmanju razliku, običan kompjuterski kabel (ili diy PP kabel - solid core; stvar preferensi) za hifi pojmove radi izuzetno dobro i time ih je teško zamijeniti za neke manje, pa i prilično solidnije iznose. Takav nadomjestak je nemoguće naći kod ICa i zv. kabela, gdje nisam čuo ništa tako jeftino, a da se može "održati" u iole ozbiljnijem sistemu. Tu je ujedno sreća i nesreća sa strujašima, ovisno kako se gleda.

A drugo, pod pretpostavkom da su strujaši nabavljeni kad je sve već bilo posloženo, uvijek postoji vrlo solidna mogućnost da će se opet nešto mijenjati u sistemu. Takav je to sport, nerijetko 😎 No, ti "završni" strujaši, kao i sve poštenije u hifiju, srećom ima tendenciju da radi dobro praktično s bilo čime isto tako kvalitetnim.

Sve u svemu, na žalost, i što se mene tiče, pošteni strujaši, koji će donijeti nedvosmislenu prevagu nad vulgaris kabelima, koštaju poprilično.

On 9.11.2022. at 12:04, hifista said:

... treba probati i proceniti odnos dobijeno/cena u odnosu na čitav hifi projekat, s obzirom na rezon da treba ulagati tamo gde se za novce dobije najviše....

Tada ovo zvuči malo kontradiktorno, no za audiofile je stvar vrlo jednostavna. Kad si riješio elektroniku (moguće i prostoriju, barem donekle zadovoljavajuće), onda se prostor nudi u kabelima. Kad i s njima završiš, možeš ići u daljnje detalje (police, stalci, podloške, utikači, utičnice, osigurači...) i sve to može biti mic-po-mic napredak. I samim tim će vrijediti novaca (ne sve, ali treba biti "pametan", nije sve napredak, no to se već dotle nauči), ako je netko već stigao dotle s finim slaganjem sustava.

Ukratko, linija uloženo-dobiveno je "pomična meta". Danas nekom izgleda da je tu, za 10 godina, ako je strast za hifijem i dalje ista, bit će negdje posve drugdje.

I za kraj... koliko vidim, cijeli ovaj nastavak teme je na post iz 2018. i čovjek možda uopće više nije tu, niti ga je briga za tako što. No, nema veze, bitno da se piše 😇😂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ако је у питању модел CS 721 са легендарним EDS 1000 мотором нећеш добити баш ништа јер цела електроника има потрошњу ~3W...

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...