Jump to content


Strujni kabal,iskustva?


Khan

Recommended Posts

Pozdrav svima,treba mi savet u izboru izmedju dva strujna kabla Isotek EVO3 Premier ili Audioquest NRG2. Nisam do sad menjao strujni kabal jer iskreno mnogo njih pisu da je to marketingsko pros****anje i da ne prave razliku,dok drugi hvale da stvarno daje promene u kvalitetu zvuka,detalja itd pa bih da probam. Ako neko ima iskustva u vezi njih bio bih zahvalan na savetu. Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

I jedno i drugo mesto su rezonski vrlo važni po pitanju napojnog kabla. Moja prikupljena iskustva govore da se više razlika uočava sa kvalitetnim strujnim kablom na izvoru, odnosno zamenom kabla na CD playeru. Ako bi išao na takvo ulaganje prvo kupi kabl za CD player, jer će ti u nekoj meri više doneti nego zamena kabla na pojačalu.

Link to comment
Share on other sites

@zflazar za Marantz PM8005 i Sa8005,rade mi na Micro Utopia Be i iskreno meni odlicno zvuci,nije neki preterani High End ali ja sam prezadovoljan,a iskreno sada i nisam u mogucnosti za bolju opremu,tako da ako postoji mogucnost da se i malo poboljsa kvalitet sa strujnim kablom onda zelim da probam naravno.

Link to comment
Share on other sites

Oba uređaja se kotiraju oko 1000 dolar/eura, trebalo bi da jako lepo odreaguju na kvalitetan strujni kabl. Treba pažljivije obratiti pažnju da se ne kupe kablovi sa mesinganim konektorima ili pozlaćenim mesingom. Biće više štete nego koristi.

Link to comment
Share on other sites

Samo ne Alpha 3, izrazito zatvoren strujni kabal. Alpha Nano mi se čini da sam imao prilike da slušam i on je daleko bolja kupovina od Alpha 3. Mislim da je bio na originalnom Furutech kablu od 500e. Zaboravio sam koji su konektori bili.

Link to comment
Share on other sites

PM8005 i SA8005 koštaju oko 500EUR/kom. Uz dužno poštovanje, veoma racionalno- skupoceno bih se istezao za kablove. 

Ako si believer, poslušao bih nekoliko tebi dostupnih u nekom razumnom cenovnom razredu (moja psihološka granica bi bila hmm... 10-15% od cene uređaja, sve preko toga mi deluje sumanuto ali to je samo moj stav). Ako ima razlike/boljitka, pa neka ide život, istresao bih tih 50-75EUR po kablu i ne bih se dalje puno bavio sa tim. Ako nema, razmislio bih , u šta pametnije da uložim tih nepotrošenih 100-150EUR koji bi mi ostali sa nepotrošnjom na kablove, napr. na kupovinu CD-a na Discogs-u.

my5centZ

Link to comment
Share on other sites

@zflazar uz duzno postovanje,gde to ima da se kupi za 500eu nov model PM8005 ili SA8005?-stvarno sam jako-jako radoznao u kojoj je to radnji? Ja sam ih placao 1100eu po komadu u HiFi Koncept pre 3god i koliko vidim i sada drze cenu na 900eu po komadu,u Srbiji kosta i vise nego sto sam ih ja platio pre 3god, koliko sam upucen.

Screenshot_20180723-221112_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, vladovid said:

Uzmi Furutech Alpha 3 za pojacalo,  za izvor Furutech Alpha Nano, stavi i njihove konektore i to bi bilo to. Bolji su od bilo cega sto je spomenuto u prethodim postovima, a cene nisu preterane

Iskreno druze sve sto mi je iznad 160-170eu po kablu mi je previse za dati jer iskreno treba imati sistem od 10.000 da bi se dalo za 2 kabla 1000eu koji bi napravili dosta veliku cujnu razliku. Mislim da ce za moj rang odgovarati nesto i do 159eu a ova dva su mi jako primamljiva jer ih hvale sa obzirom na njihovi cenu,ono sto ne znam takodje je koja je firma bolja u kvalitetu izrade :roll:

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Khan said:

@zflazar uz duzno postovanje,gde to ima da se kupi za 500eu nov model PM8005 ili SA8005?-stvarno sam jako-jako radoznao u kojoj je to radnji? Ja sam ih placao 1100eu po komadu u HiFi Koncept pre 3god i koliko vidim i sada drze cenu na 900eu po komadu,u Srbiji kosta i vise nego sto sam ih ja platio pre 3god, koliko sam upucen.

Screenshot_20180723-221112_Chrome.jpg

sorry nisam gledao cenu novih komponenti u radnji nego na hifishark-u. Nisam imao nameru ni u jednom trenutku da podcenjujem cenovno tvoje sprave. 

...uz to matematika za kablove mi ostaje ista: 10-15% od cene komponente.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vladovid said:

Alpha 3 = 70-80 eur/metar,

Alpha Nano = 40 eur/metar,

FI 11 konektori (shuko + IEC) = 55-60 komplet za jedan kabl

To su cene, ako ti je to skupo ja ne znam sta je jeftino

Izvinjavam se sto ovako upadam, ali tema mi je trenutno jako interesantna, jer i ja planiram nabavku kablova slicnog cenovnog ranga. Gde ima Furutech po tim cenama?

Link to comment
Share on other sites

U Srbiji nemas zvanicnog uvoznika za Furutech, po ovim cenama sam kupovao u Bugarskoj i Hrvatskoj. Stos je da je kupovina malo veca (1000-2000 eur), znaci skupi se nekoliko drugara koji su zainteresovani i eto povoljne cene. Ne sekiraj se, trgovci i na ovoj prepolovljenoj ceni (u odnosu na zvanicnu) zaradjuju, a sta tek rade kad neko plati punu cenu .......

Link to comment
Share on other sites

http://www.isoteksystems.com/products/get-connected/evo3-premier/

http://www.eosbg.com/index.php?node=catalog&cid=102&pid=475&m=product&lang=en_EN

Iz specifikacija, bolje konektore i teflonsku izolaciju ima isotek ali nema šilding, a audioquest ima šilding, ali mu ne valja pvc kao izolator, koji je očajan za zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...