Jump to content


Pioneer DV300 Lampizator SPDIF


Nixie

Recommended Posts

Dugo planiram ovo, konačno ga odradih. Rezultat je vredan svakog truda, razlika je velika, kao da je neko skinuo zavesu ispred zvučnika. Jednostavno a efikasno, samo koristiti tanku i mekanu žicu da se ne otkine pad na PCB koji je vrlo sitan. Na DV610 takođe planiram isto, a tamo je još lakše, ima konektor sa dva pina vezan direktno na DSP čip, na koji se priključuje SPDIF.

Prva slika je originalni SPDIF izlaz (samo je zamenjen elektrolit na izlazu sa 0,1uF PP)

Druga slika je detalj prepravke po Fikusu

Treća slika je novi SPDIF izlaz bez opterećenja

Četvrta slika je novi SPDIF izlaz sa opterećenjem 75oma

Kome treba jeftin a dobar transport, ovakav DVD može povremeno da se nađe na KP za 20EUR, toiliko sam ja ovaj platio (alternative su DV310, DV600, DV610). Sve je kao novo (i jeste praktično novo) samo je malo izgreban poklopac. Čita apsolutno sve diskove, CD, DVD Audio, SACD.

Original izlaz.jpg

Prepravka.jpg

Bez 75 oma.jpg

Sa 75 oma.jpg

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, milovan1963 said:

imamo istu firmu...Samo je kod mene "kutija za cipele", dvd v7300 d. Veliki broj dvd -a im je jako dobar transport, mozda i ovaj moj malo nakarabudzimo...

Treba videti sa šeme gde je SPDIF izlaz sa DSP čipa. Ja znam za DV300 do DV610 za ostale ne znam ali može da se nađe sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...