Jump to content


Allo BOSS ili neki drugi za samogranju DAC-a ?


Rosuljac

Recommended Posts

Pozdrav,

vreme da se sistem podigne malo. Gledao sam kineske DAC-ove i čitao dosta strane forume i odlučio da idem na "samogradnju" tj na pi+ nešto. Na mnogo mesta kažu da je mnogo bolja opcija od gotovorih DAC rešenja koje sam gledao a do 100e iz Kine sa alija.

Uglavnom odluka je pala i Rasperry pi 3 je tu ali još uvek sam neodlučan šta dodati. Trenutno mi najviše pažnje privlači Allo Boss sad je na popustu samo 30 funti na mod my pi Allo BOSS - Raspberry Pi "Master" DAC Carinu ne napaćuju jer sam preko istog sajta naručio več par pi3 i jedan pi zero w za neke druge projekte ( retropi game kabinet i pi NAS server :) ) naravno uvek redovno NIška carina naplati PDV i otvaranje paketa. 

Šta mislite o pomenutoj konbinaciji i ako smatrate da nešto može bolje od Allo bossa otvoren sam za predloge. 

Takodje predlog za kvalitetno napajanje.

Link to comment
Share on other sites

On 15.7.2018. at 21:47, nackom said:

Moja preporuka Topping D30.

slusao ga kod mene u sistemu, u poredjenju sa mnogo ozbiljnim dacom. Nije se obrukao. Mislim da je cc 100-120 USD

Nije samougradnja, ali kažu da ga treba ozbiljno uzeti u razmatranje. Gde si ga nabavio ?

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, vladat1 said:

Nije samougradnja, ali kažu da ga treba ozbiljno uzeti u razmatranje. Gde si ga nabavio ?

Nisam ga ja uzeo, već drugar koji je donosio kod mene, da čuje kako će to raditi u ozbiljnijem sistemu. 

Nabavio ga je preko aliexpressa, ali ga ima i na Amazonu.

Po mojoj slobodnoj proceni, teško da može bolje za te pare. Nije da sam mnogo da ova u toj klasi slušao, ali je radio u poredjenju sa 20x skupljim dacom. I nije 20x losije svirao.

Link to comment
Share on other sites

Tacno, a istina je I da je do sada vecinu tih uredjaja potrebno malko doraditi da bi prosvirali. U narednom periodu bice I to unapredjeno od strane nam bratskih Kineza jer vec ima klasa uredjaja iz Kine koji se izdvajaju po izradi I kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, nackom said:

Taj nisam slušao, međutim zaključak mi je da definitivno ne treba podcenjivati kineske uređaje. Oni će definitivno zauzimati sve veći tržišni udeo hi-fi, ali treba da porade na marketingu u cilju razbijanja predrasuda.

Mislim da je nekad lakše uzeti gotov uređaj za koji se zna da dobro svira, i obogatiti ga dobrim DIY napajanjem.

A za zagrižene DIY-ere , pravi se sve od nule (moj slučaj).

Kineze niko ne može pobediti, naročito kod ovih novih i jeftinijih DAC-ova, jednostavno za te pare ne možeš bolje napraviti.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, ab said:

Tacno, a istina je I da je do sada vecinu tih uredjaja potrebno malko doraditi da bi prosvirali. U narednom periodu bice I to unapredjeno od strane nam bratskih Kineza jer vec ima klasa uredjaja iz Kine koji se izdvajaju po izradi I kvalitetu.

Slažm se. Za početak je uvek dobro zameniti napajanje, a kasnije i elektrolite.

 

Da li neko zna gde je najbolje kupiti SMSL M6. Fanta mi ne javlja već 2 dana :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...