Jump to content


Almedio Optora optical TT


zbrujic

Recommended Posts

Ne sećam se da smo, posle ELPa, pričali o novim "bez-kontaktnim" gramofonima. Izgleda da ova belt-driven (!) Optora nije jedini takav pokušaj. 

https://www.monoandstereo.com/2018/05/new-almedio-optora-optical-turntable.html

Screen%2BShot%2B2018-05-15%2Bat%2B20.01.14.jpg

Umesto lasera, ovde radi "optika", a ruka je preseljena na "pogrešnu" stranu. 

Laser kod ELPa je držao ceo prenos u analognom obliku. Može li to i optika? 

Link to comment
Share on other sites

Pa zar ta "optika" nije zapravo laser ?

Na digitalnom playeru samo ocitavanje putem lasera ( optika kroz koju ide laser ? ) je takodje u "analognom" domenu pa se odmah konvertuje u digitalni domen... ako gresim ispravite me.

Kakav je to Optical sistem ako ne koristi laser za ocitavanje ???   Nisu zapravo dali nikakve jasne podatke... al' ok lepo da neko pokusava i to.   :)

Link to comment
Share on other sites

Podaci su dosta šturi, pa se dojmim da ovo uopšte nije "beskontakti" gramofon, već da ima optički pick-up koji je spominjan nedavno.

A taj optički pick-up, kao takav i dalje ima iglu koja "ore" po brazdama, jedino se očitavanje vibracija ige ne radi magnetima i kalemovima, već svetlom, ogledalcima i fotosenzorima.

A možda i grešim...

Link to comment
Share on other sites

Nisam naišao na reč laser, pa sam umislio da nije laserski (poput razlike optickih i laserskih miševa). Možda i jeste laser. Podaci su zaista šturi. 

Iz neke vesti (na italijanskom), gde se kaže da ELP više nije sam, zaklkučih da je "bez-kontaktni". 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...