Jump to content


Zamena kondenzatora u pojacalu DA ili NE?


nnebojsa

Recommended Posts

Nelson Pass preporucuje da se njegova pojacala ne diraju 20-25 godina. On ne stavlja u njih neke posebne (u smislu super skupih) elektrolite - koliko se secam.

Tu pricu sa elektrolitima je tesko generalizovati jer ih ima raznih konstrukcija (u smislu dielektrika koji se koristi, kucista, itd). Treba pogledati u datasheetu projektovano vreme trajanja (koje moze biti dosta razlicito) kao i temperature do koje vazi specifikacija. Ako se popjacalo ne greje puno, verovatnije je da ce i elektroliti duze trajati.

Provera u nekom servicu sigurno nece skoditi. Kao sto i zamena moze da popravi nesto zvuk, pod uslovom da se stave bolji elektroliti. Ali lako moze da se desi da nece biti nikakve stvarne potrebe za svim tim ...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Hvala na pomoci, video sam te kondenzatore 22000 63V ali su visoki...120mm kod mene su cini mi se 70mm

moram pogledati dali bi se mogli montirati. Mundorfovih nisam nasao kod nas a njihove dim su dobre.

Cenim da treba zamena posto je pojacalo iz 80 god ali takodje me interesuje gde bih to mogao odneti u N Sadu...serviser...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...