Jump to content


Kvar na Phono Box S preampu


HMrules

Recommended Posts

Imam problem sa preampom, došao sam malopre kući sa posla i vidim da non stop trepće plava lampica na preampu iako nije uključen, na dugme za uklj./isklj. ne reaguje pošto plava lampica trepće non stop, posumnjao sam na adapter i izmerio napon sa unimerom i kaže da ima čak 34 V umesto 18 V koliko je i deklarisan output, inače struja je juče i noćas nestajala nekoliko puta tako da je to verovatno uzrok zašto adapter nije u redu, interesuje me da li je preamp ostao živ tj. da ga nije spržio jači napon?

Link to comment
Share on other sites

On 10.7.2018. at 16:31, HMrules said:

 posumnjao sam na adapter i izmerio napon sa unimerom i kaže da ima čak 34 V umesto 18 V koliko je i deklarisan output

То је вероватно мерено у празном ходу што значи без оптерећења, ако је тако онда са преампом нешто није у реду.

Link to comment
Share on other sites

Sređen je adapter, sada mu je napon tačno 18 V umesto 34 V koliko je bilo kada se pokvario, lampica više ne trepće nego sija ali preamp ne reaguje na on/off dugme, samo uključim adapter i lampica sija, inače on bi trebao da radi ovako, kada uključim adapter da ne sija ništa nego tek kada stisnem on/off dugme na preampu, da cakne relej i onda počinje da radi, međutim preamp ne radi iako sija lampica, samo je jednom caknuo relej posle minut/dva i onda proradio, kada sam stisnuo on/off dugme prestao je da radi ali lampica je nastavila da sija.
Stvarno ne znam ima li spasa preampu ili da kupujem drugi.

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, Willi Studer said:

Nema nikakve šanse da je elektronika ostala neoštećena ako je u uređaj ušao dvostruko viši napon. Po meni za takav uređaj ima spasa, samo treba naći servisera koji će pregledati uređaj i reći šta i koliko.

Pa da, uglavnom nadam se da ću uspeti to da sredim, ipak je dao znake života pošto je proradio jednom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...