Jump to content


Zašto ljudi ne otkrivaju novu muziku posle tridesete?


ZoranR

Recommended Posts

2 sati ranije, black coffe said:

Danas u kakofoniji "interpleta"  imaš previše mogučnosti ?

Najbolje je kad kazu da su nesto unapredili, olaksali.. a ono, za nesto sto je zahtevalo 3 klika sada, unapredjeno, 5 klikova!?

- Jel' klikces? - Klikcem.

Znam bend. Slusam, (ploce, kasete, kasnije po neki cd), ali nisam preslusao sve albume. Hop! , internet. Eto, sad posedujem sve albume, bas sam faca. Da li ih slusam? Slusam. Sledi eliminacija. Nesto vredi preslusati ponovo. 

Naletis i na nove stvari, (meni nove). Eliminacija. Nesto ostane.

2 sati ranije, black coffe said:

dok je prije sve bilo kanalizirano - određeno glazbenim ukusom uređivačkog establišmenta radio postaja .

Dok sam ja gledao televiziju pustali su dugme, corbu, galiju i merlina i loshu i da ne zaboravim koncert u podne i jazz u ponoc, dok me je radio u saradnji sa okolinom ponudio popom, HMom i punkom.

Pre toga bile su tu sestrine ploce beegees, elo, abba, boney m, beatles, na jednoj kompilaciji cak i ''silver machine".

2 sati ranije, ZoranR said:

Ne treba zaboraviti da je filozofija majka svih nauka ... a kombinacija nje i dve gore pomenute nauke daje impresivne rezultate

Filozofija krece kad ti neko da yes, crimson, genesis, vdgg, elp, tull, renaissance, gong... , a ti vec znas za HM, punk, rokic, pop, koncert u podne i jazz u ponoc, od koga me je tada bolela glava, a stigao si i do prvih uvida u zivot, odnose, alkohol, marijanu, i tako 5 godina nepobedivo tvrdis da je pink floyd najbolji.

 

3 sati ranije, black coffe said:

U stvari ne vidim ( osim u  konzumnoj  varijanti )  i  užitku   razliku  između konzumiranju  dobre  glazbe i dobre hrane ? :thumbsup2

Razlika je u tome sto jaja na oko, sunka, (ma, slanina), i kruh uopste nije los obrok dok kod muzike postoji neka koja je po meni blago receno losa, (da ne pominjemo druge nivoe snage uticaja muzike). 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Ma kakva jaja na oko - omlet sa sunkom/slaninom i sirom ruleZ :D 

Ma  ko se sječa Šošane ,  Ema  Emili  , Noči u  bijelom setenu ? , pa  Lile su  kiše na staklene  krovove grada ?  , pa  Ej  Đo  . pa "b" strana   singlice   koja je bollja  ?  :bananai to na  gramofonu  (plastilaneru )  koji je izgledao  ko današnji  cd  plejer ? i naravno  partijsko  crvani ? :D. Nemojte mi kaj zamerit , sam sam se malo zanio  prošlošću ? i  kolko  mi  je tad Hi Fi  značio  u smislu ? visoke  vijernosti ! ? , al  eto ti vraga ? ....   i sad smo tu di jesmo ? !:wub:.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
10 sati ranije, sondek said:

Volim ja nove stvari ali srećan sam ko malo dete sto sutra u bioskopu gledam Bohemian rapsody...nisam slusao Queen u bioskopu jos od Flash Gordona...a ima tome koja godinica

Ma naravno ! , a posebno mi se sviđaju ideje mladih glazbenika u obradi starih stvari . Ima tu genijalnih obrada da su neke pjesme uz današnje mogučnosti produkcije i ideja dovedene na jedan viši nivo  , al nisu dovedene do neprepoznatljivosti . Eto  mladi glazbenici su ekološki osviješteni - Recikliraju :) i to u pozitivnom smislu . Odprilike kao da mladi inžinjeri nisu nadohebavali  "4 "taktni motor još bi se danas  na "puf puf" varijanti . Tako je u svim segmentima ? , dolaze nova saznanja ? , a uvijek neakvi  dijelovi starog ostaju kao temelj koji se uvijek nadograđuje . E sad bi se moglo ...   , al  .    Vjerujmo mladima , ne  Reklamnoj industriji koji  su isto skužili da treba nešto drugačije , kao kak je nastao POP , poslije  Rok  pa dalje kak je . :banana Svi  imaju porijeklo u  ????  u  4 taktnom  motoru ?  :D E jesam pretjeral ? !.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Muzika se menja, pa zasto ne i mi sa njom? A menja se muzika, ... bas se menja, jazz se menja. Slusam sinoc Christian Scott-a, i otkrivam njegove korene... ali je evidentan njegov licni pecat. Onda skacim da je on ipak deo neke nove scene koja menja jazz, lagano ali sigurno.
Mozda jos bolji primer predstavlja to sto odavno bezim od USA jazz scene. Ne svih, naravno... ali kad cujem da je neko ponikao sa Berklija ili sl. jetra mi se okrene. Isti sablon, ista matrica.... vrti se decenijama. Sto bi rekao Majls, - opet sviraju taj isti shit. Stavise, dobih pitanje pre neki dan> Koja je to tacka kada si poceo vise da slusas belce?

Belci i jazz :) ... to je nekad u mom univerzumu bila slabo varljiva kombinacija. Danas, pre bih posegnuo ka belom evropljaninu nego ka tamnoputom USA muzicaru.
Britanska jazz scena u ovom trenutku nudi najvise novog i svezeg, pa zasto ne verovati mladjima i njihovom smislu za osecaj... :)

Nekoc je to bio EST i uopste skandinavska scena.

Ovo naravno nije prica o tome sta je bolje a sta nije, vec o mom odnosu ka muzici koju slusam, i o tome kako se menjamo.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mislim da se ovaj fenomen bas i ne odnosi na ljude kojima je muzika glavni hobi.Vecina nas stalno prolazi kroz razne faze.Ja slusam bas raznoliku muziku,ali pretezno jazz od svoje 17-18g.Medjutim to je toliko raznolika muzika da mogu da.kazem mi sad uopste nije interesantno ono od pre 10,20,30g.Ujedno stalno imam osecaj da sam neke stvari od rock muzike ozbiljno preskocio pa ih sad nadoknadjujem,uz streaming servise je to peace of cake.Nama audiofilima i sprave realno menjaju ukus i sire vidike,promenis zvucnike.i eto ti novih stvari koje dosad nisu bile interesantne,recimo meni gitarska muzika sad konacno zvuci odlicno u sistemu,klasika dobro kao nikad pre.Audiofilska druzenja umeju da ozbiljno smore jer se cesto slusaju iste numere ali ja obilato koristim u tim prilikama programe za prepoznavanje muzike i kad mi se nesto svidi sledi prepoznavanje uz pomoc.programa pa screenshot,posle obavezno na miru preslusam tog muzicara.To dosta koristim dok slusam internet radio,a tidal je tu da to sve lako pronadjem i preslusam.

Sve u svemu ima toga sto se slusalo do 30 ,ali realno vrlo malo.To istrazivanje vise govori da ljudi uopste i prestaju da slusaju muziku vremenom,kao sto prestaju i da.izlaze,idu na koncerte...a polako i da se smeju,zabavljaju.Meni je to sve jako tuzno

Link to comment
Share on other sites

^^ Baš sam malopre Shazamovao neku lepu pesmicu iz serije... i onda je odmah nađem na Tidal... Ma tehnika je čudo. :listen

Inače, prvi put sam to prepoznavanje koristio na Sony Ericsson W705. Iako nije bio smart bio je iz Walkman serije i Sony je imao lično svoju aplikaciju za prepoznavanje pesama. Sećam se i prve stvari koju sam tako nahvatao - Creedence Clearwater Revival - Have you ever seen the rain... Čuo na radiu u autu i zaljubio se... i dan danas me oduševljava, odoh da slušam Creedence:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Slučajno naletih na temu i unapred se izvinjavam jer nisam sve čitao od početka al naslov uopšte nije tačan! Bar u mom slučaju a imam preko 40 ljeta. Mnogo nove mjuze sam čuo i to najviše na ovom forumu na temi ŠTA SE SLUŠA. I najsrećniji sam kad kupim/skinem nešto novo i materijal tj. zalihe muzike mi se mnooogo povećao!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...