Jump to content


Radio prijemnik Dulieta I


Casper

Recommended Posts

Pozdrav svima onima koji budu učestvovali u ovoj temi.
Ovo je prva prilika do sada da se registrujem i postanem član nekog foruma, ali za sve postoji prvi put, pogotovo ako je potreban savjet, mišljenje ili informacija kao što je u mom slučaju. Nedavno sam dobio stari radio prijemnik marke Dulieta I, čak je i ispravan. Njegov kreator je EI Niš. Mene zanima da li neko od poznavala ovih old tajmera zna koliko je star ovaj model, odnosno da li neko zna koje godine je proizveden?
Pokušavao sam na internetu da se infomišem, ali nema nikakvih podataka o ovom modelu, što me uopšte i ne čudi, i hvala Bogu, naišao sam na ovaj forum.
Nadam se da ima poznavalaca koji će se javiti kako bi mi pružili neku informaciju. Hvala u naprijed svima koji pruže neku informaciju.

36717491_2110170872539252_7262525995133960192_n.jpg

36743279_2110170889205917_1752470918761807872_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Година производње 1959 или '60. И није није Д не Ђ, Ђулиета.

Употребљене лампе: ЕЦЦ85, ЕЦХ 81, ЕФ 86, ЕЦЛ82 и магично око ЕМ84.

Толико од мене.  :beer

 

Link to comment
Share on other sites

preporučujem servisera za radio-aparat koji je mog lampaša doveo u odlično stanje i spolja i unutra:

https://www.kupujemprodajem.com//Kolekcionarstvo/Stari-uredjaji/Stari-radio-aparati-2705335-oglas.htm

Čovek za normalne novce uradi zamenu dotrajalih podnožja, lampi, zamenu starih elektrolitskih kondenzatora kao i restauraciju kućišta po zahtevu.

Toliko od mene.

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2018 at 12:19 AM, alI_Zée said:

Година производње 1959 или '60. И није није Д не Ђ, Ђулиета.

Употребљене лампе: ЕЦЦ85, ЕЦХ 81, ЕФ 86, ЕЦЛ82 и магично око ЕМ84.

Толико од мене.  :beer

 

Hvala ti puno od srca, nadam se da su informacije tačne koje si poslala. To mi puno znači zaista. :bounce
Živjeli :cheers

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2018 at 5:02 AM, zflazar said:

preporučujem servisera za radio-aparat koji je mog lampaša doveo u odlično stanje i spolja i unutra:

https://www.kupujemprodajem.com//Kolekcionarstvo/Stari-uredjaji/Stari-radio-aparati-2705335-oglas.htm

Čovek za normalne novce uradi zamenu dotrajalih podnožja, lampi, zamenu starih elektrolitskih kondenzatora kao i restauraciju kućišta po zahtevu.

Toliko od mene.

Hvala puno, ali serviser nije potreban, jer je prijemnik ispravan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...