Jump to content


Technics SL D 202 vs Technics SL Q 202


ketklou

Recommended Posts

Iskrsla prilika da moze da se bira, oba po 150 evra (25 evra po kg).

Odlicno ocuvani, jedan od pouzdanog prodavca, jedan bez reputacije ali ne deluje sumLJivo..

Onako na oko, jedina razlika je pitch control na D202.  Jedni tvrde da je to falinka, drugi da je prednost.

Istovremeno, nudi se i jedan DD Pioneer PL300  koji je sve isto ko technicsi samo u zzutom... kao da je na istom brodu sklapano.... I znatno jeftiniji.

 

Link to comment
Share on other sites

To su sasvim solidni gramofonci za te pare. Daleko od ozbiljnih gramofona a i cene su odlepile. To je sasvim OK za hipstere koji žele da slušaju ploče jer su čuli da je to OK.

Za 150 evra bih očekivao da je igla zvučnice u odličnom stanju, bez nje bih tražio da se cena spusti za par desetina evra.

Sad, moja drugarica (ona zbog koje sam bio pokrenuo topik) će biti u Srbiji uskoro. Ja bih joj rekao da kupi jedan od ta dva grama. Javi mi, može i na PP, ko su prodavci i koji je tvoj izbor, ja ću njoj reći za onaj koji preostane.

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, microfarad said:

Ja ne bih uzeo, ni jedan. Potraži stariji model SLQ2, mnogo je bolji:)

Pre neki dan sam slušao stari SL110, ozbiljan gram:wub:

SL Q2 i SL Q3 jesu bolji ali ne mnogo. Tu su i isti SL D2 i D3 samo bez kvarcne kontrole.

Al', mis'im, o čemu pričamo.... jeftini gramofoni, sasvim normalni zvučno, bitno je da se ploča vrti, zar ne?

Za nešto primetno bolje treba mnogo više para i još više dokonog uporedjivanja i osluškivanja.

Za ove gramove, jedina bitna stavka je da su ispravni, odnosno, da je prodavac od poverenja.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ketklou said:

Iskrsla prilika da moze da se bira, oba po 150 evra (25 evra po kg).

Боље SL-Q202 бар добијеш и либелу приде ако у међу времену не буде продат.

Link to comment
Share on other sites

Obadva su na KP,  s tim da je Q202 rezervisan sta god to znacilo i tako stoji vec 10 dana.

Q2 je na slici isti kao 202 i pretpostavljam da je 202 neki apgrejd na bolje, neka sitnica a mozda i nesto bitno.

@All Zee - Libelu imam i sad ne znam sta cu :P

Za ozbiljno, pitao sam ustvari sta kotira bolje, servo ili kvarc.

Navodno kad ima pitch, ima sta i da crkne. S druge strane, kad crkne kvarc, onda je crklo, bar tako kazu.

Znaci, vise se radi o principu nego bas o ova dva TT, koji se pojave i odu pa se opet pojave.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, ketklou said:

 S druge strane, kad crkne kvarc, onda je crklo, bar tako kazu.

Искрен да будем то до сада нисам срео. 

11 minuta ranije, ketklou said:

Obadva su na KP,  s tim da je Q202 rezervisan sta god to znacilo i tako stoji vec 10 dana.

Ма телефон у шаке и зови, свашта пише којекуд.

Link to comment
Share on other sites

Navodno je kvarc kontrola bolja, nekada su bas zamerali servo kontrolu... ???

Pitch..... pa moze i da zatreba ako volis disco ploce, pogotovo kad ti naleti neka 12"" maxi singlica, pa treba da stavis na +1 ili 2% da cujes sta je muzicar / producent zaista hteo da cujes   :D

Link to comment
Share on other sites

Cim pomenu libelu nije tesko pretpostaviti da je od Tome iz Krusevca i da je u odlicnom stanju.Opet da ga nahvalim, ali imam iskustvo sa njim veoma pozitivno.Sve je bilo kako je rekao , cak mu ni poslije poslatih slika mailom nijesam vjerovao dok gramofon nijesam vidio in vivo.Prica mu je prava trgovacka sto ne zamjeram, ali za razliku od vecine nista ne krije.Od njega bih jedino kupio "na slijepo", Dobar izbor, uvijek ga mozes prodat,a za prosjecnog konzumenta i vise nego dobar.Odmah novu glavu na njega, AT 95 I trazi malo popusta!

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, ketklou said:

Obadva su na KP,  s tim da je Q202 rezervisan sta god to znacilo i tako stoji vec 10 dana.

Q2 je na slici isti kao 202 i pretpostavljam da je 202 neki apgrejd na bolje, neka sitnica a mozda i nesto bitno.

@All Zee - Libelu imam i sad ne znam sta cu :P

Za ozbiljno, pitao sam ustvari sta kotira bolje, servo ili kvarc.

Navodno kad ima pitch, ima sta i da crkne. S druge strane, kad crkne kvarc, onda je crklo, bar tako kazu.

Znaci, vise se radi o principu nego bas o ova dva TT, koji se pojave i odu pa se opet pojave.

Mnogo je para za taj Q202, u februaru je ovde na forumu, prodat jedan za 85eura!!!!

SLQ2 je bolji, imao sam i jedan i drugi, q2 ima masivniji tanjir. 202 nije poboljšana verzija nego unazađena.

SLQ2 vredi 150evra pod uslovom da se prodaje sa novom jeftinijom glavom!!!

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, microfarad said:

Mnogo je para za taj Q202, u februaru je ovde na forumu, prodat jedan za 85eura!!!!

SLQ2 je bolji, imao sam i jedan i drugi, q2 ima masivniji tanjir. 202 nije poboljšana verzija nego unazađena.

SLQ2 vredi 150evra pod uslovom da se prodaje sa novom jeftinijom glavom!!!

Iskreno ni meni ni jedan od pomenitihne ne vrijedi preko 100, ali i trziste i izvikanost DD Technicsa cini da im je cijena jaka.Vidjeh neki Technics BD za 90 eura, na slici bajka ocuvan.Automatik doduse, ali zvucno uz dobro podesavanje ne vjerujem da je neka razlika.Mislim da su ti Technics-i precijenjeni i to pretjerano.Kais za BD kod istog Tome kosta 10 eura u prosjeku,ne bih bjezao od njih.Niko nije kupovao belt drive za dj-isanje, pa je vjerovatno da su i bolje ocuvani, teoretski.Naravno sve od komada do komada, ali kad vidjeh da neko prodaje 1210 za 650 eura, ajdeee...u radnji mozes da kupis vise nego odlican gramofon, nov, za te pare...Ajde jos malo o cijenama gramofona.Kad je njihova popularnost padala taj isti 1210 nov se prodavao za 800 maraka, a Thorens TD 280 nov je kostao 600 sa OM10, nov.Tacno je da je ovaj TD280 najnizi najslabiji u njihovoj ponudi tada, ali isto je kosta i neki Dual, ne mogu da se sjetim modela sad.1210 je postao popularan zbog dj-sanja, jer sa tom brzinom, tj. startom nijedan nije bio brzi od njega, odlican pogon,jer niko nije mogao nositi neki Studer, Emt...a i papreni su.Engleski casopisi su zadnjih godina ga stavljali na best buy listu, a znamo kako to funkcionise.Ne kazem da nije dobar, lijep je, pouzdan, ali ne za te pare, ali i drugi su pravili dd gramofone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...