Jump to content


Aiwa TR 99


DekiKG

Recommended Posts

Ovako.Nov sam na forumu.Kupio sam Aiwu TR 99 liniju polovnu radi sve kako treba,ali sam hteo da je preventivno ocistim od prasine jer decko od kog sam je kupio kaze vise je stajala nego sto je radila.Pa me interesuje sta se sme sta se ne sme.Usisavanje,izduvavanje,prskanje wd-4o sprej na kontakte radi cistoce

22566.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, DekiKG said:

Ovako.Nov sam na forumu.Kupio sam Aiwu TR 99 liniju polovnu radi sve kako treba,ali sam hteo da je preventivno ocistim od prasine jer decko od kog sam je kupio kaze vise je stajala nego sto je radila.Pa me interesuje sta se sme sta se ne sme.Usisavanje,izduvavanje,prskanje wd-4o sprej na kontakte radi cistoce

22566.jpg

Za kontakte samo kontakt 60 (isparava potpuno) ili kontakt 61 (sa uljem). Ima Kelco, Mikroprinc itd. Ako ne šuškaju ne treba ništa. Potenciometre ne prskaj nikako kontakt sprejevima. Usisivač i fina četkica završavaju posao sa prašinom, samo pažljivo.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Nixie said:

Za kontakte samo kontakt 60 (isparava potpuno) ili kontakt 61 (sa uljem). Ima Kelco, Mikroprinc itd. Ako ne šuškaju ne treba ništa. Potenciometre ne prskaj nikako kontakt sprejevima. Usisivač i fina četkica završavaju posao sa prašinom, samo pažljivo.

Kako mislis suskaju? Kada su povezani na komp aux kablom i kad se pojaca na max bez muzike cuju se malo da suskaju. To je neki problem? Konkretno sam hteo da budu full cisti izlala gde se dzekuje zica zvucnika, aux kontatki unutra i spolja plus lem i pojacalo da se usisa. Ne znam na sta jos da obratim paznju? 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, DekiKG said:

Kako mislis suskaju? Kada su povezani na komp aux kablom i kad se pojaca na max bez muzike cuju se malo da suskaju. To je neki problem? Konkretno sam hteo da budu full cisti izlala gde se dzekuje zica zvucnika, aux kontatki unutra i spolja plus lem i pojacalo da se usisa. Ne znam na sta jos da obratim paznju? 

Mislio sam dal se čuje pucketanje šuškanje kad prebacuješ ulaze. To što malko šušti kad odvrneš do kraja je normalna pojava. Možeš naravno da uzmeš kontakt sprej 60 i poprskaš sve te konektore, ako misliš da je potrebno.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nixie said:

Mislio sam dal se čuje pucketanje šuškanje kad prebacuješ ulaze. To što malko šušti kad odvrneš do kraja je normalna pojava. Možeš naravno da uzmeš kontakt sprej 60 i poprskaš sve te konektore, ako misliš da je potrebno.

Iskreno ne razumem se i ne znam ali volim da naucim od nekog bar te sitnice ako zeli da kaze

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, DekiKG said:

Iskreno ne razumem se i ne znam ali volim da naucim od nekog bar te sitnice ako zeli da kaze

Kad se uhvati oksida na preklopniku/selektoru ulaza recimo čuje se pucketanje kad prebacuješ ili se izgubi kanal itd. To je za čišćenje kontakt sprejevima. Kod tebe verovatno toga nema pa ne moraš za sada ništa da radiš. Ako šuška i pucketa potenciometar, mora da se otvori, očisti i podmaže vazelinom. Ako se izlizala grafitna staza mora da se menja pot tu nema pomoći.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nixie said:

Kad se uhvati oksida na preklopniku/selektoru ulaza recimo čuje se pucketanje kad prebacuješ ili se izgubi kanal itd. To je za čišćenje kontakt sprejevima. Kod tebe verovatno toga nema pa ne moraš za sada ništa da radiš. Ako šuška i pucketa potenciometar, mora da se otvori, očisti i podmaže vazelinom. Ako se izlizala grafitna staza mora da se menja pot tu nema pomoći.

Sve cu da pregledam kad rasturim liniju. Mada mislim da ima samo prasine. Meni od svega najbitnije da su izlazi za zvucnike perfektni, aux izlaz perfektan i naravno pojacalo. Na kraju krajeva ocistim od prasine a sve ostalo majstor. Ako mislis potenciometar koji pojacava i smanjuje zvuk radi lepo ne preskace ali malo zaskripi kad se okrece ili mu treba podmazivanje ili negde kaci. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, DekiKG said:

ali malo zaskripi kad se okrece ili mu treba podmazivanje ili negde kaci. 

Verovatno dugme potenciometra negde kači prednju ploču, probaj da očistiš, ništa se tu ne podmazuje, a možda je i osovina malo iskrivljena od nekog udarca. Ako nema uticaja na zvuk, onda nije važno.

Link to comment
Share on other sites

Mini linija Aiwa TR 99 cista vrlo malo prasine imala u sebi to po dnu linije ploce ciste,pojacalo cisto,trafo cist.e sad mene nesto drugo buni.Pise na nalepnici 2x70w + 2x115w prave snage.Ima do 48 podeoka za pojacavanje,muzika se cuje tek od nekog 20 podeoka cuje se i ispod  ali mnogo tiho.Da li je to normalno uopsteno.Inace linija ima bass reflex kutije?

22566.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, DekiKG said:

muzika se cuje tek od nekog 20 podeoka cuje se i ispod  ali mnogo tiho.Da li je to normalno uopsteno.

Код те линије јачина се регулише уз помоћ инкременталног давача у са дејству са дигиталијом, зато дугме може да се окреће бесконачно лево/десно. Нема никакве везе са старомодним примером уз помоћ класичног потенциометра.

Једноставно тако је осмишљено.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DekiKG said:

Mini linija Aiwa TR 99

 

Vidi ja o mini linijama nemam pojma, imaju ih neki moji poznanici i kod njih svira glasno kad pridjes polovini, na Sony mini liniji vrlo glasno preko pola, dovoljno da nas 6,7oro u sobi moramo vrlo glasno razgovarati....

Mozda treba pogledati User Manual koji verovatno moze da se nadje na Hi Fi Engine sajtu, nekad se isplati procitati....

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Krca44 said:

 

Vidi ja o mini linijama nemam pojma, imaju ih neki moji poznanici i kod njih svira glasno kad pridjes polovini, na Sony mini liniji vrlo glasno preko pola, dovoljno da nas 6,7oro u sobi moramo vrlo glasno razgovarati....

Mozda treba pogledati User Manual koji verovatno moze da se nadje na Hi Fi Engine sajtu, nekad se isplati procitati....

Ima 3 user manuela. Jedan je kako se koristi a ostala dva vezano za servis manual i ugradjivanih delova i oznaka

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Krca44 said:

beskonacno obrtanje pota...  takve stvari bi trebale pisati u User Manualu

Za to mu ne treba manual, to oseti pod rukom - ako može dugme da okrene više od 270 stepeni, odnosno da napravi više od jednog punog kruga, onda nije u pitanju klasični potenciometar, već ono što je napisao All Zee.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zek said:

Za to mu ne treba manual, to oseti pod rukom

Podrazumevao da se proba, pa nisam napisao ali jesam naleteo vise puta na korisne informacije u user manualima.

Crnilo neko moze biti od nakupljenog duvanskog dima, ako je prethodni vlasnik koristio cigarete tokom duzeg vremena... jedan razlog za koji znam..... mozda

Link to comment
Share on other sites

Jos mala pomoc.Moram da nastavljam kablove za zvucnike,pa me interesuje najbolja solucija nastavljanja.Kupio bih silikonski providni sa presekom 0.75mm ili 1mm.E sad da li spajati zice direktno pa izolirati ili spojiti luster klemom ili postoji jos neki nacin za koji ne znam a da je ok?

Link to comment
Share on other sites

On 1.7.2018. at 15:54, DekiKG said:

Jos mala pomoc.Moram da nastavljam kablove za zvucnike,pa me interesuje najbolja solucija nastavljanja.Kupio bih silikonski providni sa presekom 0.75mm ili 1mm.E sad da li spajati zice direktno pa izolirati ili spojiti luster klemom ili postoji jos neki nacin za koji ne znam a da je ok?

Kupi nove, odgovarajuće dužine ali uzmi malo deblje 1,5-2,5mm2 zavisno od toga šta može da uđe u konektore zvučnika i mini linije. Oba kabla treba da su iste dužine, bez obzira na smeštaj zvučnika u odnosu na mini liniju. Znači uzimaš koliko treba za udaljeniji zvučnik, puta 2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...