Jump to content


Павел Мацура фоно предпојачало


Solderer

Recommended Posts

24 minutes ago, Solderer said:

Да ли је импрегнирана шпер плоча бољи диелектрик од набројаних чим је употребљена у тако скупом уређају?

Mislim ili mi se bar cini da oni taj sper koriste kao noseci element a da je izmedju slojeva verovatno klasicna zicana veza koja povezuje el. elemente.... mislim sta bi mogli da dobiju na taj nacin u odnosu na sper koji samo nosi el. komponente a veza se ostvaruje zicom spolja ? ne znam ( oni kazu da je veza point to point sa zicom )... zica je deblja od voda na stampanoj ploci.... a da li je to bolje ili nije i sve to s obzirom na cenu... ne znam, samo pokusavam da razumem sta su uradili....

A da ima propagande ... ima je kod svih, ovde je cini mi se znacajna razlika u pristupu u odnosu na pcb jer koriste zicanu vezu.

E sad ja samo imao mono blokove radjene point to point i to je radjeno iz razloga sto je PCB dvodiemenzialna veza a dobar Point to Point je trodimenzionalna veza ( kad se elementi postave pravilno ) al' treba i ovde reci da redjanjem elemenata na sper ili bilo kakvu plocu dolazi automatski do gubitka Point to Point sustine...tj. nisu vise elementi u tri dimenzije u prostoru... mislim ovo je sad malo filozofija

:)

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Krca44 said:

al' treba i ovde reci da redjanjem elemenata na sper ili bilo kakvu plocu dolazi automatski do gubitka Point to Point sustine...tj. nisu vise elementi u tri dimenzije u prostoru... mislim ovo je sad malo filozofija

Сам си себи одговорио на недоумице са почетка поста. Чим елеменат лежи на плочи, кондензаторска својства подлоге имају утицај на аудио сигнал. П2П је ту користан јер смањује број лемних спојева.

Link to comment
Share on other sites

Elem ima jos jedan razlog zasto bi Audio Note koristio sper i zicanu vezu presovanu izmedju.

Oni kazu da koriste srebrne kablove.

Ako je tacno da je najbolji izolator onaj kojeg nema, onda bi zicana veza izmedju elemenata, nacinjena od srebrne zice, ako nije zasticena nekim premazom, mogla vremenom patinirati.

U tom kontekstu ima smisla presovati srebrnu zicu izmedju slojeva spera.

Eto jos malo razmisljanja naglas.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Solderer said:

То је матерјал од кога се праве столови за радионице и фабричке линије и има га на неким стовариштима. 

 

Da li možeš da podeliš info na kom stovarištu ima Permalija? Pomenuo sam prijatelju koji nije učlanjen ovde, treba mu za plinth. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, anubisgrau said:

 

Da li možeš da podeliš info na kom stovarištu ima Permalija? Pomenuo sam prijatelju koji nije učlanjen ovde, treba mu za plinth. Hvala.

Стовариште у околини Ваљева коме нисам запамтио име. Продавао се као'' фибер шпер панел''.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, alI_Zée said:

Јел овај материјал у питању?

6dyiok.jpg

Ovo na slici je textolit.Nema veze sa sperom,to jest nije od drveta vec takstil sa specijalnom masom slagan pa pod pritiskom dobijen materijal od koga se prave i zupcanici.Ima VELIKU MASU i anti rezonantan je.

Prodajem na KP jedan komad 500x300x30mm.Tezine je 7 kgr.Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, miletrosak1959 said:

Prodajem na KP jedan komad 500x300x30mm.Tezine je 7 kgr.Pozdrav

Ко ти брани, продаj ко ти брани.

 

2 sati ranije, RingeRaja said:

Za textolit sam našao da je dobar ako neko pravi plinth za gramofon, baš zbog toga što je “mrtav”.

Зато сам и поменуо а лако се обрађује и у кућним условима.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...