Jump to content


Павел Мацура фоно предпојачало


Solderer

Recommended Posts

5 sati ranije, Solderer said:

Пре осам година, била је групна куповина ПЦБ-а на великом ДИј форуму, зато нема фајла за израду. Извесни Сајмон Кларк из Шефилда је купио педесет комада и сада аудиофилима из свог окружења прави и продаје предпојачало. Ја сам колеги из Русије послао један фајл за израду појачала за слушалице, а он мени фајл који је сам креирао, идентичан оргиналу уз једно побољшање. Уместо компактне фолије за масу као у оргиналу, он је креирао мрежасти проводник ( cross-hatched na eng.) . На тај начин се битно смањује паразитна капацитивност горње и доње површине проводника.

IMG_20190924_193532.jpg

Izem ti diy :(

Link to comment
Share on other sites

Sve ja to razumem, ali ovo je vrlo smisleno urađeno....komercijala na delu....a ovamo reklama na najvećem diy forumu.

Ali dobro, ni ovaj naš nije ništa bolji.

 

edit: da ne bude zabune, ovo je na konto majstora sa velikog diy foruma koji je uzeo 50 komada i sad komercijalizuje nešto što je zamišljeno da bude nekomercijalno.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, RingeRaja said:

Sve ja to razumem, ali ovo je vrlo smisleno urađeno....komercijala na delu....a ovamo reklama na najvećem diy forumu.

Slažem se. Ja kada sam napravio neke dobre rezultate u O.C kačio sam stavke na internetu. Delio sam. Mnogo mi je pomogao, a verijuem i većini, @Father sa svojim postovima u vezi kablova. Ja ne izrađujem uređaje, ali uskraćivanje šeme kolegama mi deluje kao hvaljenje i dečije fore "ja imam a ti nemaš" :)

Link to comment
Share on other sites

Sve to stoji, ali gde ste vi ziveli do sad :D Jednostavno tako funkcionise svet. Ja moje projekte sam pustao u open source jer verujem u unapredjenje covecanstva na taj nacin, na konto i istih dobijao i zaposlenja jer se videlo sta sam radio. Svako ima nesto zbog cega, zasto i kako. Ovde osudjujete Solderera, coveka koji napomenu da ga je osoba koja mu je poslala pcb semu, zamolila da ne deli, na sta je on dao svoju rec. Ne znam za vas, ali ja vrednujem ljude vise po tome da mi daju rec i odrze je. 

Link to comment
Share on other sites

Pročitajte malo bolje šta sam napisao, pa onda izvodite komentare ko koga osuđuje i zašto.

Svet funkcioniše i ovako i onako, od nastanka, pa sve do danas. Stvar je u tome kako se neko odnosi prema tome i šta prihvata i sprovodi. Što se tiče date reči i meni je to na vrhu prioriteta kada nekoga vrednujem kao čoveka.

Link to comment
Share on other sites

I sta ako neko pusti taj fajl online? Vidim da se pominje "ljubazno zamoljen da ne share-uje" ali ko ga sprecava.

A ocigledno je da je Simon Clark iz Sheffild tipicni englez, da ne upotrebim neku ruznu/ruzniju rec. :rolleyes: Bas zbog takvih ja bih i share-ovao, ko god me zamolio da to ne radim. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ова кинеска фирма је још једанпут доказала да је брза, ефикасна и квалитетна. Ових дана сам добио пет плочица за Екјуфејз Ц-27 фоно.

Стигле су за тринаест дана, овог пута нисам платио никакве додатне трошкове у виду пореза.  Један канал моје ручно рађене ПЦБ је прекидао, а како се ради о веома сложеној изведби, одлучио сам да дам да ми то Кинези ураде. Естетски дојам је свакако бољи.

IMG_20191007_114201.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, RingeRaja said:

A koja je poenta?

Hvalim se po forumu, ali ne dam nikome drugom?

Поента је у новим могућностима и перспективама које се отварају самоградитељима.  Ако Ви имате неки фајл за производњу плочица за неки свој пројекат, моје искуство са овом фирмом ће Вам бити надам се од користи. За предпојачало које је предмет ове теме постоји на сајту комплетна документација за израду, један члан форума који се не оглашава је већ добио пет плочица за Мацура Фоно. Ви сте још раније негде рекли да нисте вични самоградњи. Вероватно би ангажовали рент а сервисера да Вам то одради. И платили. Изем ти такав ДИЈ.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Solderer said:

Поента је у новим могућностима и перспективама које се отварају самоградитељима.  Ако Ви имате неки фајл за производњу плочица за неки свој пројекат, моје искуство са овом фирмом ће Вам бити надам се од користи. За предпојачало које је предмет ове теме постоји на сајту комплетна документација за израду, један члан форума који се не оглашава је већ добио пет плочица за Мацура Фоно. Ви сте још раније негде рекли да нисте вични самоградњи. Вероватно би ангажовали рент а сервисера да Вам то одради. И платили. Изем ти такав ДИЈ.

Aha, može samo za švajsere.

Izem ti ti takve mogućnosti i perspektive.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, lobster6117 said:

Jurim Pro-ject X1 with Ortofon Pick It S2 MM. Trebao bi zet da uzne ovih dana u Becu. 

Мацура Фоно ја предпојачало за ММ главе, ово друго су предпојачала само за висококвалитетне МЦ главе. Удружи се са неким искуснијим, па направите Мацура Фоно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...