Jump to content


Павел Мацура фоно предпојачало


Solderer

Recommended Posts

ГР градација ту не одговара. Фетови морају бити стриктно упарени Н саН и П са П. Алвејт то колико видим не нуди. И каскадни фетови морају да буду упарени и селектирани за ВДС, зашта треба имати на десетине примерака. Мени су две трећине фетова отпале приликом селектирања.Мислим на каскаде.То Кинези не знају. Они су код шанта у ствари копирали вредности компоненти једног сериског Борбелијевог регулатора чија је шема објављена.  Зато су оргинални Борбели китови били прилично скупи. Он је мерио и селектирао на хиљаде фетова.

 

Link to comment
Share on other sites

Алвејт вероватно продаје оргинале. Сви остали су крајње сумњиви. Објаве слику оргинала а продају фалсификате. Исте онакве какве сам ја купио у Келку пре годину дана.Пре тога су увек држали оргиналне Тошиба 2ск170, 2сј103, и 2ск 246. На великом ДИЈ форуму има велики број исповести преварених са Е-Баја. Неки су наручивали и по пар стотина комада.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, alI_Zée said:

Зато је ту Израелац.

Израелац не нуди БЛ и В градацију К170 са К170 упарено и Ј74 са ј74 упарено. Или ја то нисам видео ?То се тражи код Борбели Шант регулатора.Тај Израелац има веома скроман излог на Е-Бају , знам га са вел ДИЈ форума.

 

Link to comment
Share on other sites

On 19.8.2018. at 11:00, RingeRaja said:

Malo sam proveravao oko Macurinog phonoa po netu (ali i Paradise R3 i XOno)  i moram da stavim učešće u group buy na stand by.

 

Sta Xono? Bas me zanima sta si nasao, u švajs varijanti to pretpojačalo je klasičan primer DIY klanja vola za 200 grama mesa. Slušao nekoliko, posedovao jedan, sve svira školski tačno i precizno ali nema žilu, nema muzike, dosadno. Možda je urđinal prava stvar ali nisam probo. Sa mnogo manje para se pravi RIAA koja briše pod sa njim. Nepreporuka.

 

Link to comment
Share on other sites

On 26.8.2018. at 20:11, Krca44 said:

Koja RIAA Anubise ?

Pozdrav, Krca

 

 

u mom slucaju na mesto ONO/Pearl je dosao ron welborne RIAA koju je zasvajsovao kenjalo, 2-stepena, naponsko pojacanje pa strujno pojacanje, u jednom je bio ECC82 u drugom ECC88, nikakve kerefeke, neverica koja razlika u soničnoj kvaliteti

Link to comment
Share on other sites

 
 
u mom slucaju na mesto ONO/Pearl je dosao ron welborne RIAA koju je zasvajsovao kenjalo, 2-stepena, naponsko pojacanje pa strujno pojacanje, u jednom je bio ECC82 u drugom ECC88, nikakve kerefeke, neverica koja razlika u soničnoj kvaliteti


Slusao sam tog Welborna kod tebe i to je bilo sjajno.
Link to comment
Share on other sites

On 4.9.2018. at 21:06, zflazar said:

iiiii....štaima novo s Macurinim fonousiliteljem?

Код мене има значајног побољшања репродукције након извесних интервенција на основном напајању. Научно утемељене модификације, никакав снејк-оил.Пре тога, шант регулатори су донели извесно побољшање, али знатно мање него што сам очекивао.Ова тему би требало закључати јер нема никакву сврху. Видим да  власници грамофона са форума гравитирају ка брендовима као што су Рега јер касније могу лако да продају уређај који им не треба. И тако им је лакше, него да почну да уче ДИЈ.Рега фон. пред нису тако скупа, али сва она користе инфериорну( код. операционих појачала) пасивну РИАА корекцију.Уради сам је подцењен јер они који на знају ништа о електроници сматрају га инфериорним. А за то нема никаквог разлога.Ја тренутно планирам да направим клон Акјуфејз Ц-27 фоно предпојачала које је 2008 год. коштало 8500 Еура. Новији модел Ц-37 је само СМД верзија тог модела. Када га будем направио по тачној шеми, са квалитетним компонентама , и још бољим напајањем, хоће ли он бити звучно инфериоран у односу на оргинал ? Наравно да неће.Биће и бољи јер оргинални рег. напона  нису ништа нарочито.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Solderer said:

Када га будем направио по тачној шеми, са квалитетним компонентама , и још бољим напајањем, хоће ли он бити звучно инфериоран у односу на оргинал ?

Хоће 100%, у Обреновцу све боље успева.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Solderer said:

Уради сам је подцењен јер они који на знају ништа о електроници сматрају га инфериорним. А за то нема никаквог разлога.

Razloga ima i to debelih

- U zadnjih 15-20 godina se pojavio veći broj samograditelja koji su dali sebi za pravo da svoje proizvode nazivaju sjajnim. Trebalo je da prođe neko vreme pa da se ispostavi da ti proizvodi i nisu nešto sjajni već samo dobri ili pak ispod proseka za kupljenu cenu. Takvi, nazovi majstori, su učinili medveđu uslugu onim koji su se dokazali svojim kvalitetom. Ovi koji imaju kvalitet su ređi i oni su žrtve ovih budž majstora. Malena audio scena u Srbiji sve njih gura u jedan koš jer se teško razabira ko je ko tu.

Ovo nije pojava koja krasi samo audio scenu već imamo poplavu "majstorluka" i u drugim oblastima - samo se zapitajte kod koga kola da odvezete na popravku.

- Samograditelji imaju izuzetno negativan stav prema ulagunju u audio periferiju (kablove svih vrsta, utikače, konektore, strujne filtere, osigurače, podloške,....). Sve što se plati preko 50 eura je za njih bacanje para. Oni to nazivaju Snake Oil.

Oni smatraju da ako kabl, koji oni izvuku iz neke njihove prve fioke, prođe test merenja na njihovim instrumentima da je to sasvim dobar kabal za audio primenu. Merenje je po njima mamara.

Sa druge strane su tokom svih ovih godina brendomani ispitivali uticaj kablova i došli do spoznaje da audio periferija ima veliki uticaj. Iz svega ovog su mnogi izvukli zaključak: ako ti smatraš, kao jedan konstruktor, da je jedan utp kabl dovoljno dobar da radi kao zvučnički - pa šta mi onda ti tek uvaljuješ u svoj diy proizvod? Stavljaš mi najobičniju žicu i uopšte ne ispituješ interakciju pojedinih komponenti jer to tebi zvuči sve isto. Za njih je samo topologija važna i ništa drugo. A da nešto eksperimentišu izmenom ožičenja ili konektora - jok - to nema uticaja.

Ovakav stav se čuje iz njihovih proizvoda. Povrh svega imaju jedan veoma osion i nadmen stav kako oni znaju da to nema uticaja. Na svojim forumima svako ko progovori o tome biva ismevan, jel, bože moj, oni znaju omov zakon - a to što ti čuješ da ne valja to je tvoja umišljenost. Čuješ snake oil bajo.

Zbog ovog lošeg ljudskog stava ja ne idem više na njihov forum.

- Rokovi su takodje veoma problematični kod naših majstora. Ako je za neku utehu nisu ni majstori drugih profila bolji. Svet vidi našu narav i izbegava naše majstorske usluge te nas koriste samo kao jednostavnu snagu u njhovim pogonima i pod njihovom organizacijim.

Ja sam imao pojačalo Phase Linear 400 koje bilo na popravci kod četiri majstora po dve godine - ukupno 8 godina nije bilo kod mene. Kolega ima pojačalao koje još uvek stoji kod majstora od 1 septembra 2011. Mada mislim da je slučaj kolege Superfi-a i njegovog uređaja najtragičnije. Primera znam još.

Ovo su samo od nekih razloga zašto naša samograditeljska scena prolazi kako prolazi. Empirija je tu neumoljiva.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja razumeo nekoliko clanova su izrazili zelju da cuju preamp,interesovanje nije da nije postojalo.Kad se otvori tema o necem cemu je funkcija da napravi neki zvuk valjda je to normalno.Imas je nasvajsovanu i koliko se secam nisi je ponudio nikom na slusanje i uporedni test i napise svoj utisak kako se to nekad na forumu radilo,barem ja jesam kad god sam nesto dobio na slusanje.Ako jesi nekom dao na slusanje,pa sam propustio izvinjavam se.Od nikoga osim tebe nismo culi misljenje i zvucne impresije. 

Da najbolje je da se tema zatvori.

Link to comment
Share on other sites

Otprilike ovo što napisa sondek.

Ima li neko da je čuo ovaj Macura phono, bez toga je po onoj narodnoj “hvali ciga svoga konja...”

 

 

Inače, skoro cela HiFi scena kod nas funkcioniše konspirativno i sa tendencijom muljatorskih radnji i zavaljivanja.

Retko ko ima obraza i 00 da stavi svojih ruku delo na crtu, sa jasno definisanim parametrima - a ovde je najdiskutabilniji parametar cena. Sve pijačarski fazon - koliko mogu da ga odrapim.

Retko ko izađe sa proizvodom (pa makar bio i diy) i cenom, transparentno. Nego, aj da uporedimo sa nečim što košta xy €, pa ćemo onda da se pogađamo oko cifre. Retko videh ovde da je neko uz promociju svojih proizvoda stavio i cenu. Ustvari, takav primer nisam video.

 

Da se vratim na Macuru. Ili neki kleš phono-a ili nema svrhe da tupimo i dalje u prazno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...