Jump to content


Павел Мацура фоно предпојачало


Solderer

Recommended Posts

Zainteresovani da se uradi grupna nabavka PCB plocice za Macura phono preamp ( Krca44, Ringe, Draza zasad ) , treba se odluciti i za napajanje, tj. izabrati PCB jos jedan koji daje Macura ili po zelji neka svako bira kako kome odgovara ?

Pretpostavka : ako x5 PCB plocica kosta od 30 $ do 50 $, isto toliko kosta izrada jos X5 PCB plocica za napajanje ( Macura ili nesto drugo ).

Meni odgovara.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Ја сам открио овај добар дизајн, утврдио да ради , и то добро.Моја улога се ту завршава.Документацију имате за појачавачки део, па организујте групну куповину..  Мацура је за своје напајање објавио само шему, али није дао фајлове за фабрикацију штампаних плоча. Имам у плану да овде представим једно квалитетно напајање са дискретним регулаторима напона.. Није оно као на слици, већ користи ИЦ као појачало грешке, нискошумну референцу и Мосфет на излазу. Исправљачке диоде су софт рикавери, што значи да уносе низак ниво шума у једносмерни напон ( +/-17В). Потребан је трансформатор од 15 ВА , 2х 18в, тороидални ако се уграђује у кутију од 19 инча. Електростатички намотај и гвоздени лим по ободу трафоа  ради смањења зрачења су веома корисни за оптималан рад.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Solderer said:

Ја сам открио овај добар дизајн, утврдио да ради , и то добро.Моја улога се ту завршава.Документацију имате за појачавачки део, па организујте групну куповину..  Мацура је за своје напајање објавио само шему, али није дао фајлове за фабрикацију штампаних плоча.

Ehhh sada smo na pola.  

Macura ZT15VA Regulated PSU vidim da ima shemu, sliku kako elementi trebaju biti slozeni ALI nema fajl za izradu PCB plocice.

Da li ce Vase napajanje sa regulacijom ( koje cete pretstaviti ) biti moguce koristiti za Macura phono plocicu ?   

Ako bude moguce hocemo li dobiti mogucnost da nabavimo PCB plocice ?

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

Сарађивао сам са овом фирмом,  https://jlcpcb.com/?gclid=CjwKCAjwh9_bBRA_EiwApObaOPlr8HfPmdiyAsjFEEENFj0SoQDXSHaCV0x5jcsJDghDWk0SuA1fqhoCNb0QAvD_BwE све што пише тако и ураде а поприлично су џабе. Потребно је само послати шему и даље је њихова брига ако нема неких сугестија.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, alI_Zée said:

Потребно је само послати шему и даље је њихова брига ако нема неких сугестија.

Hvala, postoji dovoljno podataka za Macurin PSU ( shema & raspored elemenata ) a nadam se da ce ih biti i za najavljeni PSU sa regulacijom.

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, alI_Zée said:

Сарађивао сам са овом фирмом,  https://jlcpcb.com/?gclid=CjwKCAjwh9_bBRA_EiwApObaOPlr8HfPmdiyAsjFEEENFj0SoQDXSHaCV0x5jcsJDghDWk0SuA1fqhoCNb0QAvD_BwE све што пише тако и ураде а поприлично су џабе. Потребно је само послати шему и даље је њихова брига ако нема неких сугестија.

Калкулатор је дат само за израду на основу Гербер фајла. Ако се шаље шема, они морају да испројектују ПЦБ. Где је тај калкулатор? Колика је поштарина за Србију?

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, alI_Zée said:

Сарађивао сам са овом фирмом,  https://jlcpcb.com/?gclid=CjwKCAjwh9_bBRA_EiwApObaOPlr8HfPmdiyAsjFEEENFj0SoQDXSHaCV0x5jcsJDghDWk0SuA1fqhoCNb0QAvD_BwE све што пише тако и ураде а поприлично су џабе. Потребно је само послати шему и даље је њихова брига ако нема неких сугестија.

Када би Крца послао само шему напајања, колико би са поштарином коштало десет готових штампаних плоча код ове фирме?

Link to comment
Share on other sites

Ја ту нигде не видим могућност да се на основу шеме наручи израда штампаних плоча. То би значило да они треба да израде нацрт штампаних плоча, што је креативан и скуп процес који се обавља на више начина и варјабилан је. Они би то морали да пребаце у гербер фајлове као основу за продукцију.Овде они траже да сам купац пошање Гербер фајл за жељени ПЦБ.А гербер у себи садржи информације о већ креираном нацрту плоча.

Да ли неки члан форума на овом сајту или неком другом види опцију слања шеме приликом наручивања?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, RingeRaja said:

Malo sam proveravao oko Macurinog phonoa po netu (ali i Paradise R3 i XOno)  i moram da stavim učešće u group buy na stand by.

Registrovao, nema zurbe inace.  Sta si nasao molim te ?    Trazio i ja nesto al' malo rezultata dobio preko gugla, zapravo nista konkretno.   Moze li link ili kljucne reci pretrage ( moze i na pp ).

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

Nije zapelo oko stabilisanog napajanja nego oko napajanja koje postoji na PCB plocici i koje moze valjano napajati phono sekciju.   Projekat me zanima ali ja sam pocetnik bez iskustva u izvodjenju ovakvih radova a zanimalo bi me da zavrsim kad pocnem.   Ako ono sto trazim lici na "molim dajte mi sve na tacni" to je zato sto cu se upustiti u nesto sto nikad nisam radio a ne zelim da odustanem na pola kad pocnem.

Link to comment
Share on other sites

На Алију чак и регулацију са ЛМ 337 сматрају нискошумном. У старту избор изгледа огроман , али када се боље проанализира већином су то недовољно добра решења.Многе штампане плоче са Алија имају лоше вођење масе напајања.

Link to comment
Share on other sites

За већину тих ствари важи изрека '' споља гладац...''. Ево шеме из линка једног од оних који најозбиљније изгледају: То је најпримитивнији шант регулатор и уопште није нискошуман. То се не може поредити са врхунским рег. као што је Сулзер-Јунг. Или Борбели шант чију сам плочицу са Е-Беја морао да преправљам јер је осциловала.

s-l1600.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Solderer said:

За већину тих ствари важи изрека '' споља гладац...''. Ево шеме из линка једног од оних који најозбиљније изгледају: То је најпримитивнији шант регулатор и уопште није нискошуман. То се не може поредити са врхунским рег. као што је Сулзер-Јунг. Или Борбели шант чију сам плочицу са Е-Беја морао да преправљам јер је осциловала.

s-l1600.jpg

Problem ovog regulatora je izlazni elektrolit od 220uF, shunt ne moze da radi ispravno sa njim. Tu se stavlja jako mala vrednost da bi radio kako treba

Link to comment
Share on other sites

Као што сам недавно наговестио, јуче сам направио једно добро и приступачно комплетно напајање са регулаторима напона, веома погодно за ово фоно пред. , али и за неке друге уређаје где се тражи низак шум и излазна импеданса. Теоретски гледано, ово напајање је нешто боље од Мацуриног . Ово је Борбелијева варијанта познатог Сулцер-Јунговог регулатора , са том разликом што су овде употрбљени Мосфет транзистори на излазу. Ја сам имао вишак неких делова, па сам одлучио да израдим ПЦБ на основу оргиналног нацрта кога сам пре више година купио од Ерна Борбелија. Употребио сам тзв. софт-рикавери исправљачке диоде у ТО-220 кућишту, расположиве Панасоник електролите ( два ми недостају) , нискошумну референцу напона и оп-амп. Ово напајање и регулатори нису бољи од оних на слици у првом посту, али су много јефтинији јер користе делове који се још производе.

IMG_20180820_114521_HDR.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...