Jump to content


Павел Мацура фоно предпојачало


Solderer

Recommended Posts

Paradise i Accuphase bi trebalo realno probati sa nekom glavom od bar 1,5K+ Eu min ( bolje sa nekom jos kvalitetnijom )... mislim da bi rezultati u odgovarajucem sistemu bili daleko relevantniji.

Macura & Shure vs Benz & Accu... samo se izjednacava teren za Shure ( mozda tj. diskutabilno ).

Priznajem nisam nikad slusao Shure V 15 MR sa oridji iglom.

Shure V15/3 sa obicnom elipsom i Benz Gold sa phonoom mnogo boljim od mog... pa tu se jasno cuje zasto Benz svira bolje (  jedino gde je Shure iznenadio je vokal, sve ostalo ...)

A moram da dodam, izvinjavam se, gde nam je magnetofon i traka da znamo kako oni zvuce ?

Ploca ne mora uopste da zvuci kao magnetofonski master ?

Link to comment
Share on other sites

Ok niste deca ali Solderer tvrdi da je Paradise jedno od najboljih phono predpojacala.

Da se takva tvrdnja verifikuje taj phono mora uci u vrlo ozbiljan sistem ili mozes da verujes autoru i onome sto cujes na tehnici koja ti je pri ruci.   Daje i to neke rezultate, ne poricem, ali nije zamena za vrlo ozbiljan zaokruzen sistem.

Elem :

ako se ne secas tacno kako je zvucao oridji Accu,  mozda je klon dovoljno dobar da te podseti.

Pa onda ubacite Paradise.

A sta ce onda biti tj. ako se opet zarazis hifilitisom i audiofoolijom ?

:D

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Krca44 said:

A moram da dodam, izvinjavam se, gde nam je magnetofon i traka da znamo kako oni zvuce ?

Ploca ne mora uopste da zvuci kao magnetofonski master ?

Оно што чује мастеринг инжињер преко монитора када ушнира траку у неки Штудер или слично,и пусти снимак за резање је идеал коме се тежи у аналогној репродукцији.Пинк Трајангл је на сајмовима излагао своје грамофоне са врхунски мастеризованим плочама и колутним магнетофоном са траком са које је мастеринг рађен.

Link to comment
Share on other sites

Ono što ja čujem u svojoj sobi a u korelaciji sa dosadašnjim skromnim iskustvima iz studija i sa sopstvenih svirki plus poznavanje slabašnog kvaliteta većine  lako nabavljivih ploča, e to je slobodni prostor za ideal kojem ja težim. Možda.

Ali, prilika da se čuje nešto novo je uglavnom, kaže mi iskustvo, zabavnija od ideala.

Link to comment
Share on other sites

Први слушни тестови са Екјуом су прилично охрабрујући.Општа карактеристика репродукције је отвореност , искричавост и јасно дефинисан простор око инструмената. Бас је фокусиран и без бумирања. Све у свему , лепо је доћи до уређаја за чији ниво репродукције треба платити од 4-6К Еура , колика је цена половног С-27 на тржишту.

IMG_20190121_104942_HDR.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

JL-PCB

Кинеска фирма која израђоје штампане плоче по невероватно ниским ценама у року од 24 часа, шаље авионском поштом или ДХЛ-ом. Једноставно наручивање, одлично уређен и функционалан сајт. Пре пар дана добио сам пет наручених плочица за Paradise phono. Решио сам да израдим један примерак са ориналним шант регулатором. Чекао сам двадесетак дана, од тога осам дана је пошиљка била у Пошти Царињења. Наплаћен је порез на промет, но и поред тога укупна цена је ниска.

IMG_20190924_131745.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Solderer said:

JL-PCB

Кинеска фирма која израђоје штампане плоче по невероватно ниским ценама у року од 24 часа, шаље авионском поштом или ДХЛ-ом. Једноставно наручивање, одлично уређен и функционалан сајт. Пре пар дана добио сам пет наручених плочица за Paradise phono. Решио сам да израдим један примерак са ориналним шант регулатором. Чекао сам двадесетак дана, од тога осам дана је пошиљка била у Пошти Царињења. Наплаћен је порез на промет, но и поред тога укупна цена је ниска.

IMG_20190924_131745.jpg

da li si ti slao mustru , ili oni imaju na raspolaganju ?

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, RingeRaja said:

Da li mogu ljubazno da zamolim za mustru?

Једва сам дошао до фајла и његов аутор ме је замолио да га не шерујем. Уосталом, сви овде , укључујући и Вас, правили су спрдње са овим предпојачалом. Жао ми је.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Spachek said:

Zasto onda ne kompletiras dokumentaciju kad se vec ljudi interesuju, meni licno ne treba, ovo sam potrazio cisto da pomognem.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

mnogo si ti naivan. Ovo nadsvirava fonosekcije od 5-6.000€ bio bi kompletno lud čovek koji će ti dati na tacni te pare!

Link to comment
Share on other sites

Пре осам година, била је групна куповина ПЦБ-а на великом ДИј форуму, зато нема фајла за израду. Извесни Сајмон Кларк из Шефилда је купио педесет комада и сада аудиофилима из свог окружења прави и продаје предпојачало. Ја сам колеги из Русије послао један фајл за израду појачала за слушалице, а он мени фајл који је сам креирао, идентичан оргиналу уз једно побољшање. Уместо компактне фолије за масу као у оргиналу, он је креирао мрежасти проводник ( cross-hatched na eng.) . На тај начин се битно смањује паразитна капацитивност горње и доње површине проводника.

IMG_20190924_193532.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...