Jump to content


DENON DCD-1000


mamlac

Recommended Posts

Kontaktiraj nekog od servisera, nek on pregleda šta je u pitanju.

Ako je laser, ne isplati se kupovati novi, jeftinije ćeš naći polovan plejer sa tim laserom. Međutim, mnogi od plejera koji imaju taj (te) laser(e), a među njima i neki Denoni, su bolji od tog DCD-1000, pa je gre'ota vaditi iz njih i turati u taj.

Ako je emocija tolika, opravljaj taj, ako nije, za manje od cene novog lasera ćeš pazariti polovan bolji plejer, recimo isto Denon.

Link to comment
Share on other sites

Hvala za savet. Serviser je već pogledao CD, i zato pouzdano znam da je reč o optici. Da sam iz Beogarada, verovatno ne bi bo problem naći pravog majstora-servisera, međutim ja sam iz Subotice, pa samim tim i mogućnosti su mi manji. Iz tog razloga sam i napisao šta je problem. Slažem se sa tobom, da je ovaj model dosta star, i da su mnogi modeli koji koriste Sony optiku KSS 121 A ili KSS 123 A bolji od ovog, ali još uvek nemam pravu, tačnu  informaciju koji modeli (Denon, Nec....) koriste ovu optiku, pa da tražim takav polovan uređaj. Da, iz nekih razloga emocije su velike, zato mi je bitno da popravim baš ovaj Denon.  Neću da se pravdam, ali što se HiHi-a tiče nisam početnik, smatram da imam skoro HiEnd liniju, ali tp nije razlog da ovom malom uređaju ne dam drugu priliku......

Unapred haval za pravi savet i pomoć.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, mamlac said:

 Znam da je uređaj veoma star, znam da su laseri za ovaj proizvod skupi, ali sam emotivno vezan za ovaj plejer. 

Ако су емоције у питању и није скупо.

http://www.eeshops.net/laser-lens-diode-c-704/buy-genuine-optical-laser-lens-pickup-assy-for-vintage-denon-dcd1000-dcd1100-dcd1300-dcd1500-dcd1700-dcd300-cd-player-replacement-part-p-72718.html

Има и јефтиније али је питање квалитета.

https://de.aliexpress.com/item/Laser-head-KSS-123A/32624551138.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...