Jump to content


Dnevna soba medium setup stereo+speaker+gramofon


mracni

Recommended Posts

Postovani audiofili, u potpunosti sam nov na forumu i zamolio bih vas za pomoc. U postupku sam pravljenja konfiguracije i potrebni su mi saveti.
U planu mi je ozvucavanje dnevne prostorije, 18 kvm. Moj izbor nakon citanja foruma i raznoraznih review-a je sledeci:

Yamaha N602
Pro-Ject Debut Carbon DC il Rega Planar III
Monitor Audio BR6

U planu mi je da ovo naravno probam negde ali pisem ovde u cilju da podelite sa mnom vase misljenje da li je ovo overkill za moje potrebe ili ne, i da li preporucujete neku alternativu, s ozbirom da iako volim muziku, moram priznati da se ne razumem previse u ovo.
Ono sto zelim da slusam je classic-rock, hard-rock i blues,jazz i classic musiku, s akcentom na ovo prvo ( Led Zepelin,Queen, Deep Purple, itd).
Za sada ne bih kupovao subwoofer, ali u buducnosti ako se za to pokaze potreba, uzeo bih. BR6 je nesto sto mi se cini kao dobar izbor, ali se pitam da li je overkill za prostoriju od 18kvm i da li je mozda BR2 ok uz eventuano subwoofer. Takodje, za sada nemam u planu kupovinu CD plejera, jer planiram da slusam flac file-ove i ploce.

Ukoliko imate neki savet, predlog, nesto sto mislie, zamolio bih vas za savet.

Hvala vam.
 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetu. Pogledacu Silver 100. Da li ovi bookshelf zvucnici mogu za zid ili mora postolje za njih da se uzima? Da li imate neku preporuku za kablove? Nalazim se u USA, pa bih to mogao odavde doneti.
Da li moram da uparim debljinu zice sa zvucnicima i koji je odnos?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, mracni said:

Da li imate neku preporuku za kablove?

Gotovo! Nije tema ni počela da se razvija, kad gle pominju se kablovi.

Pa valjda su to renomirani članovi foruma odavno objasnili da to nije uopšte bitno u HiFi-ju i da je strogo zabranjeno pominjati u svakoj temi. Zaobiđi tu temu i isključivo preko privatnih poruka diskutuj o tim TABOO temama i kablovskim nebulozama.

:ph34r: Čuvaj se džavla !!! :ph34r: i strogo u tajnosti ….. ŠAPUĆI !!!! …. samo na uvce šapući ….  šapući …… šapući 

Link to comment
Share on other sites

:huh:

Da li moram da uparim debljinu zice sa zvucnicima i koji je odnos? To je sustina pitanja, nemojte molim vas da skrecemo s teme.
Hteo bih pristojan setup koji ce u cenovnom rangu koji sam gore naveo dati ok rezultate. Pokusao sam da citam po forumu, ali ljudi se prepiru oko gluposti bespotrebno i nemam vremena za to.

Jednostavno, zanima me da li u ovom cenovnom rangu ima alternativa i da li postoji neka nekompatibilnost risivera i zvucnika na koju treba obratiit paznju, posto se to stalno svuda pominje.
Ne ocekujem poredjenja sa nekim ultra hi-end resenjima, niti pametovanje kako je FLAC ***** i sl. jednostavno ocekujem misljenje od ljudi koji imaju volje da posavetuju.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...