Jump to content


Line in/out switchbox


Willi Studer

Recommended Posts

On 18.6.2018. at 16:22, Kuršum said:

Onda kupi Sony SB-900. :)

 

11 sati ranije, Bato - hi - fi said:

Meni je ovo palo na pamet.Fantasticna spravica koristena je za umnozavanje kaseta.3 ili 4 ulaza mogu da se selektuju na 1,2 ili tri grupe, kombinacia koliko hoces.Ja sam u PG svojevremeno prodao dva komada,90- tih po 100 maraka.Strava sprava za umnozavanje kaseta.

sony_sb_900-2.jpg

sony_sb_900-3.jpg

Već pomenuta pre deset dana, a nekoliko postova pre tvog. Usput, odavno besmisleno mnogo para traže za nju. A nemaju svi sreće kao @naum011fm da je pazare za 20€. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 18.6.2018. at 20:13, Willi Studer said:

Pokušaću da istražim malo više Arduino jer on rešava sve probleme: šest digitalnih izlaza preko tranzistora pali i gasi releje po programiranim grupama koje zavise od toga šta dobija na ulazu. A to onda omogućava i nadgradnju u smislu elektronske komande umesto preklopnika.

tebi treba dve grupe releja , gde jedna radi predpojačalo a druga snimanje . Onda ti treba dva preklopnika , gde sa jednim biraš šta slušaš a sa drugim šta snimaš .

 Kao selektor ulaza sa 6 ulaza , stim što ovde imaš   2x3 releja .

  Što se tiče arduina , ne mora digitalni , može i analogno B) .....evo kod mene na stolu arduino sa analognim ulazom , gde potenciometrom biram jedan od 5 ulaza ......bilo je tu negde na nekom sajtu selektor ulaza sa potenciometrom i nekim analognim čipovima ...ja sam tu lepu ideju rešio sa arduinom .:cool:

Link to comment
Share on other sites

On 15.10.2018. at 23:06, Willi Studer said:

Rade, ulaz će i biti analogni sa preklopnika ali mora programiranje sekvenci releja i na izlazu iz Arduina drajver releja.

Nisam još stigao da se zabavim ovime ali došla je sezona.

ма јасно .....ардуино има 13 излаза који могу да командују са 13 релеја / ајде може и више ако се искомликује тај део .

 Што се тиче командовања са тих 13 релеја , ардуино то може да ради или дигитално или аналогно , где се аналогна команда поверава обичном потенциометру .

  Ардуино у Београду кошта око 1000 динара , уз то ти треба 4  линеарна потенциометра 10 кома / значи преклопници ти не требају / и 12 релеја . И онда са малим програмчићем командујеш 4 групе са по 3 рејела  потенциометром ......могу ти рећи да је баш фора као што је навео  AMPEX , покретати релеје са потенциометром . B)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...