Jump to content


HiFi Vikend tura :-)


Golum

Recommended Posts

Kakav vikend - neko gleda fudbal, a neko vozi 800km tamo vamo da provede nezaboravan HiFi vikend uz takodje malo fudbala - shto bi rekli mix & match :-). Elem zapucah juce kod drugara na najavljeno druzenje i ubismo dobrih dan i po u zongliranju sa raznoraznim uredjajajima i kombinacijama. Da svako dobije po odredjenu kolicinu novotarije i cuje nesto novo ponesoh i ja moju elektroniku, kablove i par setova DHT lampi. Sta da kazem, ovo signurno ne moze da se dozivi cesto i cuje ovolika kolicina perverzne elektronike i zvucnika na istom mestu i u kucnim uslovima. O zvuku nemam sta narocito da pisem jer sam sa svakim sistemom ponaosob bio prilicno raspamecen i ovo je nesto sto se pamti dugoooo. Necu mnogo da duzim - ovo je neki okvirni spisak opreme:

Glavni sistem:

hORNS - Universum, Kronzilla amp, Aries Cerat Invicto preamp, Lampizator Golden Gate DAC, LampizatOr Superkomputer, Goertz kablaza

Sistem 2:

Odeon 38/2 Horne ili Apogee Studio Grand; Baby Kroznilla amp ili u trenucima dokolice LAMM M1.1 monoblokovi, Simphonic Line - Die Erleuchtung preamp ili SilverWand preamp, LampizatOt Atlantic DAC, Goertz kablaza

Sistem 3:

Acustat zvucnici, Resolution Audio Cantata DAC, Luxman amp ili Ayon Crossfire 3 inegralac, kablaza neke bezveze zicice

Sistem 4 (5.1)

Apogee frontovi, KEF Ref serija sve ostali, McIntosh procesor, Spyinx snagas

Living Voice horne se hlade i ponudjene su mi da ih uzmem kao podlogu za presvlacenje pelena :-) (naravno od strane bolje polovine)...

Sigurno sam zaboravio jos poneke delove ali bilo je toliko toga da nije ni cudo. Drago mi je sto se moja elektronika nije obrukala, a bome ni Lalin Karan na Acustatima. Postoji mali zal sto nije bilo prilike da cujem sistem od prvog komsije (ali bice prilike) koji je sacinjen od nekog ludackog kompleta Aries Cerat mono blokova, top Aries Cerat preampa i Brinkmann Bardo gramofona na Odeon 32/2 hornama. Digitalija komletna LampizatOr GG i superkomputer.

Malo slicica....

 

IMG_2688.JPG

IMG_2689.JPG

IMG_2702.JPG

IMG_2703.JPG

IMG_2706.JPG

IMG_2708.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Woland said:

na tvoju sobu za slušanje - uska a dugačka, pojačala na podu, a zvučnici u prostoru

Niko se nije žalio na klaustrofobiju. 

A ni na zvuk. Vrlo daleko od toga.

Evo ti poziva, ponovo, za slušanje kod mene.

Ovo sa sindromom još uvek ne kopčam. Moguće je da sam premlad.

Link to comment
Share on other sites



Niko se nije žalio na klaustrofobiju. 
A ni na zvuk. Vrlo daleko od toga.
Evo ti poziva, ponovo, za slušanje kod mene.
Ovo sa sindromom još uvek ne kopčam. Moguće je da sam premlad.


preozbiljan si, bez ikakve potrebe - šalio sam se, ima i smajli.. Stokholmskim sindromom se naziva paradoks u kom se žrtva zaljubljuje u otmičara, nije direktna analogija, ali svi smo mi u nekoj meri robovi navika ili nužde, koje nam, sasvim prirodno, postanu referenca prema kojoj se rukovodimo..

proporcije predmetne prostorije liče na tvoju, kao i položaj zvučnika.. dakle opušteno, moja opaska se nije ticala tvog zvuka.. uff predugačko je objašnjenje.. poziv je odavno sa tvoje strane otvoren a sa moje prihvaćen, nije se realizovao što ne znači da ni neće.. samo opušteno..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...