Jump to content


Rusija 2018 Svetsko prvenstvo


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

4 sati ranije, Тодор НС said:

Sutra treba da pobedi ko bude igrao bolje, a pobediće onaj ko da gol više. 

(ili nekoliko golova više)

Naravno, ali ako ćemo realno, Francuzi imaju bolji tim i igru, bar ja tako vidim.

Ipak, Hrvatima je ovo istorijska šansa da postanu prvaci i svašta može da se desi, u pitanju je jedna utakmica.

Link to comment
Share on other sites

Hrvatima kapa dole. Tri puta se vracaju od 0:1. i samo da ih danas ne pobedi balkanski plamicak, da ne izgore pre intoniranja himni. Jedino ako im nije vec zapisano...

Ko se seca najveceg uspeha u istoriji vec tada srpskog fudbala, Zvezda je 1991. bila jaca igracki od Marseja pa smo odigrali kukavicki i defanzivno umesto da smo ih pojeli na terenu. Na srecu uzesmo titulu, moralo je posle bozije ruke Aumanna. 

E tada je bilo zapisano...:D

Link to comment
Share on other sites

Par mojih prijatelja se vratilo sa svetskog prvenstva i njihovi utisci su gotovo identicni: odusevljeni su ! Organizacija, atmosfera, sigurnost i bezbednost, gostoprimljivost cak i obicnih ljudi na ulici .... Navijaci Srbije su imali poseban tretman: bili su svuda docekivani sa neskrivenim simpatijama i podrskom, dok su na utakmicama nase reprezentacije Rusi bez ostatka navijali za Srbiju.

Takodje su interesantni njihovi komentari na racun Moskve ... Jedan od njih mi je doslovno rekao da su Pariz i London prave selendre u poredjenju sa Moskvom. Ja dugo nisam bio u Rusiji (jos iz doba komunizma) pa cu u nekom narednom periodu morati da proverim ove navode ...

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, DejanM said:

 

Takodje su interesantni njihovi komentari na racun Moskve ... Jedan od njih mi je doslovno rekao da su Pariz i London prave selendre u poredjenju sa Moskvom. Ja dugo nisam bio u Rusiji (jos iz doba komunizma) pa cu u nekom narednom periodu morati da proverim ove navode ...

Idem relativno cesto za Moskvu i potvrdjujem sve sto su ti drugari naveli - fantastican grad...da ne kazem cak potpuno ludilo (osim saobracaja koji je pakao - mozda cak i gore nego u Pekingu)..

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je i kako su Rusi izvrsili prvu selekciju onih koji dolaze na SP. Da bi ste dosli u Rusiju na SP treba viza i dobija se ID karta. Vize nisu davane poznatim huliganima, pripadnicima sumnjivih organizacija ... svima onima koje je FSB imao na spisku. Karte za utakmice su mogle da se kupe samo sa ID kartom i nisu mogle da se prenesu/preprodaju drugom. Kada ulazite na stadion morate da pokazete kartu i ID i ako ne postoji podudaranje, niste mogli da udjete. Sa tom ID kartom je prevoz bio besplatan. Posledica ovakvog sistema: Rusi i Englezi zagrljeni na ulicama.

S obzirom koliko je bilo zainteresovanih da se napravi pokolj na ovom SP, pravo je cudo da su ruske sluzbe uspele da to sprece. Broj incidenata je bio zanemarljiv. Mogu samo da zamislim koliko je bezbednjaka ucestvovalo u celoj toj prici i koliko je novca potroseno na to ... recimo na racunski centar u kom su bili svi ti podaci ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...