Jump to content


Rusija 2018 Svetsko prvenstvo


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

7 sati ranije, oridjinale said:

Takodje su izrekli kazne i svajcarskoj. Obojici siptara su dali novcane kazne. Nemoj da smo nefer. 

Cek, ti stvarno mislis da je ok da igraci koji provociraju navijace dobiju po 10k franaka kazne, a da nas savez zbog reakcije tih istih isprovociranih navijaca dobije 50k franaka kaznu? Da li sam ja lud, pristrasan, ili nesto trece, ali takva provokacija bi morala da povlaci suspenziju u najboljem slucaju. Ipak, ako me pamcenje dobro sluzi, neki drugi sportisti su diskvalifikovani zbog majice Kosovo je Srbija (sto isto nisam smatrao ok cinom, tada). Na stranu da su nasi lose odigrali i realno nisu zasluzili da pobede. 

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam sinoc utakmicu Argentina vs Nigeria. Onakvo sudjenje jos nisam video. Prvo je sudija svirao penal za Nigeriju koji ni u ludom besu nije postojao i nije zeleo da koristi usluge skrivene kamere. Tako je Nigerija izjednacila. Nesto kasnije taj isti sudija, i to nakon konsultovanja skrivene kamere, ne svira ocigledan penal za Nigeriju zbog igranja rukom argentinskog odbrambenog igraca u sesnaestercu, kojim je sprecio da lopta dodje do nigerijskog igraca, koji je bio u gol sansi. I onda kasnije Argentina daje lep gol i pobedjuje.

Ova video zezalica, koju s pravom treba zvati “skrivena kamera”, nista nije promenila: sudije i dalje brljaju, sto iz gluposti sto zbog para i privilegija. Sve je isto kao i pre, mozda jos i gore.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, DejanM said:

Gledao sam sinoc utakmicu Argentina vs Nigeria. Onakvo sudjenje jos nisam video. Prvo je sudija svirao penal za Nigeriju koji ni u ludom besu nije postojao i nije zeleo da koristi usluge skrivene kamere. Tako je Nigerija izjednacila. Nesto kasnije taj isti sudija, i to nakon konsultovanja skrivene kamere, ne svira ocigledan penal za Nigeriju zbog igranja rukom argentinskog odbrambenog igraca u sesnaestercu, kojim je sprecio da lopta dodje do nigerijskog igraca, koji je bio u gol sansi. I onda kasnije Argentina daje lep gol i pobedjuje.

Ova video zezalica, koju s pravom treba zvati “skrivena kamera”, nista nije promenila: sudije i dalje brljaju, sto iz gluposti sto zbog para i privilegija. Sve je isto kao i pre, mozda jos i gore.

Stalno je isto, sve fudbalske organizacije su teško korumpirane, razni interesi dominiraju. Ne mogu ni jedno prvenstvo normalno da gledam od suđenja, potpuno modeliraju događaje i izazivaju mučninu. Nema njima ko da se suprostavi, oni su država u državi.

Što ne uvedu sistem ko u tenisu, oko sokolovo mora da se poštuje i sudija ne sme da mrdne.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...