Jump to content


Sta kupiti?


Arpad

Recommended Posts

Vec neko vreme razmisljam o kupovini nekog hifi sistema. Bitan mi je kvalitet gde mogu svski detalj da cujem. Slusam raznu vrstu muzike od dance,trance,rock i najvise metal. Znaci treba mi nesto sto ce da gura sve. Prostorija u kojoj bih stavio zvucnike mi je dnevni boravak oko 45m2. Gledam po netu sve i svasta,jedni pisu ovo,jedni ono... Ne znam ni kako se kupuju zvucnici,da li otici u neku prodavnicu i.poneti muziku sto boljeg kvaliteta sa sobom pa tamo isprobati?

 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Arpad said:

Vec neko vreme razmisljam o kupovini nekog hifi sistema. Bitan mi je kvalitet gde mogu svski detalj da cujem. Slusam raznu vrstu muzike od dance,trance,rock i najvise metal. Znaci treba mi nesto sto ce da gura sve. Prostorija u kojoj bih stavio zvucnike mi je dnevni boravak oko 45m2. Gledam po netu sve i svasta,jedni pisu ovo,jedni ono... Ne znam ni kako se kupuju zvucnici,da li otici u neku prodavnicu i.poneti muziku sto boljeg kvaliteta sa sobom pa tamo isprobati?

 

Imaš visoke zahteve + soba je velika to može da košta poprilično. Prvo odredi budžet, i da li kupuješ novo ili polovno. Sve zavisi od toga koliko možeš da potrošiš na to zadovoljstvo.

Link to comment
Share on other sites

Sistem sa najbolje gradi od zvučnih kutija. Obzirom na veličinu prostorije, samo podnostojeće kutije dolaze u obzir. Odeš u neki od hifi salona i poslušaš zvučnike, da vidiš koji ti se svidjaju. Pošto tražiš kvalitet i detalje... na veličinu prostorije novo može biti puno novca. Najbolje da kupiš opremu preko oglasa, ima puno kvalitetnih a povoljnih stvari.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, microfarad said:

Sistem sa najbolje gradi od zvučnih kutija. Obzirom na veličinu prostorije, samo podnostojeće kutije dolaze u obzir. Odeš u neki od hifi salona i poslušaš zvučnike, da vidiš koji ti se svidjaju. Pošto tražiš kvalitet i detalje... na veličinu prostorije novo može biti puno novca. Najbolje da kupiš opremu preko oglasa, ima puno kvalitetnih a povoljnih stvari.

Ako nema iskustva u kupovini, najbolje da vodi neku manju ali iskusnu ekipu sa sobom.

Link to comment
Share on other sites

Prvo bih uzeo kutije. Trenutno imam blizu 1000e.  Ne znam koliko je pametno polovno uzimati posto se ne razumem u opremu da ne bi bilo to nesto budzeno... Nigde se ne zurim sto se sistema tice,do zime planiram kupiti integralac i kablove i kompletirati. Ekipu nemam da vodim sa sobom tako da bih morao ici sam... u Julu dolazim u Srbiju pa bih mogao posetiti neku od prodajnih kuca. Mozete li mi preporuciti neku u bg ili ns

 

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Arpad said:

Prvo bih uzeo kutije. Trenutno imam blizu 1000e.  Ne znam koliko je pametno polovno uzimati posto se ne razumem u opremu da ne bi bilo to nesto budzeno... Nigde se ne zurim sto se sistema tice,do zime planiram kupiti integralac i kablove i kompletirati. Ekipu nemam da vodim sa sobom tako da bih morao ici sam... u Julu dolazim u Srbiju pa bih mogao posetiti neku od prodajnih kuca. Mozete li mi preporuciti neku u bg ili ns

 

Znači kupuješ samo novo, za zvučnike hoćeš da potrošiš do 1000 evrića ako sam dobro razumeo?

A kakvu si koncepciju sistema zamislio, šta će ti biti glavni izvor zvuka, CD ili PC+DAC ili nešto treće?

Link to comment
Share on other sites

Kolega je pomenuo da za vecu prostoriju idi podnostojeci zvucnici,meni se vise svidjaju oni vintage bookself kao npr jbl serije 43.. ili kao l100 classic verzija ili sl.Podnostojeci su mi nekako fancy uski a dugacki :D. Ima jedan prodaje jbl l100kao novi na kupujem prodajem,dugo stoji taj oglas,da li je skupo ili je sumnjivog kvaliteta ne znam...

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Arpad said:

Kolega je pomenuo da za vecu prostoriju idi podnostojeci zvucnici,meni se vise svidjaju oni vintage bookself kao npr jbl serije 43.. ili kao l100 classic verzija ili sl.Podnostojeci su mi nekako fancy uski a dugacki :D. Ima jedan prodaje jbl l100kao novi na kupujem prodajem,dugo stoji taj oglas,da li je skupo ili je sumnjivog kvaliteta ne znam...

Za KP ti treba audio ekipa, veruj mi. Pogotovu za te oglase što stoje dugo.

Link to comment
Share on other sites

Moj savet :

Sve pare što imaš daj za zvučnike. Za siću kupi neki SH Amp. Izvor maka i laptop u početku ako nemaš CD medijume ( i ploče).

(Za te pare i SH zvučika ima odličnih. Da ne pominjem vintage )

Pa posle polako apgreduješ. Izvor . P apojačalo, Pa ...DAC, strimer,... Nikad kraja

Ali zvučnici su osnovno. I krucijalno.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, Arpad said:

Kolega je pomenuo da za vecu prostoriju idi podnostojeci zvucnici,meni se vise svidjaju oni vintage bookself kao npr jbl serije 43.. ili kao l100 classic verzija ili sl.Podnostojeci su mi nekako fancy uski a dugacki :D. Ima jedan prodaje jbl l100kao novi na kupujem prodajem,dugo stoji taj oglas,da li je skupo ili je sumnjivog kvaliteta ne znam...

Pa jel novo ili vintage ?

Link to comment
Share on other sites

On 16.6.2018. at 14:31, siroma said:

Moj savet :

Sve pare što imaš daj za zvučnike. Za siću kupi neki SH Amp. Izvor maka i laptop u početku ako nemaš CD medijume ( i ploče).

(Za te pare i SH zvučika ima odličnih. Da ne pominjem vintage )

Pa posle polako apgreduješ. Izvor . P apojačalo, Pa ...DAC, strimer,... Nikad kraja

Ali zvučnici su osnovno. I krucijalno.

ja sam naopak prvo sam pozario pojacalo i sad teram neke sony zvucnike sa stuba i vec sam cuo poboljsanje. :) 
Inace zasto cd medijum vs laptop? Ja gledam da kupi spotify premium jer daju streaming visokog kvaliteta. 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Spachek said:

Nisam 100% siguran, ali mislim da Spotify daje najvise 320kb/s

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Nije tacno, to je za free usere, za premium clanove je raspoloziv hi-res format! :thumbsup2

 

1 sat ranije, oridjinale said:

ja sam naopak prvo sam pozario pojacalo i sad teram neke sony zvucnike sa stuba i vec sam cuo poboljsanje. :) 
Inace zasto cd medijum vs laptop? Ja gledam da kupi spotify premium jer daju streaming visokog kvaliteta. 

Dok ne nabavis DAC, nema ti svrhe da uplacujes premium, jedino ako ti reklame smetaju... :order

Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2018 at 2:45 PM, Arpad said:

Novo,moram novo posto te classic jbl serije 4306,4307 ili l100polovne necu naci. Poseticu Sretenovic prodajno mesto pa da vidim za jbl syntesis sta ima u ponudi i koliko para.

Ja sto sam pratio na netu za hiljadarku evica nema sta da se trazi u jbl sintezis seriji. Najmanje kosta 4312E a on je preko dve hiljadarke dolara nov.

Ne gine ti polovno i li da malo mnogo vise odresis kesu.

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, RobinHood said:

a posto je spotifaj za premijum korisnike?

Mi smo se na benchmarku podelili u grupe. Moja naplaćuje 250 dinara mesečno. Registruj se, napiši da si sa ovog foruma i da želiš da uđeš u neku grupu. Tada se troškovi dele.

 

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?205894-Spotify-muzički-servis-FAQ-u-prvoj-poruci/page54 

Link to comment
Share on other sites

On 18.6.2018. at 16:46, Kapone said:

Dok ne nabavis DAC, nema ti svrhe da uplacujes premium, jedino ako ti reklame smetaju..:order

Ne bih se slozio sa time, cuje se razlika cak i bez dobre opreme. 

Ovo pricam na osnovu slusanja na  telefonu razlicitih formata sa istim slusalicama, ovom smecu: 
https://www.winwin.rs/slusalice-audio-technica-at-ath-ax1isrd-crvene-9243-4762659.html

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

posto sam skontao da za veliku prostoriju i to sto zelim da slusam treba mnogo vise para nego sto sam mislio,a zelim novo onda sam se odlucio za manju prostoriju od 16m2 kupim bookselfove . Ogranicio sam se na rock i metal muziku posto to uglavnom slusam i danas sam u 4audio dobio preporuke za jbl ili bose. Odlucio sam se za jbl230 studio,posto sam i to skontao da iako imam para za skuplje zvucnike ,moram toliko izdojiti i za ostatak sistema. Cuo sam ih na nekom od Rega pojacalu koje je dosta kvalitetno i skupo sto mi je covek i rekao da nema smisla takvo pojacalo kaciti na te zvucnike ali sve u svemu meni se zvuk dopao. Mislim da ce raditi posao ti zvucnici,barem dok ne udjem malo dublje u svet hifija. E sad sledeca stavka je neko pojacalo , HK jeste kompatibilno sa jbl ali mi je rekao da su te serije nove kao hk3770 smesne i da se njih klonim, osim ako nadjem polovnog HK990 ako sam dobro zapamtio. Sta vi mislite koje pojacalo bi bila dobra kombinacija sa jblom?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...