Jump to content


Ajmo momci, provera "zlatnih usiju"


damic

Recommended Posts

Ne da mi opciju da ti odgovorim na  PM. To verovatno znači da ti je inbox pun.

Enivejz, ono što sam hteo napisati u PM je otprilike ovo: Nemoj trošiti te lepe reči na mene. Ne zaslužujem ih. Hvala ali ja sam ovde stara krpa i lako ću se snaći.

Pomozite novima, koji još ne znaju kakva je hifi žvaka, navlaka i prevara.......i kakvih sve muvatora ima

I dodjite svi da snimimo film!!!!

Biće najjjjjjbbbbolllljjjjiiiiii

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Bujodrag said:

To oko pevanja i sviranja nije baš tako jednostavno. Nije sve u čistim tonovima što ih audiofili vole.

Poslušaj ovu pesmu, snimljenu 1969,  kad su u studijima još uvek radili oldskul ljudi...

Priča mi je poznata, ali se naježim svaki put kad je ponovo čujem (pročitam). Svaka čast!

 

Inače na testu sam fejlovao za medalju - na zvučnicima prikačenim na moj kompjuter mi to sve zvuči isto.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Bujodrag said:

Posle Ričarsovog sola, Meri peva refren "Rape, murder It's just a shot away, just one shot away

I ponavlja ga tri puta. na drugom i trećem joj pukne glas, propišti. I čuje se jasno.

E, u ono vreme bi većina snimatelja rekla: Ovo ne valja, hajde ponovo."

Kolega, nije joj bre puko glas, tako treba!

Link to comment
Share on other sites

Naravno da tako treba ali to smo naučili tek zahvaljujući tom producentu i Džegeru (posle tog njenog dela čuje se Džegerovo "wow" na snimku.

Par i više godina ranije da su snimali rekli bi joj da otpeva ponovo. Zaista joj je pukao/propištao glas i baš zato dobro zvuči. Prikazuje energiju, bes, užas a pesma baš o tome govori.

Link to comment
Share on other sites

Pa verujem da je slučajno tako otpevala. Dešavaju se baš takve greške na snimanjima. Znam iz iskustva. Ode glas tamo gde nisi hteo. Dešava se i bubnjarima pa ubrzaju, uspore. Nekad je to minimalno pa kažu da ima dobar gruv, lepo talasaju, desilo mi se, nekad je preterano pa kažu da si previše ubrzao ili potonuo. Desilo mi se i to.

 

Na kraju krajeva, pogledaj 20 feet from stardom, odličan dokumentarac a mislim da se i ona baš pojavljuje i priča o tome.

Link to comment
Share on other sites

Hm, možda si u pravu.

Ali, ono što možemo proveriti slušajući snimke svega par godina starije, a da ne govorim o pedesetim godinama, je da takvi snimci nisu bili prihvatljivi. Pravi majstor tu nije samo ona nego i producent koji je rekao "ostavi to tako". U srednjem veku bi jedan Betoven bio zabranjen. A vremenom je postao prihvaćen i ja ga smatram najvećim muzičarom na ovoj planeti.

Tako smo vremenom NAUČILI da čujemo njeno pevanje kao dobro.

Mis'im, ja mislim da je fenomenalno, ne dobro. I mislim da se desilo jer se toliko unela u muziku. Teško je takve stvari uraditi smišljeno i planski.

Pogledaj taj dokumentarac a ima i članaka na netu o tom njenom pevanju na toj pesmi.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Bujodrag said:

Mis'im, ja mislim da je fenomenalno, ne dobro. I mislim da se desilo jer se toliko unela u muziku. Teško je takve stvari uraditi smišljeno i planski.

Evo, barem za mene jednog izvanrednog primera umetnice i njenog raskošnog glasa koji meni izaziva emociju svaki put kada je slušam i takođe ima "pucanja" glasa koja dodaju osećaj autentične prisnosti i intime. Možda ne baš u ovoj pesmi ali vrlo često ekstazira sa jasnim prizvukom istinskog emotivnog zanosa.

Na sličan način vazda "čujem" i sveprisutan osmeh Armstronga u njegovom glasu dok peva.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...