Jump to content


Ajmo momci, provera "zlatnih usiju"


damic

Recommended Posts

kako se uopste "dokazuje" postignut rezultat, malo mi je popustila koncentracija, a slusao sam samplere na mobilnom. Eo moj rezultat, screenshot ekrana (vidi se sat sa mobilnog - vreme za pozicioniranje ekrana, pritisak dva tastera i potrebno vreme za vracanje na pocetni ekran):

S80612-075652.jpg.c319555724d0e6cb807ccf81526dec5f.jpgS80612-075659.jpg.25bc71bc6f5f1fcf69b1a0571d19eec5.jpgS80612-075705.jpg.cf5d2f69e61abfb6882af7906a0acfd2.jpgS80612-075710.jpg.3b1e89b9a04d00404977a626feb97600.jpgS80612-075717.jpg.25287a72a3f0d55a16ba51f58cd8b315.jpgS80612-075724.jpg.5ff903d3e0053933f72d46f43b9c2bbd.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ab said:

kako se uopste "dokazuje" postignut rezultat, malo mi je popustila koncentracija, a slusao sam samplere na mobilnom. Eo moj rezultat, screenshot ekrana (vidi se sat sa mobilnog - vreme za pozicioniranje ekrana, pritisak dva tastera i potrebno vreme za vracanje na pocetni ekran):

S80612-075652.jpg.c319555724d0e6cb807ccf81526dec5f.jpgS80612-075659.jpg.25bc71bc6f5f1fcf69b1a0571d19eec5.jpgS80612-075705.jpg.cf5d2f69e61abfb6882af7906a0acfd2.jpgS80612-075710.jpg.3b1e89b9a04d00404977a626feb97600.jpgS80612-075717.jpg.25287a72a3f0d55a16ba51f58cd8b315.jpgS80612-075724.jpg.5ff903d3e0053933f72d46f43b9c2bbd.jpg

Piše ti na kraju koliko imaš tačnih kad završiš test, pa slikaš to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

996784200_PinkFloydMastertapevsSACD.png.2d1a2316e220b9af31df1198d4aa16fd.png

 

Namerno sam izdvojio ove dve reprodukcije, jer su mi zvučale najbliže u celokupnom utisku, osim što se jasno zapaža veća otvorenost u celom opsegu, koju je SACD doneo. Naravno jasno je da se radi o nečemu što je nakanadno urađeno, što se i vidi na grafiku na kome sam uporedio njegova merenja jednog i drugog. LP 2003 je takođe jako blizak zvuku SACD, što možda ukazuje da je rezana sa ovog HD mastera.

Da ne bude nejasnoća, meni najbolje zvuči SACD jer ipak donosi znatno više informacije okolo bass gitare i uopšte hala oko glasa, činela ... Nije na način kako to radi kaseta sa mnogo hisa i zvučno kompresovana. Dodao bih i ovu činjenicu da i Dark Side i Wish You were here, su mi dosta "gluvo" snimljeni albumi i na vinilu i na CD-u, pa mi je zaista osvežavajuća ova odluka da se remasterom izvuče maksimum informacije sa Maser traka. Meni je jedino njihov album Wall studijski zvučno perfektno snimljen. Manjak frekfentne informacije komentariše i autor sa Youtube-a.

Ovo je moje mišljenje i verujem da se neko neće složiti, ali svakako je interesantno poslušati ova poređenja, obzirom da se radi o izuzetno ozbiljnom radu produkcije na svakom od nosača zvuka, a autor se postarao da nam uporedi CD iz 90-ih, SACD novije generacije, originalni LP, LP iz 2003-će, najbolji uzorak kasete i konačno magnetofonsku kopiju sa Master trake.

Zanimajte se ... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kad se već istumbah po forumu nazad ovde.

Pominjao sam razliku u zvuku u prethodnom postu između originalne Master copy magnetofonske trake i poslednjeg izdanja SACD remastera, da dopunim sa dokumentarcem slavne grupe u kojoj im ispada vilica na zvuk novog remastera i skrivenih zvukova koji su bili na neki način izgubljeni sve ove godine.

Naime originalni master je bio neka 3 generacija master snimaka i priznaju da se dosta informacije izgubilo u konačnom miksu. Sada su sve skinuli sa originalnih master snimaka, sinhronizovali i remasterovali u ovaj potpuno novi zvučni doživljaj u 5.1 kanalnom rasporedu, poštujući kvadrofonik koncept originalne ideje.

Pogledajte ih samo kako su srećni kada su otkrili sve te skrivene šumove i zvučne nijanse koje su čak neki od njih i zaboravaili da su uopšte postojali.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, gde su prominentni vokali meni je razlika vrlo jasna, na tri pesme sam lagano poređao sva 3 formata bez problema. Ona klasika me ju mučila ali sam uboo na mišiće (realno na sreću)... a 2 blage veze nemam  - Coldplay uopšte nemam predstavu, meni sve zuvči mumlavo i zamarajuće pa sam birao tek reda radi i odabrao 128. :D Jay-Z sam isto omašio na 320. Devojka bolja - 5/6 (inače nepristrasni tester kad menjam nešto u sistemu).

Oko formata se inače mnooogo se*ucka. I na telefonima sa mumlavim in-ear slušalicama je kao MP3 krš, a na dakovima od par desetina evra "čuju" kako DSD zvuči analogno...  A mastering jednog i drugog formata dupe i oko, pa naravno da čuju. :rolleyes:

Eno tamo u drugoj temi čovek prikačio amp+zvučnike od ~2000€ na integrisanu zvučnu PC-a pa ga smorio zvuk a neki se prvo uhvatili za MP3, da baš će njemu FLAC da pomogne. 

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Father said:

Mogla bi ova tvoja Esperanca lepo da otpeva  … The great gig in the sky … možda?

 

18 sati ranije, Bujodrag said:

Možda. Možda i ne.

Ali, što bi?

(.....)

 

 

 To oko pevanja i sviranja nije baš tako jednostavno. Nije sve u čistim tonovima što ih audiofili vole.

 

Poslušaj ovu pesmu, snimljenu 1969,  kad su u studijima još uvek radili oldskul ljudi.

I snimili pesmu. I neko se setio da bi bilo dobro da dodaju ženski vokal.I u pola noći su pozvali Meri Klejton

Ona je tad bila trudna, legenda kaže, ali je ipak došla.

I poslušaj negde na pola pesme. Posle Ričarsovog sola, Meri peva refren "Rape, murder It's just a shot away, just one shot away

I ponavlja ga tri puta. na drugom i trećem joj pukne glas, propišti. I čuje se jasno.

E, u ono vreme bi većina snimatelja rekla: Ovo ne valja, hajde ponovo."

Ali pravi car i majstor je onaj koji je rekao: Ovo je super, ostavite na snimku. Tolika energija i treba da se čuje"!

On je uspeo da prepozna nešto što bi drugi odbacili ko grešku.

 

I gde su tu sad razne Dajane Kral i ostale tetke što ih audiofili vole.

Stvarno nije bitno da l' bi Esperanza mogla da otpeva Great gig in the sky. To je već otpevano.

 

A poslušaj ovo, takodje su mnogi već otpevali

 

 

 

Ovakve hoću u bendu a ne neke kompjuterski precizne i ispeglane pa da im jurimo flaceve i slušamo na HiFi sajmovima.

 

Dobra muzika ima muda i to se ili oseti ili ne oseti.

 

@nkrgovic , nemoj mi onu reč ispravljati, pliz, ovde je upotrebljena baš kako treba)

 

Link to comment
Share on other sites

Ma ne moraš žuriti. Ima dobre muzike na sve strane.

Internet je najbolja stvar koja se ovoj cizivilaciji ikad desila.

Ko ume da traži, naći će.

 

Bio je ovde neki topik Zašto ljudi ne slušaju muziku posle tridesete

Pa ne slušaju je zato što većinu ljudi (od sedam i po milijardi) muzika ni neinteresuje. Sem dok su bili klinci pa im je bilo zabavno.

I nije ništa loše što je tako. Muzika nije za svakoga kao što ni sport ni slikarstvo nisu za svakoga.

Ima baš mnogo muzike svuda. Preopterećeni smo muzikom, čujemo je čak i u sirotinjskim marketima.

Pre stotinjak godina si muziku mogao da čuješ samo kad je neko izvodi ili ako je ti izvodiš. Ili na mobama kad svi zapevaju. 

Sad se muzika čuje svuda. Zagušeni smo. Pa smo počeli i da otaljavamo slušanje. 

Slušanje je skoro pa sveti čin. Kao Hijeros Gamos kod starih Grka. 

Nema zezanja sa tim.

Slušajte pažljivo i angažovano ako vas interesuje. 

Ako vas ne interesuje, nemojte gubiti vreme i novac.

Link to comment
Share on other sites

"Uživaj u muzici"

Kakva budalaština. Muzika stvarno nije potrebna za audiofiliju.

Imam jednog drugara koji mi sa potpuno audiofilskim žarom opisuje kako neki sound efekti zvuče na opremi na kojoj sada radi.

On je tada bio audiofil iako nismo slušali nikakve pesme nego neke efekte, korake, lajanje pasa i razgovore u pozadini.

 

Sad, što je on BIO muzičar dve klase bolji od mene, to nema veze. Njemu je pre desetak godina prosto sve to dosadilo i rekao je da neće više. Dosadile mu isprazne turneje. A obišao je ceo svet, svirao i u Amerikama ali i u Meksiku i Pakistanu. Znači, ceo globus je obišao.

Verujem mu. Verujem da zna o črmu priča. Pa nije za džabe završio FDU.

Muzika nije potrebna za audiofiliju!

Muzika je lepa ali lepe su i žene i hrana a nekima i automobili.

Stoga, kad kupujete nešto budite barem upoznati/svesni zašto dajete novac.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...