Jump to content


Denon DRA-350 pregrevanje


dghagi

Recommended Posts

Pozdrav svim forumašima,

Potreban mi je savet oko dijagnoze problema koji se pojavljuje na mom voljenom Denon DRA-350 risiveru. Opis problema ide otprilike ovako: Nakon otprilike 1 sata rada risiver se toliko zagreje da počne da emituje karakterističan miris pregrejanih delova metala i plastike uz prateći zvuk "rada" tj širenja metala. Juče sam otvorio poklopac i posmatrao, čak je došlo i do pojave bledog beličastog dima, posle čega sam ga istog trenutka isključio. Pregrevanje se dešava na delu koji sam uokvirio na slici (nadam se da sam je uspešno uploadovao) dok je na suprotnoj strani hladnjaka ova cev normalne, radne temperature, može se dodirnuti golim rukama. Uređaj je počeo ovako da se ponaša nakon duže pauze u upotrebi, pre toga me je godinama uspešno služio. Da li neko ima neki konstruktivni savet?

Hvala svima,

Gagi

Denon_dra_350.jpg.3a068c4abc933c5749887b92123802c6.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, dghagi said:

Da li neko ima neki konstruktivni savet?

Урадити комплетан преглед, замена дотрајалих кондезатора а затим подесити параметре који су могући а који су дати у сервисном упутству.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...