Jump to content


Tv 55 inca


Reborn

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 sati ranije, Mil@n said:

O čemu se radi, jel moguće da su cene toliko pale ili moj tv ima nešto što ovi novi nemaju, mada ne pronalazim neke velike razlike gledajući specs? Da li je moguće da hoću sad da ga prodam npr, da bi mogao da očekujem tipa maks 450ak jura...?

Za tvoj TV u najboljem slučaju možeš dobiti između 200 i 300 €.

Link to comment
Share on other sites

Ma slažem se, ali mislim da je ovo vreme ipak malo karakterističnije nego pre jer je 4K nekako preko noći ušao u mainstream, kada sam ga ja kupovao, uopšte ih nije bilo toliko, sada mislim da ih i nema u ponudi u HD rezi... Sve to za tipa godinu i nešto preko...  I ovo što delija kaže, da za godinu dana cena ljosne 1500e nije baš redovna pojava, jel :)

Al kao što rekoh, nije kraj sveta :)

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Mil@n said:

Ma slažem se, ali mislim da je ovo vreme ipak malo karakterističnije nego pre jer je 4K nekako preko noći ušao u mainstream, kada sam ga ja kupovao, uopšte ih nije bilo toliko, sada mislim da ih i nema u ponudi u HD rezi... Sve to za tipa godinu i nešto preko...  I ovo što delija kaže, da za godinu dana cena ljosne 1500e nije baš redovna pojava, jel :)

Al kao što rekoh, nije kraj sveta :)

Ma ima kod nas i HD Ready još uvek. Nađe se po neki model i mami niskom cenom.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Delija said:

Mom TV-u je cena (novog) za malo vise od godinu dana pala skoro 1500€.

Savrseno me zabole - uzivam u perfektnoj slici tih godinu+ dana.

 

Sta bi bilo tek da pocnemo da racunamo "bacanje" para na automobilima...

 

Imamo samo jedan zivot :listen

Kad bismo čekali da padnu cene nikad ništa ne bismo imali.

Link to comment
Share on other sites

Da iznesem moje mišljenje. Ja još uvek gledam Full HD sadržaje 1920x1080. Uglavnom skidam starije serije i filmove. Nisam se prilagodio na Smart tehnologiju, i sve to puštam preko matorog, modifikovanog HP 8000 Elite. Jurio sam neki Hisense TV, običan, sa što većim ekrnom. Na moju žalost ostali su samo ovi "pametni", tako da ću da čekam novo svetsko prvenstvo u fudbalu :) Sve ovo sam napisao, da svako pri kupovinu treba da prati svoje prioritete. Ja TV za razliku od pojačala i zvučnika gledam kao potrošnu robu.

Link to comment
Share on other sites

Ja gledam cene TVa dok kupujem a onda se isključim i ne zanima me koliko šta košta dok mi ne zatreba drugi.

A to što piše na papiru i što je u realnosti nije uvek isto. Taj TV što je danas nov 500€ možda samo na papiru deluje jednako dobro kao onaj od 1000€ pre godinu dana. Ne dovodim u pitanje to da tehnologija stalno napreduje ali veliko spuštanje cene za kratko vreme obično nosi i skrivene uštedite koje naravno neće reklamirati u promo materijalu.

Primer: kupiš danas jedan PC monitor sa IPS panelom za 120€ koji ima istu dijagonalu, rezoluciju, kontrast i max osvetljenje kao neki model od 500€ pre 2 god. i pomisliš - prosto divno kako tehnologija napreduje. Onda ga uključiš i vidiš napadno isijavanje u uglovima (ips glow) koje je sasvim uobičajna pojava na jeftinim tipovima panela, pa neravnomerno osvetljenje (clouding) jer se prištedelo na difuzoru, pa skontaš da se njiše čim jače duneš ka njemu jer stoji na lakom postolju od neke š plastike, itd.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj video navodno može da podigne nivo reprodukcije slike. Nešto kao puštanje demagnetizacionih pištalica u audio sistemu. Ja ću da probam ovih dana.

 

Autor kanala je podelio ovaj video od 2 sata i 20 min za slobodan download, ako je nekome tako zgodnije.

https://www.mediafire.com/file/1ayt9ii6bj6j54h/IPS+Glow+and+dead+pixel+fix+for+Monitor+and+TV+(2+Hour+treatment).mp4

 

"Success is obviously not guaranteed, but its worth a try. And please dont starte at the screen it could trigger epilepsia because of the flashing images."

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Delija said:

Da da. Taj video napravi OLED od IPS-a :lol:

Ima da IPS-a napimpujem u OLED-a za dve čuke da će sve da frca u stroboskopičnom treptanju, makar mi voajer od prekoputa dobio trigerovanu epilepsiju. :P:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je u Srbiji ali u Austriji postoji sema za kupovinu TVa. Ja kupujem Panasonic TVe pa sam sa njihovom semom dobro upoznat. Panasonic izbacuje nove modele na trziste tako sto ih najavi pocetkom godine a oni se pojave u radnjama sredinom godine: obicno u Junu. I tada imaju neku oficijelnu cenu, koja moze da se vidi i na njihovoj internet stranici. Pred novu godinu medjutim, prodavci Panasonica znacajno obaraju cene TVima i jos uz to Panasonic nudi tzv. cashback akciju: ako kupite njihov TV u odredjenim radnjama, Panasonic vam vraca deo novca. Visina te sume zavisi od modela TVa. U mom slucaju je to bila suma od 200 eura. (Posaljete preko interneta fotku racuna, popunite podatke i to je to - lova legne na racun za 40 dana). Tako da TV izadje znacajno jeftiniji od one sume koja je bila u Junu. U mom slucaju je ta razlika iznosila 1100 eura, sa cashback-om. Interesantno je da se u ovoj godini, kada su najavljeni novi modeli, ta cena vise ne menja. Zato je savet da se TVi kupuju pred Novi Godinu. Mislim da i ostali prodavci, a ne samo prodavci Panasonica, rade to isto.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo kao pokretac teme da kazem da sam pre par meseci kupio Panasonic 55gz950. Nekako posle Panasonic plasme jedino sto mi je imalo smisla jeste uzeti neki Oled model. Izmedju Lg i Panasonic koji su usli u uzi izbor izabrao sam Panasonic zbog nesto vernije reprodukcije. 
Prva stvar sto se dijagonale tice sa nekih 2.5m odakle gledam dodje mi nekako na granici prihvatljivosti, a kada se zavalim na krevetu sa 4m razdaljine suvise je malo 55, tako da inca definitivno nikad dovoljno, ali finansije su diktirale da ne moze vise od 55. 
Sto se slike tice, ovo je nesto najvernije sto sam video, i najblize bioskopskoj projekciji, pravo je zadovoljstvo gledati starije filmove. Imam osecaj da tek sad mogu da gledam filmove onako kako su reditelji zamislili da to treba da izgleda. 
E sad crna boja je bas crna i to se pojedinima ne svidja, a i dolazi malo i do gubitka detalja zbog crne boje. Tv vec dolazi sa dobrim kalibrisanim postavkama,  THC cinema i profesional, od kojih svaki ima podesavanje osvetljenja za dnevno i nocno gledanje. Meni licno najvise odgovara THC cinema, s tim sto po potrebi i u zavisnosti od kvaliteta izvora i vremena gledanje (osvetljenja prostorije), sam malo modifikovao osvetljenje na profesional modu tako da nemam nikakvih problema sa crnom bojom ili nekim zamorom. Ali zato BW filmovi izgledaju nikad bolje :).
Druga stvar je vernost reprodukcije boja, to je ono sto krasi ovaj tv, boje izgledaju prirodno i umereno, tj. bas onako kako treba da izgledaju, to se najbolje vidi kad se pusti neki kvalitetan snimak prirode. Ali odmah da napomen da se ljudima koji su navikli na nesto dinamicnije i punije boje ovakve prirodne i verne boje im se ne svidjaju previse.

Sto se smart funkcija tice, to nista nisam nesto preterano gledao, youtube radi ok, to koristim za neke live streamove. Sa druge strane nisam nesto preterano zadovoljan kvalitetom slike na Netflixu, bilo koji pristojan BR rip je za klasu bolji od onoga sto nudi Netflix. Takodje dosta toga sto gledam nije moguce naci na Netflixu ili nekom drugom servisu. Za neku dobru online videoteku bih bio spreman da platim ozbiljne pare za mesecnu pretplatu samo kada bi nudili dobru sliku i dobre naslove. 
Sa Usb-a cita uglavnom sve, do sad mislim da mi samo 3 snimka nisu radila, na jednom nije radio zvuk i dva nije podrzao format, nema problema sa titlom, moguce je podeseti velicinu, boju i mesto titla. Takodje je i veoma brz i pouzdan, ono sto ucita radi besprekorno tako da je to sve sto mi je potrebno. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Reborn said:

E sad crna boja je bas crna i to se pojedinima ne svidja, a i dolazi malo i do gubitka detalja zbog crne boje. Tv vec dolazi sa dobrim kalibrisanim postavkama,  THC cinema i profesional, od kojih svaki ima podesavanje osvetljenja za dnevno i nocno gledanje. Meni licno najvise odgovara THC cinema, s tim sto po potrebi i u zavisnosti od kvaliteta izvora i vremena gledanje (osvetljenja prostorije), sam malo modifikovao osvetljenje na profesional modu tako da nemam nikakvih problema sa crnom bojom ili nekim zamorom. Ali zato BW filmovi izgledaju nikad bolje :).

 THC cinema zvuci super, mada mi se cini da je THX?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...