Jump to content


Tv 55 inca


Reborn

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 sati ranije, Delija said:

Tako radi ARC na svakom TV-u. To je poenta ARC-a.

Jedino, nije retka situacija da se AVR i TV ne slazu - e onda ne radi :)

 

BTW, zasto samo 55"?

Pa cini mi se pravom velicinom za moju sobu i rastojanje od blizu 4m. Drugo, ispod (u stvari ispod ali sa strane) TVa mi se nalazi gramofon i sa TVom od 65 incha bih morao da vrsim ozbiljnu reorganizaciju HiFi polica i sistema.

Uzgred, procitah pre neki dan da je u Japanu pocelo emitovanje drzavnih programa u 8K !

Link to comment
Share on other sites

Za sada jedan kanal i samo poneki materijal, ali su i dalje Japanci neka druga planeta.

https://www.engadget.com/2018/12/01/8k-japan-tv/

 

Za 4m je idealno 77" bez ikakvog preterivanja, a sada je cena kod tebe (sa one strane duge :) ) za LG C8 pala na 5k. To je vec posao!

 

E sad, ako to znaci nove police i ostale zezancije - onda te razumem. Iz istog razloga sam pazario Excite X28 centralni zvucnik, a ne Contour 25C. Mada, za TV se mozda i vredi zrtvovati :D

Inace, ozbiljan TV si pazario! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, DejanM said:

Prvi utisci o Panasonic TX-55FZW804 su jako povoljni. UHD materijal sa Netflixa izgleda fenomenalno. HD kanali su takodje odlicni s tim sto se medju njima mogu primetiti razlike: neki imaju bolju sliku od drugih. Obicni kanali ne izgledaju bas najbolje a to je verovatno i posledica cinjenice da kada vidite sliku sa 4K sadrzajem, onda vam ova SD varijanta izgleda jadnjikavo.

Aktivirao sam ARC (Audio Return Channel) i to radi sa mojim Denon AVRom odlicno. Ne samo da se stedi jedan kabl, vec je i komunikacija izmedju ova dva uredjaja automatizovana. Npr. kada ukljucim TV pa onda AVR, TV automatski ugasi svoje zvucnike a ton prebaci na AVR, koji se takodje automatski namesti na odgovarajuci ulaz. Glasnoca se onda podesava ili na daljinskom za TV ili na daljinskom za AVR. Kada ugasite AVR ton se automatski vraca na zvucnike TVa.

TV ima pristojan set preinstaliranih App-ova od kojih su za mene najvaznije Netflix i Youtube. Netflix moze da se aktivira i direktno dugmetom na daljinskom, sto je za moju suprugu veoma vazna opcija.

Ima jos dosta zezalica na ovom TVu, tipicnih za danasnje smart sprave: snimanje na zakacen USB disk, prebacivanje slike sa tableta direktno na TV, Media player i za muziku i za filmove, ... itd. Sve u svemu: ja sam zadovoljan.

A da li znaš, da li pušta titl kada video fajl vuče sa lokalne mreže?!?

Jbt. ovu informaciju ne mož' isčupati nikakvom google pretragom. Ne pomaži ni testovi po netu, ni podrška proizvođača, ni specifikacije proizvođača.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, NShappy said:

A da li znaš, da li pušta titl kada video fajl vuče sa lokalne mreže?!?

Jbt. ovu informaciju ne mož' isčupati nikakvom google pretragom. Ne pomaži ni testovi po netu, ni podrška proizvođača, ni specifikacije proizvođača.

Da, kada koristis File Sharing i ako ti je file pod Windows. Iz nekog razloga file sharing ne funkcionise sa Mac OS. ( u Panasonic dokumentaciji postoji samo opis konfiguracije za windows)

Sa Mac OS (a i sa Windowsa) mozes da gledas film i koristeci ovaj TV kao dlna client. Onda subtitle zavisi od dlna servera koji koristis.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, DejanM said:

Sa Mac OS (a i sa Windowsa) mozes da gledas film i koristeci ovaj TV kao dlna client. Onda subtitle zavisi od dlna servera koji koristis.

Tja, ovo nije baš tačno. Izgubih silne sate da ovo prokljuvim...

Pojedini televizori vide i titl koji se "nalazi pored" video fajla,  dakle poseban .sub ili .txt fajl, čak i kada pristupaju nekoj lokaciji u mreži preko media servera. A pojedini ne. Moj Sony TV ne vidi te titlove, probano sa svim media serverima koji se mogu naći... Ali telefon npr, ako pristupim preko media servera istoj lokaciji, neki plejeri vide, neki ne. (Dakle, pristupam istim media serveru, ne file share-u...).

Vidi titlove ako su unutar .mkv kontejnera, ali to je druga priča.

Media serveri imaju mogućnost da titlove lepe "on-the-fly", ali time oni rade recoding, raspakuju video, zalepe titl na sliku, zapakuju video i teko serviraju televizoru. Ovo vam preporučuju u 99% Google pretraga na ovu temu, i to radi. Međutim, to zabije procesor računara na >80%, a u slučaju NAS-a (što meni treba), nije ni moguće, osim ako ne uzmete NAS od 300-400€, koji ima dovoljno snažan procesor. :(

Za LG znam da ovo radi bez problema, bez obzira koji media server koristimo, bar od ovih popularnijih. Ali većina TV-a ovo ne može.

Može ako pristupaju mediji preko file share, ali ovo većina TV-a ne može.

Ne znam kakve je priča sa Andorid televizorima.

Evo, ovde smo malo žvakali na tu temu: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?437216-Kako-povlačiti-titlove-na-smart-TV-kroz-mrežu-sa-NAS-a-npr

Link to comment
Share on other sites

Da bi titlovi koji nisu u MKV kontejneru bili vidljivi DLNA klijentu, obično nije dovoljan DLNA na strani servera već tu postoji i neki mali add-on koji je potrebno instalirati. Na QNAP-u se zove Media Streaming Add-on. Bez njega, Samsung TV vidi sve fajlove i titlove u njima ali ne i titlove van kontejnera. Kada se ovo podesi, onda nema potrebe da NAS hardkoduje titlove u sliku.

Što se tiče OSX-a, trebalo bi da ga svaki TV vidi kao šerovani (ako je šerovan), isto kao i kod Windowsa.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, NShappy said:

Tja, ovo nije baš tačno. Izgubih silne sate da ovo prokljuvim...

Pojedini televizori vide i titl koji se "nalazi pored" video fajla,  dakle poseban .sub ili .txt fajl, čak i kada pristupaju nekoj lokaciji u mreži preko media servera. A pojedini ne. Moj Sony TV ne vidi te titlove, probano sa svim media serverima koji se mogu naći... Ali telefon npr, ako pristupim preko media servera istoj lokaciji, neki plejeri vide, neki ne. (Dakle, pristupam istim media serveru, ne file share-u...).

Vidi titlove ako su unutar .mkv kontejnera, ali to je druga priča.

Media serveri imaju mogućnost da titlove lepe "on-the-fly", ali time oni rade recoding, raspakuju video, zalepe titl na sliku, zapakuju video i teko serviraju televizoru. Ovo vam preporučuju u 99% Google pretraga na ovu temu, i to radi. Međutim, to zabije procesor računara na >80%, a u slučaju NAS-a (što meni treba), nije ni moguće, osim ako ne uzmete NAS od 300-400€, koji ima dovoljno snažan procesor. :(

Za LG znam da ovo radi bez problema, bez obzira koji media server koristimo, bar od ovih popularnijih. Ali većina TV-a ovo ne može.

Može ako pristupaju mediji preko file share, ali ovo većina TV-a ne može.

Ne znam kakve je priča sa Andorid televizorima.

Evo, ovde smo malo žvakali na tu temu: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?437216-Kako-povlačiti-titlove-na-smart-TV-kroz-mrežu-sa-NAS-a-npr

Ja moram priznati da se nisam mnogo udubljivao u ovu problematiku, vec sam je samo probao. Posto imam zakacen mac za tv onda jednostavno koristim vlc na mac-u  i direktno sa diska zakacenog za mac saljem sliku i ton na tv. Mislim da na taj nacin dobijam najbolji kvalitet reprodukcije, pa onda streaming sa svojih diskova koristim samo u spavacoj sobi. Tu imam Apple TV 4K, koji streamuje bez problema sa maca, koji mu onda dodje kao neka vrsta servera. To radi pomocu file sharinga - potrebno je instalirati app na Apple TV tipa FE ili FileBrowser i to radi sa titlovima.

Moj utisak je da razni dlna serveri imaju razne mogucnosti namestanja streama pa je moja predpostavka da tu postoji prostor da se definise i stream titlova. U svakom slucaju ja sam probao sa JRiverom, ali tu ne funkcionise - ali istini za volju jos se nisam dublje  tim pozabavio nego sam samo uz promenu par parametara probao i to ne radi - film se vidi ali ne i titl.

Inace folder sa filmovima je shared na mac mini-u i to i za AFP i za SMB protokol ali i pored toga Panasonic nece da se zakaci za njega.

Link to comment
Share on other sites

Malo sam pogledao JRiver i njegove video i titl capabilities ....

Kada ovo procitate:

https://yabb.jriver.com/interact/index.php?topic=65448.0

onda stvari postaju jasnije. JRiver ne cita titl files automatski kada se nalaze u istom folderu kao i film. Potrebno je to eksplicitno "reci" JRiveru, kada se film gleda pomocu njega. Kada Panasonic TV, ili neki drugi, pokusa da pristupi filmu on zbog toga sto mu JRiver ne daje nikakvu informaciju o ostalim files koji se nalaze u istom direktorijumu, nije u stanju ni da ih prikaze. Komande na Panasonic TVu ocigledno funkcionisu na osnovu podataka koje dobija od JRiver DLNA Servera, a ovaj ocigledno ne daje nikakvu informaciju o title files.

Krace budi receno, potrebno je naci neki DLNA Server koji ima tu sposobnost: da prepozna subtitle files koji se nalaze u istom folderu kao i film. Onda ce ga i Panasonic TV, a verovatno i drugi, prepoznati i reprodukovati.

Ja se necu dalje time baviti jer, kao sto rekoh, to ionako ne koristim, ali mi se cini da je to put kojim treba ici za one kojima je to potrebno. Sa druge strane, kao video streamer, mogu toplo da preporucim Apple TV - streamuje video sa titlovima i sa mac i sa windows masina. Moracete samo da instalirate neki od mogucih streaming Apps, koje kostaju oko 5 eura. Ja imam dobro iskustvo sa FileBrowser-om i sa FE. Ovaj drugi je sto se titlova tice jos i pa najbolji. Besplatno instaliran VLC nije los ali zaostaje po funkcionalnosti za ova pomenuta dva.

Ako imate filmove na Windows masini, onda ce ovaj Panasonic TV pomocu File Sharinga i bez DLNA odraditi posao. Zasto to isto ne funkcionise i sa MAC OSom - to ne znam. Kod mene to ne funkcionise a vidim da Panasonic cak nije dao nikakve informacije o vezivanju na MAC.

Link to comment
Share on other sites

Sa Synology-jevog media servera, neki uređaji vide eksterni titl, a neki ne, bez da se išta menja u podešavanjima media servera (kod Synology-ja i nema šta puno da se menja :( ). Do neke mere, ipak je i do uređaja koji reprodukuje video.

Ali ajde, to je za drugu temu, da ne gnjavim ovde.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ajde da pitam ovde da ne otvaram novu temu... 

Negde pre oko godinu dana sam od Mađara pazario LG55UH661V za nekih 800e, kod nas je bio oko 1000e i to je bila jedna od boljih cena na KP ako ne i najbolja.

Sada vidim da ima modela iste dijagonale i sličnih performanski za tipa 500. Npr: LG 55UK6470PLC. 

O čemu se radi, jel moguće da su cene toliko pale ili moj tv ima nešto što ovi novi nemaju, mada ne pronalazim neke velike razlike gledajući specs? Da li je moguće da hoću sad da ga prodam npr, da bi mogao da očekujem tipa maks 450ak jura...?

 

Gledajući poređenje, moj ima HDR pro, ovaj drugi HDR 10 i nešto HDR Hybryd Log Gama.
Static Contrast moj 1000 ovaj 1300

Brightness moj 390cd/m2 ovaj 250cd/m2

Moj Edge Led ovaj Direct Led
Moj ima onaj picture index 1700 ovaj 1600..


Mislim da su to bukvalno sve razlike...

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Mil@n said:

Ajde da pitam ovde da ne otvaram novu temu... 

Negde pre oko godinu dana sam od Mađara pazario LG55UH661V za nekih 800e, kod nas je bio oko 1000e i to je bila jedna od boljih cena na KP ako ne i najbolja.

Sada vidim da ima modela iste dijagonale i sličnih performanski za tipa 500. Npr: LG 55UK6470PLC. 

O čemu se radi, jel moguće da su cene toliko pale ili moj tv ima nešto što ovi novi nemaju, mada ne pronalazim neke velike razlike gledajući specs? Da li je moguće da hoću sad da ga prodam npr, da bi mogao da očekujem tipa maks 450ak jura...?

 

Gledajući poređenje, moj ima HDR pro, ovaj drugi HDR 10 i nešto HDR Hybryd Log Gama.
Static Contrast moj 1000 ovaj 1300

Brightness moj 390cd/m2 ovaj 250cd/m2

Moj Edge Led ovaj Direct Led
Moj ima onaj picture index 1700 ovaj 1600..


Mislim da su to bukvalno sve razlike...

Cene panela su drastično pale u poslednjih godinu dana, omasovila se proizvodnja TV, pa je pala i cena. Takođe, i konkurencija kod “mađara” je veća.

A ako misliš da bi dobio 450€ za TV star godinu dana, pri čemu može nov sličan  da se kupi za 500€, tu se grdno varaš. TV ti je kao kola, izađeš iz salona, odmah 10% cena dole.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...