Jump to content


Vintage PA zvučnici


Dacho

Recommended Posts

Pozdrav.

Ako ste voljni sipajte predloge zvučnika...

Naime da li se netko od starije populacije sjeća koje su to zvučne kutije obilježile početak i sredinu 80' ih koje su upotrebljavane po klubovima i koncertima. Kada bi htjeo napraviti neki vintage Disco festival sa opremom iz tog vremena koji zvučni sistemi bi bili predstavnici tog doba?

Po vašem mišljenju što je onda bilo među najboljima?

Cerwin Wega, Dynacord...modeli..

 
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Koliko me secanje sluzi ( a dosta se toga zaboravilo), verovatno 90 procenata svega je bilo pravljeno, i to RCF u vecini slucajeva, zbog cene i izdrzljivosti. Gotove kutije su imale samo diskoteke u drzavnom vlasnistvu, tj ugostiteljskog preduzeca. Oni su na osnovu projekta mogli da uvezu, a inace je bilo preskupo ili nemoguce. Za olimpijadu u Sa je uvezena abnormalna kolicina Altec kutija koje su zaista bile prica za sebe.  Muzicari, tj clanovi udruzenja su mogli da uvezu opremu, ali po utvrdjenoj kvoti. Bilo je nesto i JBL-a, dosta Tannoy-a po kaficima koji su drzali do sebe. Od 85 -e,(valjda), pojavio se i Turbosound, koji je , kada se pravilno instalira, naprosto ubijao. Secam se postavke Tubosounda u Hacijendi, u Vodicama; video sam devojku koju je stomak zaboleo od basa, i to na otvorenom prostoru. Cini mi se da je bilo postavljeno 6 ili 8 pari kutija, i neka ekipa sa zagrebackog radija je pustala muzika.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...