Jump to content


Razmena ploca!


pompi

Recommended Posts

Pozdrav svima! Trazio sam ali ovakvu temu nasao nisam pa sam resio da je pokrenem. Ideja je postena i fer igra, vise za ljubitelje i entuzijaste nago za koristoljubnike i sve javno bez inboxa. Ako zazivi - super, ako ne - salili smo se. Pa da pocnemo. Imam duplu King Crimson - Starless And Bible Black izdanje https://www.discogs.com/King-Crimson-Starless-And-Bible-Black/release/2705822 Kad je preslusam ljudski prijavicu u kakvom je stanju i izbacicu slike. Na prvu loptu mogu da kazem da nema ogrebotina, ima povrsinskih linija, na prvoj strani nema preskakanja i prenaglasenog pucketanja, priznajem hoce da susne s vremena na vreme. Omot izuzev 2cm na rikni veoma solidan, iner karton sa tekstovima i obicna najlonska kesica. Ko sto rekoh, na prvu loptu ocena 4.

Trazim Jethro Tull - Thick As A Brick slicnog kvaliteta + placanje postarine, ne iz razloga sto mislim da Crimson vise vredi iako vredi, nego iz razloga sto sam trenutno dekintiran. Sramota, znam. Ukoliko se do trenutka ostvarivanja razmene moja finansijska situacija promeni, sam snosim svoje troskove.

Eto, tema pokrenuta, prva ponuda i traznja izbacena pa do trenutka objavljivanja fotografija i verodostojnijeg opisa neka stoji ovako.

Zivi bili!

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice omota, bolje izgleda u stvarnosti. Nigde nije usvrljan. Masni deo na rikni se razlepio, nije probijena, nisam hteo da je saniram, rekoh bolje tako. Zvuk mi se dopao. Ride cinela i dobos su dijamantski kristalni a s'druge strane zvuk je mastan, (masan :D). Ploca nije izlizana i zapis je ostao korektan. Nigde ne preskace. Na vise mesta se suje suskanje ali samo u tihim delovima, npr. samo viola ili melotron, cim se ubaci jos jedan instrument ili krene vokal suskanje se ne cuje. Kad krene puna svirka zvuk je blago receno odlican.

Sve u svemu, odgovorno tvrdim da je ploca korektna, nije mint ali nije ni trojka tako da ako bih morao da je ocenim nekim brojem to bi bilo 4. Zainteresovanima bih mogao poslati slike u vecoj rezoluciji ali cini mi se da za tim nece biti potrebe. 

Za sve nedoumice stojim javno na raspolaganju.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 sati ranije, microfarad said:

Što je babi milo, to se babi snilo:D

 

2 sati ranije, sondek said:

Znam ja jednog sto ispunjava sve zelje...zove se discogs.Moze i zamena ,pare za ploče. :D

Zasto tako dragi moji virtualni drugari? 

Evo, upravo gledam, na discogsu nemacka reizdanja s pocetka 80ih, VG+ za manje od 10e. Videh  i uk izdanje iz 71 za 12e.

Pa zar ovo izdanje Crimsona vredi manje?

:nono

Nisam naglasio da zelim prvo izdanje tako da i reizdanja dolaze u obzir.

Iako je po meni Thick As A Brick muzicki bolji album, smatram da sam dao fer ponudu.

Link to comment
Share on other sites

nadam se da razumes da sam se salio.Ponesi na berzu pa ponudi Borku ili nekom od trgovaca koji imaju album koji trazis,njima je samo utopivost tvoje ploce bitna i bez emocija su u tome.Ako ti je ploca prodavljivija lako ćes da je zamenis.Verovatnoća da ovako obavis zamenu blizu je nuli ,gađajući bas ciljani album i nudeći jednu plocu u zamenu.To se kaze zeljeni album i ponudi spisak,ili ponudi ploca pa trazi u zamenu neciji spisak viškova,duplikata...

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, sondek said:

nadam se da razumes da sam se salio

Da budem iskren, nisam shvatio salu :huh:, niti sam komentar shvatio kao kakvu uvredu. Neiskusan i naivan mladic, rekoh da probam :D.

Hvala za sugestiju a i za onu pomoc od pre mesec dana u vezi basova i pomeranju zvucnika nazad ka zidu. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ovo za Borka(yugovinil) ti napisah iz iskustva.Kad njemu nesto legne ,odnosno treba nikakav problem zamena.Dobar deal sam napravio,ne jednom,ali sam mu davao ko.ercijalno bolju stvar.Oni to gledaju kroz pare,zive od toga,normalna stvar.Mada kad je neki album legendaran cena ode dođavola-sistem velike potraznje i smanjene ponude jer niko neće da ispusti takav album iz kolekcije.Thick as a brick retko ljudi hoće da prodaju.

Ja tako naletim na Transformer,album koji mozda i najvise volim od glam rocka i tip na berzi ladno trazi 4000- "Pa retko ti se ovo pojavljuj,i ta prica..." Ok, ćao-zdravo ima na discogs,prodaj to nekom manje strpljivom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...