Jump to content


tannoy arden mk2


milan2003981

Recommended Posts

Evo slike dotičnih monoblokova u problematičnom kingdom sistemu...

Photo0291.jpg.6598e051576881e0b94581962123a2f5.jpg

sad šta ćeš i to je nekome fetaš.....

Photo2126.jpg.c536a07ed14dc182cb45576fe9e341d2.jpg

evo i slika celog sistema i kt90 u pojačalima....

mnogo je bolja kombinacija rotel risiver i ohm f zvu od kingdom/korato kombinacije

e sad bili su kod drugara i korato monoblokovi sa 4 x 807 sa ohm f i to je vrhunski zvučalo

šta je pesnik teo reći...

eto ni meni se kingdom ne sviđa

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Obzirom da sam imao prilike da ih čujem, što smatram svojevrsnom privilegijom, dodaću da su prošli put od razočaravajućeg do vrhunskog HiEnd-a.

Naglasio bih izuzetnu osetljiost na bilo koju kariku u sistemu, počevši od ispravne fazne orjentacije struje, preko pojačala i kablova svih nivoa do samog pozicioniranja i sobne akustike. Ističem i to da je jedini zvučnik pored mojih dasaka, na kojima sam zatekao konektor za uzemljenje osim uobičajnih 4 konektora za biwiering. Dakle uzemljavanje zvučnika i verujem nekog oklopa ili interkonekcije okolo skretnice je takođe važna nijansa u sve ukupnom dostizanju vrhunske reprodukcije. Barem u ovom slučaju.

Napravio sam par intervencija u sistemu sa ovim zvučnicima i napredak je bio enorman. Slobodno ću reći neuporediv sa zatečenim stanjem. Takođe je vrlo solidno radio sa Jadis lampaškim integralcem pre bilo kakve intervencije. Nažalost nisam imao prilike da ga poslušam nakon intervencija, jer su se smenjivale neke opcije integralnih tranzistoraca ozbiljnih brandova.

Zaključak bi bio, izuzetan zvučnik koji ume da zadivi, ali traži svoj prostor da se ostvari i adekvatan nivo i tretman u klasi koju predstavlja, a ona je svakako visoka. I da napomenem, rešenja koja sam primenio u podizanju ovog sistem, koji se oslanja na Kingdome 12, nisu sva bila cenovno onesvešćujuća, ali su zato bila onesvešćujuća u smislu dobijenog konačnog zvuka. Negde mora da se plati, ali negde je dovoljno samo biti razuman.

I da dodam da se meni Kingdom 12 jako sviđa.

Link to comment
Share on other sites

Možda će sada da me linčuju konzervativni ljubitelji Tannoya, ali da li je neko možda kojim slučajem probao, recimo Kingdom sa dobrom D klasom (Hypex NC400 recimo)?

Ukoliko se već vodi polemika oko toga da su Kingdom zahtevni što se tiče snage pojačala, onda to može biti dobar match?

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Woland said:

^ "rešenja" koja si primenio, da li su iz domena "ako ti kažem moraću da te ubijem", ili možda poneko preživi po sistemu "neki ćete poginete, a neki ćemo da se vrnemo".. msm živ nisam ako ne čujem nešto konkretno..

:D .... Kao da me ne znate do sada. Nema tajni.

Uneti Father strujaši + Narandžasti interkonekti. Toliko i tako jednostavno, a rezultati, pa već sam napisao.

Ko ne veruje otvoren sam za probu. Nije to jedini slučaj. Ovde je tema Tannoy pa napisah iz sopstvenog iskustva.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nackom said:

Možda će sada da me linčuju konzervativni ljubitelji Tannoya, ali da li je neko možda kojim slučajem probao, recimo Kingdom sa dobrom D klasom (Hypex NC400 recimo)?

Ukoliko se već vodi polemika oko toga da su Kingdom zahtevni što se tiče snage pojačala, onda to može biti dobar match?

Nisam probao sa D klasom, ali čim se domognem jednog ozbiljnog primerka, proba će da padne.:listen

Link to comment
Share on other sites

 

42 minuta ranije, Woland said:

^ axa, pa da, naravno: samo je bilo pitanje vremena kada će i ovde da počne palamud o kablovima..

Ne govorim ne istine i ne obmanjujem kolege forumaše. Stojim iza svega što sam rekao. Namerno nisam pisao detaljno o intervenciji da izbegnem pominjanje kablova.

Vuko si me za jezik, i šta treba da sve držim pod velom tajne, da bih izbegao temu kablova. Pitao si i ja sam ti odgovorio. Ovaj izraz palamud, definitivno doživljavam kao uvredu.

Govorim o nečemu sa čim imam direktno iskustvo iz više poseta pomenutom sistemu. Pogotovo govorim o zvuku Tannoy Kingdom 12, koji sam i stavio u prvi plan sa napomenom da im se treba posvetiti kako bi prosvirali u pravom svetlu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Woland said:

^ axa, pa da, naravno: samo je bilo pitanje vremena kada će i ovde da počne palamud o kablovima..

Fatherovi kablovi su otvorili zvuk, doprineli poboljšanju celog sistema. Medjutim ostao je nedostatak snage, koji naravno može da se nadomesti sirovom snagom.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Father said:

Ovaj izraz palamud, definitivno doživljavam kao uvredu.

poštujem subjektivnost, pa i na ovom mestu

3 minuta ranije, microfarad said:

Fatherovi kablovi su otvorili zvuk, doprineli poboljšanju celog sistema. Medjutim ostao je nedostatak snage, koji naravno može da se nadomesti sirovom snagom.

ovo je već realnije, moglo je da ostane na ovom:

2 sati ranije, Father said:

napredak je bio enorman

enorman (l. enormis)
ogroman, grdno velik, prekomeran, nečuven, nesrazmerno velik.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Woland said:

enorman (l. enormis)
ogroman, grdno velik, prekomeran, nečuven, nesrazmerno velik.

Subjektivno potpisujem!

Ogroman - oh da u svim segmentima

Grdno veliki - oh da u svim segmentima

Prekomeran - pa naravno, jer se radi samo o kablovima pa je i efekat prekomeran logici

Nečuven - takođe, jer se radi samo o intervenciji kablovima u HiEnd sistemu, "gde u praksi kablovi nemaju uticaj"

Ne srazmerno veliki - oh da jer je cena najjeftinije  komponente u sistemu bila kao ceo set kablova koji je zamenjen

Link to comment
Share on other sites

postoji li nešto (ovo je retorički, ne zahteva odgovor), što bih napisao na temu.. aghrmm subjektivnog doživljaja promene izazvane promenom energetskih i signalnih kablova u hifi sistemu (gore navedeno kao palamud), a da to ne protumačiš kao poziv na dalju priču o kablovima ili kao ličnu uvredu?

da probam: tema je Tannoy Arden, sa osvrtom na Kingdom, a ne

1 sat ranije, Father said:

Father strujaši + Narandžasti interkonekti

njih ima u velikim količinama na raznoraznim temama, znaš onu o pevanju i pojasu (i ovo je retorički)?

Link to comment
Share on other sites

@zflazar , potpuno ste u pravu.
Arden sa HPD385, je za mene apsolutno nezaboravan (imao sam ga oko 5 godina i svakodnevno slušao).
Hteo bih da skrenem pažnju (po mom mišljenju) na neverovatnu jednostavnost kabineta Ardena.
Kada je drugaru stradao HPD385 driver i kada ga je skinuo da bi ga poslao na popravku u Englesku, bili smo više nego iznenađeni najblaže rečeno jednostavnošću kabineta (po meni izrada kabineta a moguće i materijal je daleko od nivo samog driver-a). Uvek sam se pitao kako bi HPD385 zvučao u kabinetu na kome se nije stedelo a o tome bi (ako hoće) @Woland mogao puno toga da kaže.

Link to comment
Share on other sites

On 16.6.2018. at 19:40, Krnjevac said:

- Postovi koji sadrže samo smajlije nisu dozvoljeni! Ako nemate šta da kažete, ćutite!

Malo je ruzno da nekome kazete "cutite",jer ja bas to ne radim,znaci ne cutim vec iznosim svoje misljenje o zvucniku i to po prvi put ovako radikalno jer je za mene klasicna prevara za novce koliko je kostao...jednostavno to ne vredi ni priblizno toliko niti na jedan nacin podseca na stari dobri Tannoy....sto se mene tice ja sam zavrsio sa Kingdomima u ovoj temi i sada mozemo da se okrenemo Ardenima....

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Srecko said:

Uvek sam se pitao kako bi HPD385 zvučao u kabinetu na kome se nije stedelo a o tome bi (ako hoće) @Woland mogao puno toga da kaže.

mogao bih, ali me malo stid unutrašnjeg ožičenja od CAT6 žice, Motor Run kondova u skretnici i MLTL kabineta od 340 litara - ni malo košer audiofilski :)

šalu na stranu, uvreženo je mišljenje da bi HPD385 svirao dobro i u običnoj kanti.. što veća kanta, to je i zvuk bolji :) nije to daleko od istine, posebno kada se zna do koje je mere menadžment svojevremeno ograničavao inžinjere izborom i količinom materijala za kutije i skretnice.. međutim HPD385 (Arden) je ušao u legendu.. ova moja svira nešto drugačije pošto nema BR već MLTL otvor, meni se više sviđa, bas je prirodniji i ide nešto malo niže i, po menni, zvuk je prirodniji.. ali ima i drugačijih mišljenja (ukusa).. MLTL kutija nije izmenila karakter Tannoy zvuka, nešto ga je oplemenila..

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Woland said:

... ali me malo stid unutrašnjeg ožičenja od CAT6 žice, Motor Run kondova u skretnici i MLTL kabineta od 340 litara - ni malo košer audiofilski :)  ...

Nemo' da se stidis, CAT6 ti je naraMdzaste boje te prema tome, "Fool Kosher" kako bi to englezi rekli.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On ‎18‎.‎6‎.‎2018‎. at 17:17, Koltrejn said:

Evo slike dotičnih monoblokova u problematičnom kingdom sistemu...

Photo0291.jpg.6598e051576881e0b94581962123a2f5.jpg

sad šta ćeš i to je nekome fetaš.....

Photo2126.jpg.c536a07ed14dc182cb45576fe9e341d2.jpg

evo i slika celog sistema i kt90 u pojačalima....

mnogo je bolja kombinacija rotel risiver i ohm f zvu od kingdom/korato kombinacije

e sad bili su kod drugara i korato monoblokovi sa 4 x 807 sa ohm f i to je vrhunski zvučalo

šta je pesnik teo reći...

eto ni meni se kingdom ne sviđa

:wave2

šta bi sa navedenim sistemom? Setih se jer ide neka serija (Bosch) na Netflix-u čini mi se a tamo glavni junak ima veoma štosni audio sistem sa Marantz gramofonom, McIntoshom i sa Ohm zvučnicima...

drugo, Ohm zvučnici su u seriji postavljeni otprilike po proizvođačevoj preporuci dok su tu nabijeni dosta uz zid. Komentari?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...