Jump to content


tannoy arden mk2


milan2003981

Recommended Posts

1 sat ranije, microfarad said:

Pretražio sam celokupan net, nema niti jedan test Kingdoma u svetskoj štampi. Pa me zanima gde ste to pročitali da je kingdom loše ocenjen?

Pa zar to nije cudno da nema niti jednog testa za zvucnik od 6000 funti,elem ako stignem sutra cu napisati komentar neki iz casopisa....B)

Link to comment
Share on other sites

Bez uvrede, sad vidim, da jako malo znate o Tannoy Kingdom12 zvučnicima, niste ih ni čuli u pravom svetlu. Ti lampaški monoblokovi, ne mogu da ih ni zagolicaju, a kamoli dobro pogone. Tako kažem, niste ozbilno slušali te kutije, a pljuckate po njima.:nono Te kutije, inače su nove koštale 12000 funti, tako da vam,  i taj podatak nije validan. Nije čudno, mnogo skupih hi-end komponenti, nije testirano po hifi časopisima.;)

Link to comment
Share on other sites

Naravno da su 4 kt 90 sasvim dovoljne po kanalu,po navodima proizvodjaca preko 100w u pentodnom rezimu radu(necu namerno navoditi proizvodjaca),u svim Britanskim casopisima nisam nasao cenu vecu preko 6500 funti,recimo hi fi choice 2001 navodi cenu od 6350 funti,recimo Editor choice je bio Tannoy td 10 od 5000 funti..... B)

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Woland said:

4 KT90 po kanalu bi trebalo, uz osetljivost Kingdom 12, koja je ako se ne varam 90 db, da budu sasvim dovoljne za pokretanje bilo čega.

Nažalost nije,  čitanje podataka u ovom slučaju ne znači ništa. Inženjeri Tannoy-a su bili vflo konzervativni glede osetljivosti, mereno kutije imaju 92db!!! Rekao bi neko pa to može i  SET 300b da gura. Medjutim u praksi nisam još nasao dovoljno jak pojačavač koji može dobro da ih tera!!! Problem je u inpendansi kutije padaju na 2ohm. Prvo pojačavač mora biti stabilan na niskoj inpendansi. Drugo da bi se valjano pokrenuo bas drajver potrebno je mnooogoo struje. Bez 400- 500 wati po kanalu, nema smisla ni pokušavati:(

Link to comment
Share on other sites

^ ako je to tako, tada Kingdom 12 ne mogu da stanu u istu rečenicu sa HPD385 u bilo kojoj kutiji, obzirom da se HPDu ne mora toliko udovoljavati.. ostavljam po strani razliku u ceni i veličini membrane koje nisu beznačajne.. hajd i da se legitimišem: imam 12" i 15" Tannoye + dodatni par 15", znači ne mrzim Tannoy pa ni Kingdom :)

Link to comment
Share on other sites

A kako distributer kaze da lepo rade sa Mcintosh amplifikacijom i na 1wat:mellow:.....drugi lik koji je slusao klima potvrdno glavom i kaze plus membrana od tankog sloja koze...:lol:

Ljudi ja stvarno ne znam sta da kazem,za mene je taj zvuk u najmanju ruku konfuzan,bas nedefinisan,visoki nista,dual koncentrik prenapadan,sweet spot dok mu nadjes treba ti vremena a zvucnik kao regal,doduse lep komad namestaja....

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Woland said:

^ ako je to tako, tada Kingdom 12 ne mogu da stanu u istu rečenicu sa HPD385 u bilo kojoj kutiji, obzirom da se HPDu ne mora toliko udovoljavati.. ostavljam po strani razliku u ceni i veličini membrane koje nisu beznačajne.. hajd i da se legitimišem: imam 12" i 15" Tannoye + dodatni par 15", znači ne mrzim Tannoy pa ni Kingdom :)

Naravno dragi kolega. HPD385 je mnogo pristupačniji za pokretanje. kao i ostali modeli prestige serije. Poenta je da kad se istrese puno love u neke monstrum monoblokove Kingdom sviraju u punom sjaju. Reagovao sam na izjavu da Ardeni sviraju svetlosnu godinu bolje, a nije tako;)

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Krnjevac said:

A kako distributer kaze da lepo rade sa Mcintosh amplifikacijom i na 1wat:mellow:.....drugi lik koji je slusao klima potvrdno glavom i kaze plus membrana od tankog sloja koze...:lol:

Ljudi ja stvarno ne znam sta da kazem,za mene je taj zvuk u najmanju ruku konfuzan,bas nedefinisan,visoki nista,dual koncentrik prenapadan,sweet spot dok mu nadjes treba ti vremena a zvucnik kao regal,doduse lep komad namestaja....

Zvuk može biti takav, kako ste opisali, upravo kada ih preslab pojačavač, pogoni. Žao mi je što ste stekli takav utisak o jednim odličnim kutijama ali mnogo za****nim za teranje:( Gostovali su kod mene i Krell i Pass (slabiji modeli)pojačala i nisu mu mogli ništa:D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Srecko said:

Nadam se da se nećete ljutiti, kao sto rekoste u jednom od Vaših postova.
Vi kao Tomas Man, svi Nemci na jednu stranu a on na drugu emoji3.png.
Jeste li bas toliko u ubeđeni da ste “Tomas Man”emoji3.png; ili Vam se samo jako dopadaju Kingdomi?

Ne, ne ljutim se, zašto bih, svako ima pravo na svoje mišljenje. Hteo sam samo da skrenem pažnju, da se olako iznose ocene o nečemu a da to nije slušano u adekvatnim uslovima. O da volim Tannoy Kingdom, sa kojim sam se venčao zauvek:D

Link to comment
Share on other sites

možda lupam i udrite po meni muvopičem ali ja živ ne bih bio dok ne bih probao Kingdome sa Karan KA180

snažno i pri tom muzikalno integralno pojačalo, jedini tranzistorac koji sam ispratio iz kuće sa suzom-na-tugu. Ostale isto sa suzom. Ali radosnicom

 

Da se i ja legitimišem po tom pitanju: poslednji ispraćaj je bio ASR Emitter.

Link to comment
Share on other sites

kod mene je sa 3808 15" Tannoyima bio odličan. Opet je pitanje šta voliš: pravac ili krivinu. Ja bih napr sve žrtvovao za tonalnu izuzetnost i prostornu rekonstrukciju. Makrodinamika je kod mene čist ekstraprofit ako pretekne i za nju a audiofilsko prštanje visokih i masiranje mošnica sa basevima su veoma nepoželjni.

Link to comment
Share on other sites

tanoj kongdom dvanaest je najgori tanoj koji sam u zivotu cuo. prvo razocaranje. Slusao sam ih kod poznanika sa menli nonoblokovima i predpojacavacem. Sviralo je ko malo bolji tranzistor. Razocaravajuce. Tek kad se malo pojaca to ima nekog smisla. Traze ocigledno veliku sobu.

Pratim malo trziste i gorum. Vidim ko ih kupi brzo ih se otarasi i salje dalje. Svaki brend izgleda ima po neki promasaj, Kod tanoja je to izgleda kinf=gdom dvanaest

 

Steta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...