Jump to content


tannoy arden mk2


milan2003981

Recommended Posts

Što se samih zvučničkih jedinica tiče vešanja na istim imaju tendenciju da vremenom postaju neelastičnija/tvrđa, što kao posledicu ima pomeranje Fs na više. Samim tim se menjaju i T/S parametri pa je pitanje u kakvoj to korelaciji radi sa datim kabinetima. I same kabinete je moguće napraviti da budu bolji.  Dobra je stvar što se vešanja mogu osvežiti.

385hd ima odličan Ticonal AlNiCo magnet, mada ništa ne fali ni keramičkim kod 3838. Promena magneta uslovila je  i redizajn horne za visoki.

Link to comment
Share on other sites

Jel' možeš da okačiš slike zvučnika?

drugo, nije mi baš jasno tvoje pitanje u vezi cenovnog ranga. Da li pitaš pošto je par HPD drajvera ili nudiš par drajvera K3828 za 1800€ sa/bez kutije?

izvini na gomili nesuvislih pitanja...

pozdrav, Z.

Link to comment
Share on other sites

Zelim da kupim ardene , ali sa hpd drajveima , trenutno mi lik nudi ardene sa drajverima k3828 , za 1800e, pa se dvoumim , i zelim da dobijem neke savete , tj. kolika je zaista razlika i da li imaju zaista toliko slabiji zvuk nego hpd385 sa alnico magnetima.Na zvucnicima su menjana vesanja pre 5 godina , inace kod njega su vec 20-ak godina , nije u pitanju preprodavac ili slicno , 

arden.jpg

Link to comment
Share on other sites

Verovatno ima istine u ovom mišljenju: 

"I have 15" woofers using both, and 1" compression drivers using both. Sonically no difference."

Ali Ima i konkretnih podataka o tome u čemu su razlike:

http://audiokarma.org/forums/index.php?threads/alnico-vs-ceramic-magnets-which-is-better-and-why.366146/

http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?4031-The-Great-Alnico-Ferrite-Debate

Link to comment
Share on other sites

Ja imam isto 3828 i nisam imao prilike da poredim. Mislim da ovaj pasus sa foruma najbolje opisuje pravo stanje stvari:

AlNiCo magnets are very expensive (mostly due to the cobalt), sensitive to mechanical shock, and have (for lack of a better word) "linearity" characteristics that are less ideal for driving loudspeaker "motors" compared to ceramic magnets. Interestingly, it is the latter property that likely imbues AlNiCo magnets for speaker drivers with their legendary (and price-enhancing) cachet. The nonlinearity of drivers with AlNiCo-magnet motors probably enhances their "tone" for, e.g., guitarists. This doesn't necessarily add any value at all for hifi reproduction.

That said, many of the best speakers at my house (including my daily drivers) have AlNiCo magnets.

Link to comment
Share on other sites

ako ti se stvarno dopadaju zvučnici, meni ništa drugo ne pada na pamet sem da kontaktiraš Nešu Napijala i -ako je on saglasan, kao i prodavac- da odeš sa njim do prodavca da proverite zvučnike. Bolje da platiš honorar Neši za taj njegov trud nego da se ispucaš 1800€ za mačku u džaku.

Link to comment
Share on other sites

On 3.6.2018. at 23:39, Krnjevac said:

Razlike ima naravno.....u korist 385hpdB)..........sa tim drajverom u originalnoj varijanti slusao i bio svetlosnu godinu bolji od recimo brata Kingdoma 12:ph34r:

Podcenili ste kolega jedne odli;ne kutije, TANNOY KINGDOM 12, kada se poteraju sa adekvatnom aplifikacijom Ardeni joj nisu ni do kolena:D

Link to comment
Share on other sites

Izneo sam samo svoje misljenje i slusna iskustva koja sam stekao slusajuci ih.

Imao sam mnogo toga od zvučnika (B&W801F, Linn Isobarik, Quad ESL 63, Acoustat 3, ....... Tannoy Arden with HPD385).

Tannoy Arden sam zadržao najduže i njih se najčešće setim!

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Krnjevac said:

Izneo sam samo svoje misljenje i slusna iskustva koja sam stekao slusajuci ih,recite mi koja bi to po vama bila adekvatna amplifikacija  za njih?:ph34r:

Mene licno kada bi u pola noci probudili i pitali jel hoces Kingdoma ili Ardene na poklon ni sekundu se ne bih dvoumio

Kingdom traže mnoooogooooo struje da bi radili kako treba, znači neki ozbiljni monoblokovi:) Zanima me, sa kojim pojačalom je slušan Kingdom kada je tako loše radio?

Link to comment
Share on other sites

Sutra ako stignem uslikacu komentar u casopisu Hi fi choice recimo,slusao kod coveka koji ih poseduje sa mono blokovima sa 4 kt 90 po bloku u dva navrata dovoljno da steknem neki utisak,ne iznosim moje iskustvo kao nesto merodavno vec kako sam ja doziveo taj zvucnik a za mene je bio veliko razocaranje,sto se  zavrsne obrade tice i vizuelnog efekta tu nemam zamerke ali 6000 funti za takav zvuk :nono

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...