Veljko997

Problem s prijemom signala

Recommended Posts

44 minuta ranije, Veljko997 said:

To je ovaj deo napajanja sa slike? Moj prijatelj ima neka napajanja, provericemo sutra pa javljam da li je uspelo. Svakako, hvala na izdvojenom vremenu:)Hvataj.PNG.8ef36db4af2f08ec35cc0c03c975f077.PNG

Liči da jeste. NTC bih ja premostio, ne treba vam. Proverite instrumentom pre puštanja da nema kratkih spojeva.

Stavi neki osigurač na + vod od akumulatora do filtera. Recimo 16A za svaki slučaj za probu, posle može i jači. Pošto je filter iz PC napajanja slabašan ne pojačavajte puno samo utvrdite da radi i da su smetnje prestale. To nije trajno rešenje.

Nasao sam ovaj filter, pise da je 4A za 220V 50Hz. Da li je to to sto mi treba? Znaci, na ulaz filtera dovedem napon s akumulatora i masu sa sasije, a na izlaz povezem + i - na pojacalo?

IMG_20180615_111033.jpg

5 sati ranije, Veljko997 said:

U redu, hvala, uradicu sve tako pa cemo videti. Usput, nema potrebe za persiranjem, mladji sam:)

Nisam ti persirao, mislio sam na vas dvojicu, tebe i ortaka. ;)

33 minuta ranije, Veljko997 said:

Nasao sam ovaj filter, pise da je 4A za 220V 50Hz. Da li je to to sto mi treba? Znaci, na ulaz filtera dovedem napon s akumulatora i masu sa sasije, a na izlaz povezem + i - na pojacalo?

Tako je, imaš u nekom prethodnom postu objašnjenje. Ne zaboravi 10-16A osigurač u + vodu od akumulatora do tog filtera, za nedaj bože.

1 minut ranije, Veljko997 said:

Ne znam koliko godina imas ali mi po tvom iskustvu deluje da si stariji od mene. Ja imam 18 ali me dosta zanima elektronika i audio sistemi, pa volim da "cackam":-D

Moj sin ima 18 godina, sve ti je jasno. Tvoje interesovanje je svakako pozitivno.:bounce

:thumbsup2Hvala. ali nesto me buni. Posto su ovi filteri za 220V 4A, zar ne bi trebalo na 12V da provode jacu struju, ako se gledaju W? Koliko se razumem snaga na 220V je 880W, ako uzmem u obzir 12V onda je to 880W/12V i to dodje 73,3A. Je l kod filtera to drugacije?

29 minuta ranije, Veljko997 said:

:thumbsup2Hvala. ali nesto me buni. Posto su ovi filteri za 220V 4A, zar ne bi trebalo na 12V da provode jacu struju, ako se gledaju W? Koliko se razumem snaga na 220V je 880W, ako uzmem u obzir 12V onda je to 880W/12V i to dodje 73,3A. Je l kod filtera to drugacije?

Taj filter je za struju 4A, na 12V to ti je 48W. Ne sme da ide puno jača struja od 4A. Zato ti je ovaj za probu, ako uspe da smanji ili ukloni šum, onda ćemo već smisliti šta dalje,  nešto ovako recimo, nije preskupo.

https://www.ebay.com/itm/40-AMP-IN-LINE-ENGINE-NOISE-SUPPRESSOR-FILTER-12v-16v-/280658370283

46 minuta ranije, Veljko997 said:

Aha, kapiram. Koliko sam video, u Srbiji idu do 16A, nisam nasao jaci. Ako bas nema nigde jaci onda cu naruciti iz inostranstva.

Sa tim filterom iz PC-ja treba da dobiješ barem nekakav rezultat, da makar malo smanji šum i onda znaš u kom pravcu treba ići. Za DC treba samo jedan induktivitet i jedan kondenzator, taj filter što ti probaš je za naizmeničnu struju. Onaj od 40A mislim da je sasvim dovoljan za to tvoje pojačalo, ako ne lažu za struju.

Moj drugar narucuje neke stvarcice iz inostranstva, ima nalog i racun pa, ako bude trebalo, reci cu mu da poruci taj od 40A. Jedino sto treba dosta vremena dok stigne, mada mi nije nista bas hitno.

41 minuta ranije, Veljko997 said:

Moj drugar narucuje neke stvarcice iz inostranstva, ima nalog i racun pa, ako bude trebalo, reci cu mu da poruci taj od 40A. Jedino sto treba dosta vremena dok stigne, mada mi nije nista bas hitno.

Za naručivanje nema problema, ali ne isplati ti se ništa da dodatno plaćaš sem obične pošte, a to traje par nedelja. Bitno je da dobiješ bilo kakvu promenu ovom probom, pa ideš dalje.

Možeš da probaš i na napajanje za radio da ga staviš, ako ne pomogne na pojačalo.

Pogledao sam dva napajanja koja ima prijatelj ali nijedno nema EMI filter. Moje napajanje ima ali ne zelim da rastavljam pa cu pogledati da li mi moze neko dati da proverim. Svakako je kisa po ceo dan pa ne bih sada namestao.

1 sat ranije, Veljko997 said:

Pogledao sam dva napajanja koja ima prijatelj ali nijedno nema EMI filter. Moje napajanje ima ali ne zelim da rastavljam pa cu pogledati da li mi moze neko dati da proverim. Svakako je kisa po ceo dan pa ne bih sada namestao.

Danas je katastrofa u svakom pogledu, ko ne mora nek ne izlazi iz kuće.