Jump to content


Problem s prijemom signala


Veljko997

Recommended Posts

44 minuta ranije, Veljko997 said:

To je ovaj deo napajanja sa slike? Moj prijatelj ima neka napajanja, provericemo sutra pa javljam da li je uspelo. Svakako, hvala na izdvojenom vremenu:)Hvataj.PNG.8ef36db4af2f08ec35cc0c03c975f077.PNG

Liči da jeste. NTC bih ja premostio, ne treba vam. Proverite instrumentom pre puštanja da nema kratkih spojeva.

Stavi neki osigurač na + vod od akumulatora do filtera. Recimo 16A za svaki slučaj za probu, posle može i jači. Pošto je filter iz PC napajanja slabašan ne pojačavajte puno samo utvrdite da radi i da su smetnje prestale. To nije trajno rešenje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

33 minuta ranije, Veljko997 said:

Nasao sam ovaj filter, pise da je 4A za 220V 50Hz. Da li je to to sto mi treba? Znaci, na ulaz filtera dovedem napon s akumulatora i masu sa sasije, a na izlaz povezem + i - na pojacalo?

 

Tako je, imaš u nekom prethodnom postu objašnjenje. Ne zaboravi 10-16A osigurač u + vodu od akumulatora do tog filtera, za nedaj bože.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Veljko997 said:

Ne znam koliko godina imas ali mi po tvom iskustvu deluje da si stariji od mene. Ja imam 18 ali me dosta zanima elektronika i audio sistemi, pa volim da "cackam":-D

Moj sin ima 18 godina, sve ti je jasno. Tvoje interesovanje je svakako pozitivno.:bounce

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Veljko997 said:

:thumbsup2Hvala. ali nesto me buni. Posto su ovi filteri za 220V 4A, zar ne bi trebalo na 12V da provode jacu struju, ako se gledaju W? Koliko se razumem snaga na 220V je 880W, ako uzmem u obzir 12V onda je to 880W/12V i to dodje 73,3A. Je l kod filtera to drugacije?

Taj filter je za struju 4A, na 12V to ti je 48W. Ne sme da ide puno jača struja od 4A. Zato ti je ovaj za probu, ako uspe da smanji ili ukloni šum, onda ćemo već smisliti šta dalje,  nešto ovako recimo, nije preskupo.

https://www.ebay.com/itm/40-AMP-IN-LINE-ENGINE-NOISE-SUPPRESSOR-FILTER-12v-16v-/280658370283

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Veljko997 said:

Aha, kapiram. Koliko sam video, u Srbiji idu do 16A, nisam nasao jaci. Ako bas nema nigde jaci onda cu naruciti iz inostranstva.

Sa tim filterom iz PC-ja treba da dobiješ barem nekakav rezultat, da makar malo smanji šum i onda znaš u kom pravcu treba ići. Za DC treba samo jedan induktivitet i jedan kondenzator, taj filter što ti probaš je za naizmeničnu struju. Onaj od 40A mislim da je sasvim dovoljan za to tvoje pojačalo, ako ne lažu za struju.

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, Veljko997 said:

Moj drugar narucuje neke stvarcice iz inostranstva, ima nalog i racun pa, ako bude trebalo, reci cu mu da poruci taj od 40A. Jedino sto treba dosta vremena dok stigne, mada mi nije nista bas hitno.

Za naručivanje nema problema, ali ne isplati ti se ništa da dodatno plaćaš sem obične pošte, a to traje par nedelja. Bitno je da dobiješ bilo kakvu promenu ovom probom, pa ideš dalje.

Možeš da probaš i na napajanje za radio da ga staviš, ako ne pomogne na pojačalo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Veljko997 said:

Pogledao sam dva napajanja koja ima prijatelj ali nijedno nema EMI filter. Moje napajanje ima ali ne zelim da rastavljam pa cu pogledati da li mi moze neko dati da proverim. Svakako je kisa po ceo dan pa ne bih sada namestao.

Danas je katastrofa u svakom pogledu, ko ne mora nek ne izlazi iz kuće.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam zaboravio ovu temu, samo nisam nikako uspevao da nadjem filter za sum. Nasao sam ga na starom bojleru koji je funkcionalan i dalje i trpi 16A na 250V. Povezao sam ga na kabl od pojacala i nije bilo efekta, kao ni na napajanju radija, suste neke stanice kao i pre. Da li mozda postoji jos neka opcija za resavanje ovog problema?

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Veljko997 said:

Nisam zaboravio ovu temu, samo nisam nikako uspevao da nadjem filter za sum. Nasao sam ga na starom bojleru koji je funkcionalan i dalje i trpi 16A na 250V. Povezao sam ga na kabl od pojacala i nije bilo efekta, kao ni na napajanju radija, suste neke stanice kao i pre. Da li mozda postoji jos neka opcija za resavanje ovog problema?

Otkud filter na bojleru, tu radio smetnji nema? Daj sliku da vidimo šta je to.

Link to comment
Share on other sites

Sad sam potrazio na internetu detalje o tom delu elektronike posto ne mogu da posaljem sliku zbog velicine. Ipak se ne radi o filteru kako sam prvo procitao na jednom mestu. Nasao je moj prijatelj staro napajanje sa EMI filterom pa cu probati iz njega da izvadim i testiram. Verovatno cu sutra uzeti napajanje pa cu odmah i javiti sta je bilo.

Inace, video sam na oglasima EMI filter za trofaznu struju do 30A. U slucaju da se pokaze kao resenje problema, da li bi odgovaralo da taj stavim taj u auto? 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Veljko997 said:

Sad sam potrazio na internetu detalje o tom delu elektronike posto ne mogu da posaljem sliku zbog velicine. Ipak se ne radi o filteru kako sam prvo procitao na jednom mestu. Nasao je moj prijatelj staro napajanje sa EMI filterom pa cu probati iz njega da izvadim i testiram. Verovatno cu sutra uzeti napajanje pa cu odmah i javiti sta je bilo.

Inace, video sam na oglasima EMI filter za trofaznu struju do 30A. U slucaju da se pokaze kao resenje problema, da li bi odgovaralo da taj stavim taj u auto? 

Znaš šta, imam nekih kalemova negde u nekoj kutiji namotanih za zvučnike kad sam davno nešto isprobavao, samo da ih nađem da vidim koje su vrednosti. Dodam jedan motorrun kondenzator da bude LC filter i dam ti da probaš, ali da mi vratiš jer  nisu trajno rešenje (pretanka je žica za tvoje pojačalo). Ako to ne pomogne onda nemam više ideja

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Veljko997 said:

Hajde prvo cu da probam sa tim filterom iz napajanja pa cemo videti sta posle.

Probaj,  uvek mogu da namotam kalem (induktivitet) od neke debele žice, imam motalicu, imam i puno kondenzatora.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...