Jump to content


Marantz PM 7005


Aoxomoxoa

Recommended Posts

U potrazi za pojacalom koje ce pogoniti zvucnike Harbeth P3ers,izguglao sam dosta predloga,a dilema je ostala.Prelomio sam da pojacalo ne bude vintage,vec pet do deset godina staro.

Budzet je oko 500e,za polovno.Pojacala koja sam uzeo u obzir su: Rega Elex-R,Naim nait 5i i Marantz PM7005.

Rega ima dobar phono ulaz,Marantz ga ima  a Naim nema.Marantz ima i ugradjen DAC.

Po izlozenom,prednost bih dao Marantzu.Pa ipak,odlucujuci faktor ce biti kvalitet zvuka.

Znam da je prosto nemoguce da je neko imao sva tri pojacala na slusanju,pa ipak...

Link to comment
Share on other sites

 Ja sam slusao Marantz i Naim - i meni je Naim bio bolji. Nait 5i fali malo basa i mozda malo vazduha i detalja u visokima, ali u poredjenju sa njim meni Marantz kao da ima parce tkanine preko zvuka. Ne debele, ali ipak. Marantz je nesto topliji ali meni jednostavno fali detalja i zvuk je nesto sporiji, nema tu ritmicnost. 

 Takodje, uz one Harbeth kutije koje sam cuo, a mislim da je i ova medju njima, meni bi Naim bolje legao. 

 E sad, gramofonsko... Meni je StageLine dobar, ali, prvo ja ga napajam sa Nait XS, a onda i Nait napajam sa FlatCap-a. :) Ti bi za StageLine mogao da uzmes neki *Cap (mozda i Teddy), ali to je onda phono sekcija koja je, po meni, vredna i boljeg pojacala. Ili, naravno, neko drugo phono pojacalo. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...