Jump to content


Pomoc oko reparacije i kompletiranja starog Pioneer sistema


Recommended Posts

Postovani forumasi,

molim za pomoc oko svojih nedoumica.
Pre nekoliko dana sam na poklon dobio jedan stari Pioneer muzicki stub/sistem. U pitanju je Pioneer DC-100Z + Pioneer TX-100ZL + Pioneer PL-200Z, u kompletu sa njegovom originalnom vitrinom.
Dobio sam isti bez zvucnika.
Ovo mi je prvi ovakav stub u zivotu....moj otac je imao jedan Philips-ov i to je jedino sto sam od audio opreme ikad imao. Pre svega meni je ovo potrebno zbog gramofona...posto mi je otac usadio ljubav prema vinilu.
Pomenuti audio sistem je prilicno zapusten....verovatno nije radio godinama. Primetio sam da su mu gotovo svi remeni popucali od starosti.....i na gramofonu i na kasetama... E sad imam par nedoumica.

Probao sam da ukljucim radio preko slusalica i on funkcionise sa dosta pucketanja....verovatno se je uvukla prasina u potenciometre i jack-ove...
Kad se isti ukljuci odmah se automatski ukljuce i stalno rade elektro motori i na kasetama i na gramofonu. Da li je to normalno u slucaju da su remenici/gumice pokidane?
Ja bih zeleo da ga repariram i da ga kompletiram. Sad ovo sa reparacijom valjda ce biti dovoljno da nabavim gumice/remenike, da procistim sve ostalo, i podmazem sve obrtne delove. Da i gramofonska igla je polomljena.
Gde preporucujete da nabavim remenike/gumice?

Cime se podmazuju obrtni delovi?
Kupio bih zvucnike otprilike iz tog perioda (mislim da je stub iz 1984), mozda preko nasih sajtova za polovne stvari. Ali nemam pojma koje trebam juriti? U uputstvu za DC-100Z kaze:

"Continuous Power Output
40 to 20000Hz        25w + 25w    8 oma
1kHz                32w + 32w    8 oma"

Dok na samom uredjaju pozadi pise da je moguce prikljuciti zvucnike od 6 do 16 oma...

Unapred zahvalan...

Link to comment
Share on other sites

Remenice možeš da nabaviš na više mesta npr.

Silken u Balkanskoj, ja nabavio sebi kaiš za gramofon kod njih. Cena izrazito prikladna.

Beli electronic u Vojislava Ilića kod ATŠ-a

Za Kelco na Bulevaru nisam siguran ali proveri.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...