Jump to content


Pojacalo za Canton Karat 30


Kapone

Recommended Posts

Hvala vam obojici na savetima! Zakazacu probu sa mojim kutijama, pa cu proveriti odmah i kakvo je stanje sa kondovima. Ako nisu menjani, mozda spustim cenu za koji evro...

Kako izgledaju fabricki kondovi, tj. kako da prepoznam da su fabricki ili da su menjani?

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Kapone said:

Kako izgledaju fabricki kondovi, tj. kako da prepoznam da su fabricki ili da su menjani?

Prepoznaju se tako što su naduveni. :D

Šalim se, nisu svi, ali treba promeniti. Odneseš kod majstora da pogleda, on će prepoznati, premeriti.

Ovako izgledaju:

post-34688-0-06565800-1450517673.jpeg.d4c48736022f5d1f24ea126129bf62d7.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dobra je ta cena za HK 680,ja sam moj pre cetiri godine platio mnogo vise...Kao korisnik vec cetri godine, prvo sa infinitijem rs 4000 pa sa JBL-om 4311, apsolutno se slazem ca Spachekom, izuzetno jako,povucena sredina,jak bas...Mislim da bi sa kantonima dobro radilo, slusao sam ga sa komsijinim elac floorstanderima i radilo je to super...Trenutno ga u zadnje vreme bas slabo koristim jer sam nabavio gramofon a on nema phono sekciju (dodatno se kupovala) Inace, uporedjivao sam ga sa hk 655 i mislim da je iako slabiji, 655 bolji...

Link to comment
Share on other sites

Sve je stvar ukusa. Meni 680 lepše svira od 6500. Jači je ,mlađi,nema zezanja sa selektorima,ne krcka,ne šuška. Pojačalo svira-rastura a imam i fono sekciju. Nikakve rupe na srednjim tonovima ja ne osećam. Kondovi nisu menjani a nisu ni naduveni.Pokreće veoma zahtevne kutije i ja sam prezadovoljan.Svakom bih preporučio to pojačalo.

A što se tiče tvojih Canton-a,mislim takođe da je 6500 odličan izbor. A i zašto da daš 200 ili više kad možeš i sa 100 eura da rešiš problem.

Link to comment
Share on other sites

Drustvo, kupljen je harman!!

Definitivno se slaze sa cantonom, bass je neverovatan, a sveukupno je prilicno linearno, bar sam ja stekao takav utisak. Krajnji rezultat je prijatan i ako smem reci neutralan zvuk, otvoren sa dosta detalja.

Sad mi jos samo preostaje da nabavim neki dac, sutra pravim stalke za zvucnike...

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Kapone said:

Drustvo, kupljen je harman!!

Definitivno se slaze sa cantonom, bass je neverovatan, a sveukupno je prilicno linearno, bar sam ja stekao takav utisak. Krajnji rezultat je prijatan i ako smem reci neutralan zvuk, otvoren sa dosta detalja.

Sad mi jos samo preostaje da nabavim neki dac, sutra pravim stalke za zvucnike...

"Pa,reko sam. "

:D

Link to comment
Share on other sites

Cestitam u zdravlju da te sluzi ! Kazem ti ja da se Harman i Canton odlicno slazu jer traze strujno potentna pojacala.  Drago mi je da si poslusao savet. Bices prezadovoljan ne zamara na duze slusanje . Kod mene HK 6550 svira sa Canton Ergo 80 DC to je sto kazu melem za usi. Uzivaj ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...