Jump to content


Da li kupovati Blu Ray rezač ili ne?


Recommended Posts

Razmišljam već neko vreme o kupovini Blu Ray rezača međutim pošto je sada 2018 imam utisak da je disk kao medij prevaziđen i ne znam da li se uopšte isplati kupovati taj rezač ili ne?
Inače trenutni DVD rezač koristim samo za rezanje diskova zbog slušanje muzike u kolima, pošto sam audiofil sve pesme režem iz flac u audio CD.
Možda je bolje za taj novac kupiti hard disk od 3 TB pošto mi je on potrebniji?

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, Spachek said:

Jos bolja varijanta. Moze i samo rack pa hdd po zelji, izadje jeftinije

Moja iskustva su pokazala da rack tako može da u.ere podatke da je to glavobolja za plakanje.

Eksterni hdd daleko je pouzdaniji. 

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, HMrules said:

Super, onda bi meni odgovarao bez napajanja.
Nadam se da ti HDD-ovi imaju vek trajanja kao i interni HDD-ovi.

Ne brini, imam ih nekoliko, godinama unazad ni najmanji problem (pričam o WD eksternim diskovima, nekada se zvao passport, sada portable)

Link to comment
Share on other sites

Ima i za to resenje - Anti-shock. Od tri iz ove klase, http://www.racunari.net/detalji/index.php?kompo=0604102540&k=06

jedan je pokojni, dva rade. Doduse, taj sto je pokojni je poklonjen,  novi vlasnik se prema njemu odnosio kranje bahato, pa je mukica... manjkao :)

Ako nemas nameru da nosis sa sobom stalno externi disk, onda nema rezona da izbegavas ove vece sa napajanjem jer... dosta su stabilniji u radu. Njih imam dva komada, oba WD i prvi od 1.5TB radi vise od 6 godina NON STOP, dok sam ovaj gore linkovani od 3TB uzeo prosle godine. I on je NON STOP u funkciji... tako da mogu samo da prenesem pozitivne utiske.

E sad, sta je jos bitno... meni su ovi ''mali'' USB diskovi pravili problem na risiveru, jer... ili ga ne procita, ili mu treba vise od 2 minuta da ga prepozna. Nije mi dugo trebalo da skacim da je problem u manjku struje, pa je ovaj golemi sa napajanjem resio problem, i sada risiver potrosi par sekundi po ukljucivanju da iscita sadrzaj... koji nije mali.

Ne znam kakva ti je koncepcija i u koju svrhu ga uzimas, ali nije zgoreg da imas u vidu i ovo sa napajanjem.

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, siroma said:

Nakovanj nije:order

 

Drugaru pao sa kauča na tepih. Meko prizemljenje, 30-35 cm visine.

Mrtav.

:o

Meni dva puta pao hard u radu na parket, sa visine 50 cm, preživeo oba puta ...

3.5 inčni, standardni za kućište, jer sam izveo kablove napolje za lakše rukovanje  :)

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, siroma said:

Nakovanj nije:order

 

Drugaru pao sa kauča na tepih. Meko prizemljenje, 30-35 cm visine.

Mrtav.

:o

To sa padanjem HDD na pod ti je čisto digitalna stvar, neki posle toga promene stanje na 0 neki ostanu na 1. :bacanje

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 28.5.2018. at 9:07, HMrules said:

Super, onda bi meni odgovarao bez napajanja.
Nadam se da ti HDD-ovi imaju vek trajanja kao i interni HDD-ovi.

hoce sustinski su isti hardiskovi. Moze da se uzme sada i ssd. On sigurno nece imati problema ako ne radis stalno pisi brisi. 
Mehanicki hardiskovi su ti u sustini metalni cdovi, ono sto moze da se pokvari jeste glava koja ih okrece ali metalna ploca kada na nju "nasnimis" ne moze da se pokvari.

Vazna stvar koju retko ko ovde pominje - hardiskove sto dalje od zvucnika. 
Magneti iz zvucnika mogu da zeznu hdd. 

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam HDD ali interni Toshiba od 3TB, ipak mi se bolje isplatila ta varijanta.

Što se tiče rezača trenutni LG DVD rezač je pri kraju posle 8 godina koriščenja, loše čita diskove, jedva sam narezao danas audio CD, zato sam naručio Lite-On iHAS122 DVD rezač, pošto režem često muziku za auto moram imati rezač, dvoumio sam se između njega i LG GH24NSD1, međutim pošto je trenutni rezač na kompu LG odlučio sam se za Lite-On, jedina razlika osim cene koju sam primetio je da Lite-On ima keš 2MB a LG 512KB, sada ne znam koja je tačno prednost toga što je veći keš.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...