Jump to content


Lapp kabel


Stole

Recommended Posts

 Moje iskustvo je da je to dobar oklopljen strujni kabl. Ako imas probleme sa EMI zagadjenjem, pomoci ce. Ako imas los kabl, isto ce pomoci. Ja sam ga koristio i kao kabl za napajanje strujne letve i ukopan u zidu or razvodne table do uticnice i razlika je bila cujna, pre svega u boljoj definiciji i "crnjoj" pozadini. 

 Nisam primtio da ima bilo kakav uticaj na bilo koji opseg, ukljucujuci i bas. Ako je sistem do tad imao problema sa strujom dobar strujni kabl moze da pomogne pre svega omogucavajuci pojacalu rasterecenije radi, sto se najvise cuje tamo gde treba vise energije - u nizim tonovima.

 Ali, cisto moja 0.02 EUR,  nijedan strujni kabl nece popraviti nesto cega nema u sistemu. 

Link to comment
Share on other sites

Zvuk Lapp kabla me dosta podseća ma zvuk Schurter SMD-FST osigurača koje sam nedavno probao.

Svetao i dinamičan, ali bez ikakve muzikalnosti. Zapravo mislim da su malo i ispupčeni u srednjem opsegu. Izuzetno zamorni.

Složio bi se sa siromahom da je to ipak za budžet sisteme, za nekog ko tek počinje da istražuje i ne želi dublje da ide.

Mislim da taj kabl, baš kao i osigurač, nije namenjen za audio tehniku.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Stole said:

Narucio sam lap kabel, da li zaista daje dobar i jasan zvuk i bass, mnogi pricaju da je tako, da li ima neko iskustva s tim kablom? Pozz

Širm uzemljuješ samo na strani šuko utikača. Na strani uređaja neka ne bude vezan (sve jedno da li ideš na IEC utikač ili direktno u uređaj), odseci koliko god možeš žičica od širma do izolacije kabla i izoluj ostatke širma komadom termo bužira. Bolje će da svira od običnog kabla svakako, ali nije nebo i zemlja. Ja sam za probu koristio LIYCY 3x1,5mm2 Zaječarski, dok ne dođe nešto bolje.

http://www.hifi-advice.com/Lapp-cables-sound-all-alike-review.html.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vdzele said:

Zvuk Lapp kabla me dosta podseća ma zvuk Schurter SMD-FST osigurača koje sam nedavno probao.

Svetao i dinamičan, ali bez ikakve muzikalnosti. Zapravo mislim da su malo i ispupčeni u srednjem opsegu. Izuzetno zamorni.

Složio bi se sa siromahom da je to ipak za budžet sisteme, za nekog ko tek počinje da istražuje i ne želi dublje da ide.

Mislim da taj kabl, baš kao i osigurač, nije namenjen za audio tehniku.

Kod mene se pokazalo bolje od običnog. Poziv na slušanje i dalje važi.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je uradio odličan posao kao produžni kabl. 5m kabla sa strujnom letvom je donelo odlične rezultate, sistem mi je živnuo. Pretpostavljam da je očistio loše uticaje... To je već za stručnije od mene, ja samo pričam šta čujem...

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Somi said:

http://www.moxtone.com/O_napajanju_audio_uredjaja.htm

Nešto o uzemljenju audio uređaja korisno. Po ovim tvrdnjama čak je i preporučljivo uzemljiti uređaje koji imaju taj sistem nezatvorene petlje masa. Ispravka je uvek dobrodosla ako gresim.

Postoji  više načina da kućište svakog uređaja bude uzemljeno direktno (znači na kućno uzemljenje preko šuko utikača) a sva elektronika unutra indirektno na kućište preko NTC, četiri diode, R i C. Na taj način sve je bezbedno za upotrebu i nema petlji uzemljenja odnosno bruma. Obratiti pažnju kad se priključuje PC na audio sistem pošto je on obično uzemljen direktno i može se pojaviti brum zbog petlje uzemljenja ako je još neki uređaj direktno uzemljen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...