Jump to content


Rohde & Schwarz


Borko

Recommended Posts

Ne znam da li postoji tema za vintage FM tunere, pa ako ima neka je Willi premesti.

Kao veliki ljubitelj FM tunera i radia uopšte sa zadovoljstvom sam pročitao Willlijev tekst o Marantzu 10 B  u poslednjem broju Hi-Files-a. Međutim, skupljajući podatke o starim FM tunerima nailazio sam na uređaje ove nemačke škole. Na primer uređaj sa slike iz priloga ili poznatiji EU 6201. Jesu li to samo profesionalni uređaji za radio stanice ili se koriste i kao hi-fi tuneri ? Voleo bih da znam nešto više o ovoj firmi ?

Vrlo interesantan link o opremi ljubitelja FM tunera:

http://www.goodsoundclub.com/Playback/MyPlayback.aspx

 

 

rs-tim-002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rohde&Schwartz EU6201 je FM prijemnik namenjen za repetitore. Njegova svrha je da odabranu FM stanicu prima i dalje emituje s odabranim parametrima. On u suštini nije kompletan radio prijemnik jer mu nedostaju dekoder i audio sekcija, dakle nema audio izlaze već samo prima i dalje šalje u postrojenje repetitora složeni (multipleksirani) FM signal. Ali je, kao i svaki uređaj ove firme, vrh profesionalne i studijske tehnike.  

Link to comment
Share on other sites

 

3 sati ranije, Willi Studer said:

Rohde&Schwartz EU6201 je FM prijemnik namenjen za repetitore. Njegova svrha je da odabranu FM stanicu prima i dalje emituje s odabranim parametrima. On u suštini nije kompletan radio prijemnik jer mu nedostaju dekoder i audio sekcija, dakle nema audio izlaze već samo prima i dalje šalje u postrojenje repetitora složeni (multipleksirani) FM signal. Ali je, kao i svaki uređaj ove firme, vrh profesionalne i studijske tehnike.  

Postoji stereo dekoder za njega (sliika u attachmentu), a u linku koji sam postavio, pri samom dnu strane, čovek koji ga ima (sa dekoderom) koristi ga kao svaki FM tuner. Inače sad sam tek video, EU 6201 je "relay receiver", tačno kako kažeš.

Rohde_Schwarz.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...