Recommended Posts

Pozdrav svima a posebno Willi!

Stigao komplet Revox ali mi na B261 signal strength stalno stoji na nuli. Zakacio sam T antenu onu sobnu. Jel to tako treba? 

IMG_6704.JPG

IMG_6705.JPG

13 minuta ranije, Willi Studer said:

Signal strength treba da pokazuje jačinu signala. Da li uređaj ima prijem, hvata stanice?

Hvata ali ne pokazuje nista. Hvata 202, RBGD1, RBGD2 i par lokalnih stanica. Non stop je na nuli. :/

5 minuta ranije, picturesd said:

Hvata ali ne pokazuje nista. Hvata 202, RBGD1, RBGD2 i par lokalnih stanica. Non stop je na nuli. :/

Mozda ima veze sa sijalicama koje osvetljavaju display. Kupio sam ih preko ebaya po vasoj preporuci Willi i cekam da stignu. 

Da bi uhvatio više stanica sa tom antenom, spusti potenciometar STATION THRESHOLD na nulu. Indikator nema veze sa sijalicama. On je vezan za IF stepen i za procesorsku ploču. Da li kazaljka za biranje stanica radi levo-desno pri promeni frekvencije?

EDIT: jel radi stereo prijem?

5 minuta ranije, Willi Studer said:

Da bi uhvatio više stanica sa tom antenom, spusti potenciometar STATION THRESHOLD na nulu. Indikator nema veze sa sijalicama. On je vezan za IF stepen i za procesorsku ploču. Da li kazaljka za biranje stanica radi levo-desno pri promeni frekvencije?

EDIT: jel radi stereo prijem?

Radi kazaljka koja je desno od signal strength kazaljke. Radi stereo prijem. Probao i sa STATION TRESHOLD na nulu kao i TRESHOLD STEREO. Samo kazaljka signal strength ne radi. E sad, ja sam ga pre ukljucivanja otvarao da vidim gde su mu lezista za sijalice pa se bojim da nisam onaj limeni poklopac na sijalicama kad sam vracao mozda ukljestio nesto sa njime.

5 minuta ranije, Willi Studer said:

Ne verujem. Vodovi za taj indikator idu dosta ispod limenog poklopca. Ništa, treba ispitati indikator pa redom.

Jel moguce da mi je losa antena? Mozda antena ima prekid negde od onog chincha sto ide u tuner pa dalje ka kablovima. 

34 minuta ranije, Willi Studer said:

Antena je svakako loša ali indikator mora da pokaže neki signal i kada se zabode prst umesto antene.

Proradil je skala SIGNAL STRENGTH. Promenio sam lokaciju tuneru, otvorio ga, pregledao, ponovo skinuo limeni poklopac i vratio i proradila je. Ono sto sam primetio je da su se kablovi odmah iza uticnice za antenu, iznutra dodirivali pa sam ih malo razdvojio. Izgleda da je tu bio problem. Hvala na pomoci svakako dragi Willi. Uspeli smo. :)