Jump to content


Sonic Frontiers Anthem CD1 - Pomoc


daki82

Recommended Posts

Pozdrav! 

Posedujem Anthem CD1 pooooduze vreme i pre par godina je poceo dosta lose da cita rezane diskove i ostecenije originale. Posto se nikad nisam igrao sa podesavanjima lasera i slicno, odneo sam ga u obliznji AV servis na cescenje. To mu je pomoglo donekle i narednih godinu dana je radio solidno. Nakon toga je poceo da se ponasa jos gore, a ja sam vecinom presao na digitalne fajlove, pa ga nisam slusao neko vreme. E sad, posto se meni njegov zvuk dopada i lepo mi se uklopio u ostatak sistema, ja bih voleo da ga sredim. 

Krenuo sam tako sto sam saznao koji je mehanizam u njemu, ali je to stari Sony-jev charger mehanizam sa 6 diskova i nemoguce ga je naci nigde, osim da se rasturi jedan stari model Rotel-a sa kraja devedesetih, sto mi opet ne garantuje da ce laser u njemu biti dobar.

Posto Sonic Frontiers-a vise nema, iskopao sam podatak da njihov nekadasnji glavni inzenjer ima svoju firmu za audio rezervne delove i kontaktirao sam ga. On je pronasao koji je sam laser pick na tom mehanizmu i nasao mi originalni deo, koji treba da mi stigne ovih dana iz Kanade (koliko ce zaglaviti na carini to ni Bog ne zna). 

E sad, pitanje je, posto su mi oni rekli da je menjanje lasera na multi disk mehanizmu poprilicno komplikovano, ko bi to mogao kod nas da mi redovno uradi, kao i da posle taj laser ispodesava, proveri ostatak elektrolita i lampu u tom plejeru? Znaci, ne planiram nikakav huge upgrade, ali menjanje lasera i potrebnih elektrolita pod obavezno, plus ako treba gumice na samom transportu. A sa lampama se mogu i sam pozabaviti... Imam solidan izvor lampi i gde da ih testiram, ako sve ostalo radi kako treba.

Iz Subotice sam, ali cesto sam u Novom Sadu ili Beogradu, tako da mi nije problem da ga ponesem bilo gde. Bitno mi je samo da mi to neko normalno uradi i naravno, da me ta usluga ne kosta skuplje nego novi plejer.

 

Hvala unapred. Svaki predlog je dobrodosao. 

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, daki82 said:

E sad, pitanje je, posto su mi oni rekli da je menjanje lasera na multi disk mehanizmu poprilicno komplikovano

Стварно редак ласер а ознака је KSK-2000A, искрен да будем никада чуо за њега али мислим да је сам пикап генеречки а носач и окружење јединствено.

Ти сви чејнџер механизми су веома компликовани за расклапање а такође и склапање но не и немогуће.

То што што свира тј. репродукује добро по мени треба приписати легендарном PCM1702  :wub: и то два пута.

Чуди ме да си уопште негде нашао ласер да пазариш

 

Link to comment
Share on other sites

Mehanizam jeste redak, ali je sam laser lako nabavljiv, ako se dobro sećam radi se o Sony KSS-213. Isti takav plejer imam skoro 20 godina, ali ga koriste moji klinci, pa ne mogu da proverim tačnu oznaku, uglavnom, ni zamena lasera nije neka nauka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...