Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

1 sat ranije, RingeRaja said:

Meni je Tidal otkrovenje, što ga duže slušam sve sam ubeđeniji da mi je to najboljih 500 kinti mesečno koje sam u životu dao za HiFi.

CDP sve ređe uključujem, ali vinila se ne odričem, to je posebna stvar.

ajd,pitam samo,Metallica Black za 120 eura?...nisam promasio..120 evrona,ne treba mi imam,kupio pre par godina za 20(dvadeset),americko izdanje...ECM/Codona 1=40 eura..i tata bi sine,al mrsh bre tamo,okle si dosho....slusat cu dalje na CD....

B)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Цене винила су генерално скочиле. Са друге стране. није лако наћи очуване виниле, а са домаћим продавцима је највећи проблем што реално немамо појма шта долази под етикетама "плоча 4 - ".

 Могу да буду неки изгребани винили који нису баш у добром стању.

 Mint стања се свакако ретко налазе, али то не оправдава астрономске цене.

 Мада, са друге стране, људи би хтели да купе плочу која је ретка за мале паре.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oprezno sa ovim prodavcem https://www.limundo.com/Clan/Poptops/SpisakAukcija . Fotografije ploče veoma mutne, ocena 5-. U paketu, sa kupljenom pločom, još jedna na poklon. Lepo. Međutim ploča ima oštećenje na prvoj pesmi, koje se i vidi i čuje, čak par puta i preskoči na tom mestu. Ostatak ploče je odličan i vilzuelno i zvučno, ali ipak mi se čini da se radi o neiskrenosti, a ne o previdu. Gratis ploču nisam isprobao.

Burdon.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, ketklou said:

Omot ofucan, vidljiv prsten, izubijani coskovi, natucena rikna - OMOT PET MINUS !!!!????

Pa samo ne pise koliki je minus...-1, -2  sto rece Nada Macura obucite se slojevito,i zakopcajte po zelji prodavaca na ledja :D:D:D  Dzaba sikiracija momci,odete na berzu pregledate svojim ocima 20-30000 ploca i svakako ne odaberemo  ni promil interesantnog,oglas prihvatite kao cistu lutriju.Taki pos'o,rizican,a teren klizav... 

Nego odvedem ti ja u petak gospodju na najlon(lokalni buvljak),tamo se inace oblace mnoge zene audifila :lol: ,stalno slusam kako ima tamo ploca,a ovo mi drugi put da to i proverim.Dovatim jednu kutiju ploca ,a ploce sveze oprane - omoti nisu stigli ni da se osuse :lol: ,potpuno natopljeni,okrenu mi se stomak u momentu...tako da eto ima i vrlo pedantnih prodavaca ploca koji i omote peru.Zaboravio nesto da pitam cenu .

Bilo je i dosta klasike u "suvom stanju"  tako da ko voli ima  da se prekopava i birka na tu temu.Koliko sam video brzinski jer nisam musterija, verujem da ima tamo mozda i neslusanog.Nemam bas stomak za takva mesta,malo sam gadljiv na prljavstinu,al nije to nista prema tome kad naletim na bunt nemackih slagera.Verujem da trgovci plocama redovno obilaze buvljake pa pravac na KP i berze,a mi zamisljamo kako im stojalo u licnoj kolekciji u celofanima...

Link to comment
Share on other sites

RingeRaja, ne cudimo se, cak naprotiv.... Ovde se ne radi o nepismenosti i pokvarenosti nego o bezobrazluku...

Doticni zatrpava KP bukvalno stotinama ploca i razumljivo je da ne moze svaku da stavi na gramofon, ali, brate, ono sto se golim okom vidi, makar to da napise... 

Cisti APP, pa ko se navata....

I apstrahovacemo to da doticni vec 5 godina ne razlikuje jedninu od mnozine :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Citam komentare za ocenjivanje ploca, hteo sam da kupim plocu od coveka i on trazi 30% vecu cenu od discogsa, ja mu kazem cu da narucim sa disgosa, a on odgovara:

“ti ako hoces da ustedis 1000 din ti kupi na discosu,ja licno preko discosa ne bi kupio nista jos manje plocu jer i u radnji zna da proizvod ima manu a kamoli negde s druge strane sveta....tvoj izbor”

Elem, bio sam u madridu i naletim na neku old skul radnju sa plocama i nahvatam recimo :
South of heaven u celofanu, prvi pres, znaci stojao je u radnji jedno 30 godina... e to je mint, a ne ovo sto nasi valjaju... kupio sam 30ak ploca od domacih prodavaca, ako su 3 bile u stanju kao sto su opisane ...

Znaci nikad vise.

Stiglo mi iz engleske 100ak ploca, nisam mogao da se nacudim kako ljudi cuvaju ploce i u kakvom stanju su dosle. A retko koja je imala vg+/nm oznaku!




Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2019 at 3:08 PM, ketklou said:

Sad je vec i zvanicno... Bidovali su sve sami preprodavci.

Pobedio je nama dragi Bakeja. Znaci, mozemo ocekivati na kupindu za 300 evra:D

 

image.thumb.png.876d6761c35f1cb1fbf3fcbe8b73c2bb.png

Тржишна цена Битлса је шипак. На Discogs наше верзије нико живи неће да купи, ил дају неке смешне паре за то. Ако неко баш хоће да плати нечије нереалне цене, онда ајде. Овај албум је заиста реткост у оваквом стању, на Discogs може да се нађе или само књига или само плоча, али реално, пуно среће сваком ко покуша да ово продаје за 300 евра.

Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2019 at 5:55 AM, kurgan999 said:

Citam komentare za ocenjivanje ploca, hteo sam da kupim plocu od coveka i on trazi 30% vecu cenu od discogsa, ja mu kazem cu da narucim sa disgosa, a on odgovara:

“ti ako hoces da ustedis 1000 din ti kupi na discosu,ja licno preko discosa ne bi kupio nista jos manje plocu jer i u radnji zna da proizvod ima manu a kamoli negde s druge strane sveta....tvoj izbor”

Elem, bio sam u madridu i naletim na neku old skul radnju sa plocama i nahvatam recimo :
South of heaven u celofanu, prvi pres, znaci stojao je u radnji jedno 30 godina... e to je mint, a ne ovo sto nasi valjaju... kupio sam 30ak ploca od domacih prodavaca, ako su 3 bile u stanju kao sto su opisane ...

Znaci nikad vise.

Stiglo mi iz engleske 100ak ploca, nisam mogao da se nacudim kako ljudi cuvaju ploce i u kakvom stanju su dosle. A retko koja je imala vg+/nm oznaku!




Sent from my iPhone using Tapatalk

Знаш у чему је проблем - добри продавци у свету немају увек добар квалитет. Него ти човек лепо каже - плоча ти се "не свиђа" (читај - продаје VG или VG+ као NM), лепо шаљи назад, о свом трошку, а он ће ти вратити паре за поштарину. Или делимична рефундација. Са странцима увек можеш да се договориш. Што се наших тиче све зависи од продавца до продавца. Има и неких продаваца да хоће да ти пошаљу аудио узорак од албума који се продаје.

 Ја сам имао одлична искуства са куповином са Discogs, a и са нашим продавцима, веома добра искуства. Свакако да је било "mint" плоча која су захтевала одређено прање и сређивање, али макар су били минт после прања, да не будем на крај срца.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 17.5.2019. at 16:04, CA-RIA said:

Знаш у чему је проблем - добри продавци у свету немају увек добар квалитет. Него ти човек лепо каже - плоча ти се "не свиђа" (читај - продаје VG или VG+ као NM), лепо шаљи назад, о свом трошку, а он ће ти вратити паре за поштарину. Или делимична рефундација. Са странцима увек можеш да се договориш. Што се наших тиче све зависи од продавца до продавца. Има и неких продаваца да хоће да ти пошаљу аудио узорак од албума који се продаје.

 Ја сам имао одлична искуства са куповином са Discogs, a и са нашим продавцима, веома добра искуства. Свакако да је било "mint" плоча која су захтевала одређено прање и сређивање, али макар су били минт после прања, да не будем на крај срца.

Znate li sta je uopšte ''mint''

 

Link to comment
Share on other sites

Mint novo u celofanu,neotvoreno.Near mint otvoreno pa bez tragova korisćenja...dakle to sto se kod nas prodaje pod mint uglavnom ni Very good ne zasluzuje...

To sto neko dozvoljava da se za 5g star auto napise Nov ne mora da znaci da i nama ulaze prevarantski izrazi iz oglasa u recnik.

@dr fala na pojasnjenju :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, violent femmes said:

Zapakovan album nije MINT ,vec SEALED ni vi ne baratate gradacijom vinyla a ucite druge.

Mint je i koriscena ploca ali u perfektno ocuvanom stanju.

Nemam nameru da se svađam. Mint svakako nije korisćena ploca.Ravnam se prema discogsu.Mint je najbolje stanje,a sealed na discogsu ne postoji.Postoje i nove ploče koje nisu iz raznoraznih razloga Sealed.Screenshoot je sa discogs sajta

wp_ss_20190620_0002.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...