Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

naravno,lako se qrčiti preko tastature.Kod nas je berza na brodu,ladan dunav ispod sa usćem gradske kanalizacije na 50m uzvodno, pa treba li da naletiš na nekog neuroznog ko je pre berze briso prasinu i polomio iglu, da testira pojas za spasavanje ... :D

šalim se,naravno, nema nasilnika gramofondžija,sve pacifisti i hedonisti, opuštenacionaši.Predlazem nositi čokoladnu bananicu u džepu,za poklon...da ponesu neki pazar sa berze.Ja konkretno ne radim ništa posebno kad naletim na neku nebulozu,maksimum reakcije je da prestanem sa listanjem njegovog bunta i pređem na sledećeg,da ne trosimo vreme jedan drugom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mene danas prijatelj pita jel bi prodao Rex Ilusivii.Ja kazem nebi...nenormalna je cena.Kazem mu discogsu sam gledao skoro da nema i bila cena zadnji put 300e,sve misleci da sam ga time na fin nacin oduvratio od price na temu prodaje.Kaze on ja sam zainteresovan.Sta se to desava sa ljudima

Link to comment
Share on other sites

U pravu si potpuno,i ja imam blokadu u glavi na sve preko 5€.Likove sa domaćim bendovima preskacem na berzi.Samo moze covek da se iznervira,to je sve zelenasenje sa nekim nenormalnim cenama.Uhvatio bi se nekog na pr. EKV albuma mozda ili nekog domaćeg jazz-a ,a onda te saceka neka cena za vode i sećera... Al jos tu da razumem nekog kolekcionara,'oće pa ni nema na discogs alternativu, ali mi je jos gore kad stave za neku ertebejku stranog izvođaca cenu veću od te iste ploce na stranom i naravno mnogo boljeg izdanja sa discogsa.Mslm stvarno ne znam ko se sve iz noblesa docepao gramofona kad takve gluposti prolaze

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, sondek said:

U pravu si potpuno,i ja imam blokadu u glavi na sve preko 5€.Likove sa domaćim bendovima preskacem na berzi.Samo moze covek da se iznervira,to je sve zelenasenje sa nekim nenormalnim cenama.Uhvatio bi se nekog na pr. EKV albuma mozda ili nekog domaćeg jazz-a ,a onda te saceka neka cena za vode i sećera... Al jos tu da razumem nekog kolekcionara,'oće pa ni nema na discogs alternativu, ali mi je jos gore kad stave za neku ertebejku stranog izvođaca cenu veću od te iste ploce na stranom i naravno mnogo boljeg izdanja sa discogsa.Mslm stvarno ne znam ko se sve iz noblesa docepao gramofona kad takve gluposti prolaze

Znam ja neke :D 

Btw to je jedna od stvari koja me odbija od gramofona, a nije da ponekad ne zamislim neku lepu vrtilicu na polici :wub:

Sta ces, i fizicka smo bica pa moram da priznam da se jos uvek nisam skroz pomirio sa slusanjem muzike (samo) kliktanjem po ekranu uredjaja na kome mi u istom tom momentu stize poruka na viber, poslovni mail i tome sl.

Link to comment
Share on other sites

Ajde Rex Ilusivii jos nekako,ne znam u koliko je primeraka pusten album,ali mi nisu jasne cene za pomenutu EKV.Redovno vidjam na limundu masu aukcija sa njihovim albumima,ima ih na kupindu.Znaci gotovo cela discografija je istampana u poprilicnim tirazima,da ne kazem velikim.I opet se za njihove ploce traze nenormalne pare...koje je to proseravanje...ne znam?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, violent femmes said:

I opet se za njihove ploce traze nenormalne pare...koje je to proseravanje...ne znam?

Mnogi ljudi nisu upoznati sa činjenicom da mogu da se kupe njihva nova remasterizovana izdanja ili ostale ploče u inostranstvu. Iznenadio bi se kada bi znao koliko ljudi je informatički nepismeno.

 

Ostaje i ono da su naše polovne ploče "razrađene" i bolje sviraju

Link to comment
Share on other sites

Ubedjen sam da svako koje je ljubitelj EKV-a (ne spadam definitivno u te),zna sigurno da su izasli remasteri svih albuma.Pa mislim da ih mascom ili metropolis prodaje vec godinama unazad,tako da sumnjam da je ljubitelj toliko neobavesten.

Ali se ovde ne radi o tome,vec o besmislenim cenama naslova koji su izasli u sasvim dovoljnim kolicinama.Mislim to je uglavnom rtb radio i ima masa tih ploca,EKV su bili popularan bend u Ex-Yugi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...