Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

Pretpostavljam da je ovo cena koju placaju podivljali preprodavci ali i ekonomski Tigar ....

Dakle, na Kupindu trenutno ima preko 80 000 ploca (2696 x 30 ploca po strani)

To je verovatno nista prema Discogsu, no, bilo bi zanimljivo saznati koliko tu ima novih i okej ploca a koliko krseva  koje ne smes staviti na gramofon....

I, bilo bi zanimljivo uporediti pravu ukupnu cenu svih tih ploca sa cenom koju traze nasi dragi cuvari fono zapisa :D

 

image.thumb.png.6c2cc7398aa6c6a965bc6a2d7478dc13.png

Link to comment
Share on other sites

On 19. 2. 2023. at 21:28, aaa zmaju! said:

Pa pocetak '90 tih, ploce su vec pri izdisaju, i slabo se kupuju, a opet je i ptianje koliko je odstampano primeraka. Tako da je ovo vec pravi raritet za Cecomane, a kako je SrBska majka obozavana, otud je i cena realna :)

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, shon3i said:

Pa pocetak '90 tih, ploce su vec pri izdisaju, i slabo se kupuju, a opet je i ptianje koliko je odstampano primeraka. Tako da je ovo vec pravi raritet za Cecomane, a kako je SrBska majka obozavana, otud je i cena realna :)

Плоче су негде 1995 биле на издисају, а почетком деведесетих су биле у пуном јеку. Раритет није има и ређих плоча.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pratio sam, 500din po ploči je baš baš mnogo za lot, ali ovi Technics gramofoni vrede 100-200eur svaki, preprodavci su odustali pri dosta nižim cenama, ovaj što je pazario mi ne deluje kao preprodavac tako da nadam se da je neko uzeo da započne svoju kolekciju jednim velikim skokom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Cuvajte se Aktiviste (ime poznato zrtvama).

Tip je ili lud ili bolestan.

Poslednja zrtva je moj drugar koji je dobio omot s probijenom riknom

inner sav iscepan

a ploca je krcavac koji preskace na tri mesta. A sad pogledajte kako je prevarant opisao plocu:

image.thumb.png.133cdb9d30b08eb30911909e0576c359.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Parton said:

A šta je drug očekivao od indijanskog izdanja 🤪

Aktivista je i inace poznat po sitnim ''duhovitostima'' tako da nije primecena metafora.

Meni nikako nije jasno da ima samo 7 negativnih ocena.

Zao mi je sto mu nisam zalepio one tri kad je meni uvalio krseve.

 

Link to comment
Share on other sites

Nema meni spasa, cak i provereni su poceli da obmanjuju...

Ostavicu ga anonimnog zbog svih onih dobrih ploca od ranije, ali ovo je katastrofa... 

Ocenio je omot sa 4+. inner sa 5 i plocu sa 5-

dobio sam omot probijen na vrhu sa skinutim selotejpom *nije se videlo na fotografiji jer je slikano od dole

inner, da, zaista 5

ploca uzasna, 3+... 4- u najbpljem slucaju. Na glasnijim delovima jos kako tako, ali na tihim delovima, neslusljiv krchavac par ekselans

No, hajde, i nisu bili neki novci, ne osecam se previse prevaren. Iskreno, ta ploca u takvom stanju vredi te pare... (5 evra)

Dakle, samo sam razocaran brzopletom ocenom prodavca. 

 

image.thumb.png.8652d7c35e9a7493290f540e5a76f274.pngimage.png.e29bea528111c8ab829b899d8d6da19d.png

Link to comment
Share on other sites

Dubac duže vreme precenjuje ploče, prestao sam da kupujem od njega. Poslednju turu sam kupio 5 ploča i sve su bile precenjene. Ploče koje su bile ocenjene 5 ili 5- su realno bile 3, 3+.  Pošto su sve bile precenjene, a ne samo jedna pa da mu se potkrala greška, jasno mi je da sa namerom precenjuje. Šteta, kupovao bih i dalje.

Još uvek se može naći pošten prodavac, uglavnom su to kolekcionari kao mi koji ponekad prodaju ponešto što slabije slušaju da bi kupili nove ploče. Recimo ploča sa ocenom 4+ je više nego dobra za slušanje, ako je pravilno ocenjena. A kod preprodavaca više ne kupujem ni ono što je ocenjeno kao mint, a ono što oni ocene sa 4, 4 + ne bih kupovao ni u ludilu.

Link to comment
Share on other sites

Za potpuno izbegavanje je na primer Aktivista, on je poseban slučaj, verovatno čovek ima i neki psihički problem.

 

Takođe sam prestao da kupujem od Poptops sa limunda. Evo kako njemu izgledaju ploče sa ocenom 5:

 

forum 3.jpg

forum 1.jpg

 

 

Isto za izbegavanje Dejan iz Kraljeva sa KP. Ovo je njemu MINT: forum.jpg

Link to comment
Share on other sites

ne znam koliko bi puta trebalo ponoviti da je vizuelno ocenjivanje ploča skoro pa besmisleno...ljudi mogu da paze ploču ali u isto vreme da nikad ne promene iglu i da je ona problematična za slušanje nakon toga...a takva je većina ploča koje se dovlače sa bečkih buvljaka, srpskih podruma i sličnih mesta...imam puno ploča koje su vizuelno 5+ a slušane su očito na nekim krševima od gramofona i igala...ne znam kako bilo kome pada na pamet da kupuje ploče od ovog koji "nema vremena da ih preslušava"...

 

ne mislim tu naravno na ove gore očito prevarantske fazone...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...