Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

6 hours ago, Parton said:

raspravljate o omotima ploča koje su inače za reciklažu/otpad, kako kome drago, a ne za prodaju...

Ah, pa neee... ne razumete. Nemojte odmah tako ostro :D

pre pedeset godina, u novosadskom Muzickom magazinu su se, ni dan danas nije jasno kako, pojavile dve ploce CCR indijsko izdanje koje smo zvali DUM DUM po gradu gde su nastale, zajedno sa nekoliko singlova (Hush Deep Purple i  Bridget The Midget Ray Stevens...). Ovo nije stvar kvaliteta, vec nostalgije jer smo svi imali i Cosmo's Factory i Pendulum. Sve te ploce su pustane na Soletama, Suprafonima i Traviatama, znamo vrlo dobro da su to krshevi ali nostalgija vuce da ih imamo u kolekciji posto su nase koje smo onda kupili davno unistene. Ako ih nabavimo sa ovako sjajno ocuvanim omotom, super. Trenutno imam dve Cosmo's Factory sa odlicnim omotima ali obe preskacu na B4. Medjutim, ova koja prodajem  je malo krckavija od ove koju sam zadrzao.

Link to comment
Share on other sites

On 10.12.2022. at 1:07, ketklou said:

Izlicitirao sam 5 ploca kod relativno ok prodavca.

ako se ne varam ovo je dubac. Pravo čudo da se nisi pre opekao, baš je loš sa ocenama ploča, više puta sam morao da mu vraćam, uredno ih je primao nazad i refundirao što je za poštovanje, ali to je meni nepotrebno cimanje. Takođe ne ume da pogodi izdanje u opisu a slike su mu rezolucije Nokia N80 pa ne možeš ni sa slika da vidiš ništa. Uglavnom izbegavam ga osim ako nije neki must-have a toga nije bilo jako dugo kod njega, ili je bilo ali je cena suludo nabijena.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, milos said:

ako se ne varam ovo je dubac. Pravo čudo da se nisi pre opekao, baš je loš sa ocenama ploča, više puta sam morao da mu vraćam, uredno ih je primao nazad i refundirao što je za poštovanje, ali to je meni nepotrebno cimanje. Takođe ne ume da pogodi izdanje u opisu a slike su mu rezolucije Nokia N80 pa ne možeš ni sa slika da vidiš ništa. Uglavnom izbegavam ga osim ako nije neki must-have a toga nije bilo jako dugo kod njega, ili je bilo ali je cena suludo nabijena.

Sa Dubcem nikad nisam imao nekih narocitih problema, mislim da imam cak pedesetak ploca od njega... Njega ustvari saranjuje kolicina. U ovoj zadnjoj turi je imao oko 100 ploca i zaista ih je ofrlje pregledao i ocenio.

''peglanje kolekcije'' je ranije bilo trazenje boljeg primerka. Nakon svih ovi iskustava, peglanje ce se zaista svesti na iskljucivo nove ploce i reizdanja.

Bice i tu promasaja, ali daleko redjih i bezbolnijih od Limunda, Kupinda i KP. Zadnji put sam se opekao na Mejdenima, 7thSon... Ali recimo, reizdanje prvi Sabbath vrtoglavac je sjajno.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Miss January!

Ploca je prilicno ukrshena, ni omot nije puno bolji.

Moze da posluzi da stoji u kolekciji, tek da se kaze da ga se ima.

Istina, preprodavac je pocetnik sa svega dve ocene (da li je?).... Mozda se pripitomi....

Inace, na Discogsu, prvo izdanje ove ploce u ovakvom stanju je oko 10 evra.

image.thumb.png.091596cf427a4959c5d71751c86e5f90.png

 

image.thumb.png.d526f1e0ccd56f62add0f0fb05cca8da.png

Link to comment
Share on other sites

Kandidat za Miss January ili makar prvu pratilju

Stari poznanik, ublažio retoriku, ali kriterijumi ostali isti - kršina za skupe pare. 

Šta više, selotejp je za njega prednost :D

Vidi se iz aviona da je ploča oštećena i da je vrlo problematična. 

 

image.png.e2c736f2e281b05d7b86e8c16baaba4c.png

image.png.7f831b10ec8fdae81ff09787929cfa2c.png

 

image.png.96256e153246459d642e4d5de3fef77d.png

Link to comment
Share on other sites

On 8.1.2023. at 13:42, ketklou said:

Kandidat za Miss January ili makar prvu pratilju

Miss January? Čovek traži 2.500 dinara za Boney M ploču bez omota, koju ni ne prodaje kao Oceans of Fantasy, već je zove Frank Farian Crew, kako piše na unutrašnjem omotu koji jedino i poseduje. Te pare bi mogao dobiti, možda, za near mint očuvan primerak prvog izdanja, sa posterom i razglednicama koje su uz njega išle, i to ako naleti na nekog zaluđenika, hard core Boney M fana (poznajete nekog takvog?)...

Pri tom je, neuko ili bezobrazno, licenciranu ploču stavio među originale, na samoj ploči piše da je izdavač Jugoton. Stvarno ne znam koja bi bila realna cena ove ploče, u svakom slučaju ne preko 100 dinara. 

https://novi.kupujemprodajem.com/audio-vinili-cd-i-kasete/vinili-strani-originali/frank-farian-crew-boney-m/oglas/144419733?filterId=2141806494

New-Picture-_2_.jpeg

New-Picture-_3_.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SlušačOmota291 said:

Zbog audioa sam sa numizmatike počeo da prelazim na pločarenje, pa da pitam, da li su nove ploče lošije od starijih?
Kažu da je kvalitet upitan, neki ljudi...

Pitanje je vise za temu ''kvalitet pojedinih izdanja''.

Tamo stavljamo i uporedjujemo stare ploce sa represima i reprintima.

Link to comment
Share on other sites

Na žalost, dosta novih koji su ušli u svet vinila su neiskusni, a ima i poprilično onih koji nemaju gramofon nego kupuju ploče da im stoje na polici. To su neki od razloga zbog kojih prolazi svašta. Kupim ploču od prodavca sa 900 pozitivnih ocena, ploča ocenjena MINT, dođe mi izgrebana ploča, neupotrebljiva. Pogledam ponovo ocene, a tamo hvalospevi. Pošto ne može sam sebe da oceni 900 puta, zaključak je da dobar deo kupaca se ne razume u grading ili nekima nije ni važno, bitno im je samo da imaju ploču na polici iz nostalgičnih ili drugih razloga.

Link to comment
Share on other sites

za domaće, sa kupinda (provizija za prodavca 6%):

image.png.fc02975cb84fe9cef7953c9f4d77d23c.png

za strance (provizija za prodavca 8% + paypal 3-4% ili koliko je sada, ne znam tačno):

image.thumb.png.b356c9962d3ee2bfd27d16ec8c064412.png

Skorija istorija prodaja, tj. realna cena, barem za strance:

image.thumb.png.3359fb871b30ed167ff0bb4236ca4b55.png

juče prodato na aukciji, tj. realna cena za strpljive:

image.thumb.png.5b02d7ca8b991a235f7d797a214f20b7.png

Ok možda preterujem za domaću realnu cenu jer na limundu se jednostavno može imati sreće i uzeti nešto za manje nego što realno vredi, ali rekao bih gledajući cene i prodaje na discogsu da ovo na kupindu treba da bude negde između 4-5000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...